NK ZELINA

Vratar spašavao od goropadne Zeline

27.10.2012.

Remi je izvukao Hrvatski Dragovoljac u prvom susretu 11. kola, jer Zelina se pokazala kao momčad koja je više željela i bila bliže pobjedi. Napadački orijentirana prema naprijed zadavala je velike brige domaćoj obrani, međutim, zahvaljujući vrataru Čoviću, mreža HD- je ostala netaknuta. kao i na drugoj strani, gdje je obranjena i mreža Kranjčeca. A da je prilika bilo, bilo je, da je tempo bio dobar, bio je, da je utakmica po kvaliteti zadovoljila oko 400 gledatelja na tribini, zadovoljila je. Zelina je bila sigurnija, opasnija i čvršća, no nisu svoje vrlo dobro izdanje nagradili pogotkom bijelo crveni igrači, iako im se ne može ništa zamjeriti, jer pokušaja i to konkretnih je bilo, ali lopta je, kao i za domaće ostala začarana.
Prvu priliku imali su gosti, za kojima je na derbi pristigao i pristojan broj navijača. U devetoj minuti brlečić je izveo napad s lijeve strane, iskosa je tukao na vrata, no uspio je dobrom reakcijom Čović skrenuti loptu u korner. U 12. minuti prva prilika i za igrače u crnim dresovima. Jak udarac s nekih 18 metara mladi Crepulja plasirao je iznad vratiju. Konkretniji napad bio je pet minuta kasnije. Crepulja je fino proveo loptu, dobro kombinira s Jajčinovićem, koji odlično nabacuje na Maroševića, no nekadašnji napadač Zeline gađa sa kojih sedam metara visoko iznad Kranjčecove mreže. Tri minute kasnije sijevnuo je ponovo napad Zeline. Kiš izvodi korner i odlično šalje na drugu stativu, gdje mesec ne uspijeva probiti završni šut ometan s flasterom domaće obrane na sebi.  Do kraja poluvremena još je jednom bio opasan Crepulja, a Zelina je unatoč kratkotrajnom padu u igri održala visoki ritam igre.
Drugo poluvrijeme krenulo je s prigodom crnih, no udarac Doležala Kranja sigurno brani. Svježinu u domaće redove donosi Jazvić, koji je zamijenio Jajčinovića, a neuspješnog Maroševića Sunara zamijenjuje Brtanom. Zelina ponovo stvara pritisak, rađa se nekoliko novih prilika. U 74. minuti Mesec lijepo i precizno udara iz daljine, no Čović se snalazi i skreće loptu pokraj vratnice. U 80. minuti odlična prilika Zeline, koju opet skida jedinica HD-a. Melnjak dobar provod s lijeva kombinira s Kišem, naš igrač prolazi naprijed, dolazi sam pred vratara, koji spašava svoju mrežu. Potom i Fuček pokušava iz daljine oko 30 metara, no lopta odlazi previsoko. Tri minute kasnije prilika za domaće, koju Tomić ne iskorištava na najbolji način. Melnjak uspijeva pomoći svom vrataru za spašavanje čiste prilike. Potom još jednom pokušava Jazvić na samom kraju, no semafor nakon 90 minuta pokazuje isti rezultat, u utakmici koja je zadovoljila status derbija, iako nije bilo pogodaka.
Pred Zelinom su slijedećeg tjedna dva vrlo teška zadatka. U utorak su gosti u Kranjčevićevoj u osmini finala Kupa. Protiv Zagreba pozvani su i navijači, polazak sa stadiona organiziranim prijevozom autobusom je u 13:30, cijena povratne karte samo 30 kuna. Nakon kupa, Bijelo crveni odlaze u Solin, kod lidera HNL2 igraju u subotu.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - ZELINA 0:0
ZAGREB - NŠC Stjepan Spajić. Gledatelja: 400. Sudac: Mario Novak (Osijek). Pomoćni: Batinić, Prološčić. Četvrti: Lučić. Delegat: Željko Damjanović
HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović, Kluk, Špehar, Gregov, Tomić, Bulat, Crepulja, Zlatar, Jajčinović (Jazvić), Doležal (od 65. Rašić), Marošević (od 78. Brtan). TRENER: Krešimir Sunara
ZELINA: Kranjčec, Šimek, Kotarski, Kristić, Melnjak, Brlečić, Grgec (od 63. Gluhak), Kiš, Mesec, Krezo, Fuček. TRENER: Dražen Biškup