Viroza umanjila šanse

20.03.2014.

Ž.Pukšec 140319

Pred samu utakmicu u Kranjčevićevoj, Zelina se našla u velikim problemima, nakon što su čak tri prvotimca u posljednji tren ispala iz postave zbog viroze koja je zahvatila svlačionicu Bijelo crvenih. Temperatura je umjesto na travnjak u krevet otjerala Poredskog, Vuka i Krkleca, a kad tome dodamo i ozljedu Grgeca, Zelina je put Zagreba otišla osakaćena, a zbog potpunog nedostatka napadača i s manjim izgledima. Tako se pokazalo i na utakmici.
U početnom sastavu vrata je preuzeo Antonio Jurjević, bokove su preuzeli Balentović i Habek, a prema naprijed Micić s Gatarićem iza sebe. Osjetivši probleme kod suparnika, Pjesnici su od prve minute krenuli konkretno, često probijali prema vratima, no uspijevala je obrana spašavati pomagavši tako debi Jurjevića, no trajalo je to do 16. minute susreta, kada je vratar slomljen. Nisu Zagrebaši briljirali u prvom poluvremenu, moglo je do odmora završiti i drugačije. Već u drugoj minuti susreta dobar proboj Micića po desnoj strani zaustavlja prekršajem Kovačić, potom Zijler pokušava uposliti Duvnjaka, no Mateo puca van okvira. U 11. minuti prvi konkretniji napad domaćih nakon dvostrukog kornera i reakcije Jurjevića, Mitrović se u dobroj poziciji ne snalazi najbolje i propušta priliku za rano vodstvo, koje pet minuta kasnije popravlja Krovinović. Proboj Bobana nakon neregistriranog prekršaja na Balentoviću završava  na drugoj vratnici, gdje Krovinović zahvaća i pogađa.
Slijedećih petnaest minuta bijeli opsjedaju vrata Zeline, no uspijevaju obrana i vratar reakcijama anulirati niz udaraca u kojima je u dobroj poziciji bio Mitrović, no promašio je nebranjena vrata, Stepčić je zatresao vratnicu, a još nekolikcina igrača nije se najbolje snašlu u napadima. Posljednjih 15 minuta pritisak Zeline, Gatarić je u izglednom prodoru zaustavljen od Mitrovića, Zijler je s desna centrirao Miciću pred vrata, no ne najpreciznije, pa najizglednija prilika Zeline propada, a isti je imao još jedan pokušaj, no vratar je uspio izbaciti loptu.
Nakon prvih pola sata grča, Zelina je zadnju dionicu prije odmora odigrala dobro i naznačila da bi u nastavku mogla nešto i učiniti, no prerano su bijeli digli rezultat, već u prvoj akciji u drugom poluvremenu. Domaći su izigrali goste na sredini, uzeli loptu, Matić ju poslao duboko naprijed do Bobana, koji zabija u u vraterev kut, a tu se riješava utakmica. Nesigurnost u obrani i sada već visoko vodstvo donijeli su nepotreban ali već "uigrani" pad u igri Zeline, što je rezultiralo s još dva pogotka. Nešto je i ostalo za zabilježiti. U 53. minuti Gatarić je odlučno napao i s dvadesetak metara snažno zapucao, no odlazi lopta tik uz vratnicu, isti je igrač deset minuta kasnije srušen na samoj liniji kaznenog prostora, no ništa se iz toga nije izrodilo. U 70. minuti ponovo ispadaju gosti podalje svog gola, Mitrović šalje lijevo na Štigleca koji nepogrešivo izbacuje obranu i pogađa suprotni kraj mreže. Samo dvije minute kasnije Stepčić dobro njuši Bobana, koji rutinski zabija i četvrti pogodak za Zagreb. Gatarić je pogodio tri minute kasnije, no zaleđe je poništilo njegov ubačaj u mrežu.

ZAGREB - ZELINA 4:0 (1:0)
ZAGREB - Stadion Kranjčevićeva. Sudac: Ivan Balić. Pomoćnici: Nimac, Pervan. Četvrti: Župan. Delegat: Tonković
ZAGREB: Livaković, Barišić, Musa, Kovačić (46-Kolinger), Štiglec, Krovinović, Matić, Mitrović, Stepčić (77-Filipović), Ljubičić (85-Drušković), Boban. Trener: Vjekoslav Lokica
ZELINA: A. Jurjević, Balentović (90-Bašić), Kotarski, Janković, Habek, Duvnjak, Vukman, Gatarić, Borak (65-Presečan), Zijler, Micić. Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 1:0 - Krovinović (16), 2:0 - Boban (47), 3:0 - Štiglec (70), 4:0 - Boban (72)