Uvjerljivi igrom i rezultatom

23.09.2012.

U šestom kolu ponovo su se našla dva međusobno nepoznata kluba, nakon Primorca i Mosora, Zelina je odigrala svoju prvu utakmicu i protiv Imotskoga. Za sada su Bijelo crveni uspješniji u ndmetanju s nedovoljno poznatim momčadima, jer Primorac je poražen na Poljudu, protiv Mosora je odigrano dobro, ali bez sreće, dok su Imoćani okusili jakost svog protivnika, a konačni rezultat izravni je pokazatelj omjera snaga na Gradskom stadionu, pred ponovno dobro popunjenim tribinama sa oko 350 gledatelja, koji su vrlo zadovoljni nakon uvjerljivog izdanja svoje momčadi.
A krenuli su Biškupovi momci ofanzivno, trezveno, čvrsto i ofenzivno od prve minute. Gosti u crnim dresovima vrlo brzo su spoznali dominantnu momčad na travnjaku. Na samom početku prvi je zaprijetio Grgec, koji dobro izvedeni korner Meseca pokušava glavom plasirati u mrežu. Najava je to bila slijedeće akcije u kojoj domaći slave prvi pogodak. Brlečić je bio slavodobitnik vlastitog prodora. Nakon oduzete lopte na središnjem dijelu, pojurio je u solo prodor, kombinirajući na boku s Fučekom, koji odvlači pozornost protivničkih igrača. Brlečić na svom pohodu nije imao opasnosti od gostujućih obrambenih igrača, rutinski dovodi loptu u prostor i zaključuje akciju pogotkom u suprotnu malu mrežu. Zelina je zasluženo povela s 1:0.
Gosti prvi puta konkretnije prijete u 20. minuti preko Krajačića, no udarac završava onkraj vratnice. Zelina i dalje opasna, igra brza, tečna i dinamična. Konkretniji domaćin često dolazi pred vrata Miline, koji uspijeva odolijevati, sve do 41. minute, kada se situacija na semaforu ponovno mijenja u korist Zeline.
Krezo je bio u prodoru po sredini, srušen je od gostujućih igrača na samom ulazu u kazneni prostor. Slobodni udarac namjestio je Fuček, koji svojim preciznim šutem preskače živi zid Imotskog i izravno pogađa u mrežu za potvrđeno vodstvo svoje momčadi.
Drugo poluvrijeme započinje kao i prvo konkretnim domaćinom i željnim, požrtvovnim i solidnim gostima, koji imaju bolje razdoblje no u prvom dijelu, no ni to ih ne dovodi u poziciju za promjenu rezultata, odnosno manjenje vodstva superiornijeg domaćina. Odmah na početku centaršut Kiša prihvaća Mesec i glavom usmjeruje tik iznad spojnice grede i vratnice. Stvara se velika gužva prd vratima Miline, Grgec i Fuček unose paniku među gostujuću obranu, koja sasma zaboravlja na usamljenog Kiša na kontra stativi. Koristi to domaći sastav i lopta brzo dolazi na Kiša, koji neometano pogađa u mrežu.
Slobodnjak s dvadesetak metara u 65. minuti jedna je od rijetkih prilika Imoćana, no Krajačićev udarac Kranjčec sigurno skida. Unatoč konkretnijim izdanjem, gosti ne uspijevaju u svojim nakanama. U 82. minuti Brekalo reagira nespremno nakon dobre razrade Brlečića i Kiša, no tri minute kasnije dvadesetka upućuje konkretnan udarac, koji Milina uspješno skida. Pred kraj susreta u igru ulazi Hrupec, koji već u prvoj akciji prima odličan nabačaj Gluhaka, no zelinčanin ne uspijeva potvrditi to pogotkom.
Iako je pobjeda bila sigurna i uvjerljiva, u završnici Bijelo crveni ne popuštaju u svojim napadima. Iz drugog plana u sudačkoj nadoknadi uskače Mladiček i s dva opasna udarca ugrožava vratara Milinu, no samo nakratko jedinica Imotskog spašava svoju mrežu, jer na odbijenu loptu odlično reagira kapetan Mesec i pogotkom zaključuje susret.

ZELINA - IMOTSKI 4:0 (2:0)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 350 Sudac: Davor Grizelj (Vinkovci). Pomoćnici: Mario Živković (Vukovar), Miroslav Ulovac (Zagreb). Četvrti: Ninoslav Fratrić (Darda). Delegat: Damir Stipković (Zadar)
ZELINA: Kranjčec, Kotarski, Mladiček, Melnjak, Šimek, Kiš 7 (od 88. Hrupec -), Mesec, Grgec (od 68. Gluhak), Brlečić, Krezo (od 76. Brekalo), Fuček. Trener: Dražen Biškup

IMOTSKI: Milina, Grković, Majstorović, Mrčela, Todorić, Čurić (od 63. Vučemil), Perković-Šantar (od 54. Kegalj), Zelenika, Pejić, Krajačić, Aračić (od 72. Dilber). Trener: Mirko Grabovac

STRIJELCI: 1:0 - Brlečić (8), 2:0 - Fuček (41), 3:0 - Kiš (49), 4:0 - Mesec (90)
IGRAČ UTAKMICE: Mario Brlečić