UEFA REGION'S CUP: Osmicom protiv Litve

16.09.2018.

U Svetom Ivanu Zelini i Dugom Selu odigrava se kvalifikacijski turnir Skupine C neslužbenog amaterskog prvenstva Europe, odnosno Kupu regija. Prema rezultatima prvog dana, jasna je naznaka da će o prvoj poziciji u skupini odlučivati Hrvati i Francuzi, obje su selekcije svladale Litavce, odnosno Latvijce sa po 8:0.
Hrvatsku predstavlja NS Zagreb, aktualni prvak Europe, a u prvom susretu predfinalnog dijela lako je i rutinski naša selekcija svladala FK Nevežis (Litva). Utakmica, koja je odigrana na gradskom stadionu u Svetom Ivanu Zelini u vrlo dobroj atmosferi i na tribini, bila je jednosmjerna, svi parametri bili su na strani kockastih i nije dugo trebalo da se slome iluzije Litavaca da mogu parirati braniteljima naslova. Jedini učinak bio je prvi pogodak, koji su si zeleni sami smjestili u mrežu. Napad Zagreba s lijeva pokušao je na ulazu u peterac otkloniti Petrenas, no samo je skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Ponovo griješe gosti u 35. minuti, korner pred vratima Orlovića kockasti presijecaju i šalju duboko naprijed, Colarić prihvaća, bježi zadnjoj liniji i na ulazu u šesnaeterac zaobilazi loptom istrčalog vratra Mikalainisa za pogodak u lijevi kraj mreže. Šest minuta kasnije otvara se i Štulec. Krznar je uputio duboku loptu sa sredine na lijevi bok, Vrbat lgano preusmjerio na natrčalog Štuleca, koji preskače (ponovo) istrčalog čuvara mreže, desnom si nogom namješta loptu i lijevicom precizno zacementira iskosa u mrežu.
U 15. minuti nastavka izigrali su Gričarovi dečki gostujuću obranu na dvadeset metara od vratiju, Brujić je nesmetano oduzetu loptu plasirao pokraj vratara pod prečku. U 69. minuti još su jedan pokušaj upropastili Litavci, oduzeta im je lopta i brzo je završila na centru odakle Karamatić fino centrira Štulecu, koji izmmeđu dvojice prolazi i sa 17 metara prebacuje vratara, a samo dvije minute kasnije Kelava izbacuje trojicu žutih, odlično reagira Štulec koji u prodoru preuzima, opet zaobilazi vratara i s lijeve strane pogađa u suprotnu malu mrežu za svoj hat trick i odlično izdanje na zelinskoj utakmici.
Vratio je Štulec asistenciju deset minuta kasnije, precizno nabacio u prostor, Kelava se namjestio i glavom pogodio za sada već više nego uvjerljivo vodstvo Hrvatske selekcije. Golijadu je zaključio dvije minute kasnije Ćibarić, koji je dalekometnu loptu prihvatio u petercu i doslovno uklizao pokraj nemoćnog Mikalainisa u mrežu.
U drugoj utakmici igranoj u Dugom Selu francuska selekcija Ligue de Normandie lako je svladala latvijski Cargo istim rezultatom - 8:0.

Hrvatsku predstavlja NS Zagreb, aktualni prvak Europe, a u prvom susretu predfinalnog dijela lako je i rutinski naša selekcija svladala FK Nevežis (Litva).

Utakmica, koja je odigrana na gradskom stadionu u Svetom Ivanu Zelini u vrlo dobroj atmosferi i na tribini, bila je jednosmjerna, svi parametri bili su na strani kockastih i nije dugo trebalo da se slome iluzije Litavaca da mogu parirati braniteljima naslova. Jedini učinak bio je prvi pogodak, koji su si zeleni sami smjestili u mrežu. Napad Zagreba s lijeva pokušao je na ulazu u peterac otkloniti Petrenas, no samo je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Ponovo griješe gosti u 35. minuti, korner pred vratima Orlovića kockasti presijecaju i šalju duboko naprijed, Colarić prihvaća, bježi zadnjoj liniji i na ulazu u šesnaeterac zaobilazi loptom istrčalog vratra Mikalainisa za pogodak u lijevi kraj mreže. Šest minuta kasnije otvara se i Štulec. Krznar je uputio duboku loptu sa sredine na lijevi bok, Vrbat lgano preusmjerio na natrčalog Štuleca, koji preskače (ponovo) istrčalog čuvara mreže, desnom si nogom namješta loptu i lijevicom precizno zacementira iskosa u mrežu.

U 15. minuti nastavka izigrali su Gričarovi dečki gostujuću obranu na dvadeset metara od vratiju, Brujić je nesmetano oduzetu loptu plasirao pokraj vratara pod prečku.