NK ZELINA

UEFA KUP REGIJA Prvaci Europe bez finala Kupa regija

12.10.2018.

Hrvatska selekcija (NS Zagreb) je u nekoliko minuta prosula pobjedu na kvalifikacijskom turniru neslužbenog prvenstva Europe za amatere u odlučujućoj utakmici Skupine C protiv direktnog protivnika iz Francuske. Ligue de Normandie slavio je na zelinskom stadionu pred 350 gledatelja s 4:1 i osigurao finalni turnir u lipnju slijedeće godine.
Izgledalo je sve dobro prvih dvadesetak minuta. Pariranje vrlo jakoj selekciji Francuske začinjeno je udarcem Karamatića preko gola, dobro proigravanje Colarića, no Štulec se okliznuo na nekih sedam metara od vratiju i propustio zrelu priliku, a izravni pokušaj Francuza odlično je eliminirao vratar Orlović.
U 23. minuti Colarić je svoj prodor u prostor spretno zavinuo prema korneru, odakle je Štulec pogodio pred vrata, a udarac Sliškovića spriječio je Auzou direktnim prekršajem za kazneni udarac. Štulec je rutinirano poslao vratara na lijevu, a loptu na smjestio u desnu stranu mreže za veselje u domaćem taboru i na tribini. Francuzi se otvaraju i nakon vrlo dobre prilike Tessierakoji je iskosa poslao van okvira, Roynel je pogodio u 32. minuti. Ndongala je s boka poslao Vauvvyu na ulazu u šesnaeterac, ovaj samo produžio do Roynela koji je u šprintu iskoristio ponuđeno pogodivši s vrha peterca. Sporost na bokovima dovelo je par minuta kasnije Francuze do preokreta. Fini ubačaj do prostora, zaobišao je Vauvy kockastu obranu i iskosa zakucao u suprotni kraj mreže. Iskoristili su Francuzi pad koncentracije Hrvata nakon dva primljena gola i Vauvy u tri minute postiže i svoj drugi pogodak gotovo na isti način. Razbijanje desnog boka, ubačaj prema prostoru i Vauvy na pravom mjestu ponovo iskosa zabija za konačnih 3:1 u prvom dijelu.
U drugom poluvremenu angažiraniji "Zagrebaši" napadaju tražeći priliku za povratak u rezultat, ali nije išlo, pa ne uspijevaju efektnima biti Martinović, potom Colarić, a javeću priliku propušta Brujić, koji ne uspijeva pogoditi s dva metra od vratiju, dok Krznarićev odličan šut zaustavlja sigurni Gallien. Francuzi su znali očuvati veliku prednost, pa su usamljeni bili konkretniji pokušaji Mendya, koji se sam zajurišao, no Orlović ga je spremno skinuo, dok je Roaynel zapucao iznad prečke. U sudačkoj nadoknadi, naoko neopasan slobodnjak četrdesetak metara od Orlovićevih vratiju završava dugačkom loptom do prostora, a zaboravljeni Mendy bez problema zakucava za potvrdu pobjede francuske selekcije.
Sastav Tomislava Gričara odigrao je u formaciji 4-4-2: Orlović - Vrbat, Krznar, Ivkovčić, Mioković - Colarić (Ćibarić), Karamatić, Mraković (Martinović), Slišković (Krajačić) - Brujić, Štulec.