Stimulativna pobjeda u Stupniku

15.09.2014.

140906 žpukšec

Potvrda da je poraz u prvom kolu od Rijeke bio više plod neiskustva i vlasttitih pogrešaka stigla je u Stupniku. U utakmici s Rijekom, bijelo crveni su imali priliku na 1:2 izjednačiti, uz nekoliko neuspješnih akcija, bila je i situacija koja je mirisala na jedanaesterac, no kazna za propušteno došla je u završnici.
U Stupniku druga priča. Zelinčani su od početka krenuli hrabro i angažirano, pa je i utakmica prolazila uglavnom u njihovom ritmu, pa i u drugom dijelu kada se igra jednim dijelom raspala i kada je moglo doći do iznenađenja od strane domaćih. No, i u takvoj situaciji sačuvana je mreža uz dobru obranu i uspješne intervencije Jurjevića.
Već u prvoj minuti naznaka, Crnković je dobru loptu uputio Hrupcu, koji još nije bio zagrijan, pa je neodlučnost poništila prvu priliku. Odmah su uzvratili domaći, Luter je u 3. minuti s 23 metra ošinuo pokraj vratnice, a minutu kasnije Babićevu loptu Ovčar šalje neprecizno. U 12. minuti Perić propušta stopostotnu priliku za domaće. Proigrao ga je Zelenika, koji je izmakao domaćoj obrani, no vratar Jurjević odlično je intervenirao, kao i kod drugog udarca Zelenike. Uzvraćaju odmah gosti preko Klarića, a isti igrač koju minutu kasnije slobodnjak šalje mimo zida ka vratima, uspijeva Požega reagirati na prizemnu loptu. Bolja igra Zeline, pogotovo na kontroliranoj sredini stvara nove prilike, pa tako u 25. minuti Hrupec oslobađa loptu i sam prodire ka bližoj vratnici, no ponovo Požega reagira. Trud gostiju isplatio se u 35. minuti. Kolar je s lijeva nabacio Hrupcu koji koji hvata glavom, spušta i predaje Ovčaru, koji probija vratara i mrežu za vodstvo Zeline. Samo par minuta kasnije nova prilika se iskorištava. Klarić je nabacio iz kornera reagirao je Ivan Babić i glavom iz peterca zakucao pokraj nemoćnog vratara.
Početak drugog dijela donosi promjenu u ekipi domaćina, ulazak Lončara trebao je uliti sigurnost među suigrače, a svojim potezima bivši igrač Zeline je u tome i uspijevao, ali konkretnosti u završnicama napada nije bilo. Odmah na početku Crnković je dobio nezgodan udarac, a kasnije je i ozlijeđeni Kovačević morao iz igre, no zamjenik Rajić svoju je partiju odigrao solidno dobro.
U 79. minuti životna prilika za Hrupca. Sam je oslobodio lijevu stranu, probio se loptom na desetak metara od vratiju, no udarac je završio s vanjske strane vratnice. No, u samoj završnici kapitalizirao je Hrupec svoje prilike. Ponovo u istom scenariju proboj s lijeva, eliminacija suparnika i u pravom trenutku odluka o šutu, koji završava pod samom prečkom. Pogotkom je je počelo prvo slavlje Zeline u sezoni za uvjerljivu i visoku pobjedu u gostima.

STUPNIK - ZELINA 0:3 (0:2)
STUPNIK - Igralište NK Stupnik. Gledatelja: 100. Sudac: Mihaela Gurdon Bašimanović. Pomoćnici: Rojc, Rešetar
STUPNIK: Požega, Mikulinec, Zanić, Ešegović (72-Trgovčević), Makarun, Stojić, Brebrić (46-Lončar), Deželić, Perić (58-Šporčić), Zelenika, Luter. trener: Boris Perković
ZELINA: A. Jurjević, Kovačević (65-Rajič), J. Jurjević, Mijoč, Kolar, Klarić, Crnković (85-Marčić), Zubčić, Ovčar (77-Đekić), Hrupec, I. Babić. Trener: Zoran Milić
STRIJELCI: 0:1 - Ovčar (35), 0:2 - I. Babić (39), 0:3 - Hrupec (90+2)