Solin preuzeo fenjer

03.11.2013.

Ž.Pukšec

U svlačionici bijelo crvenih znali su da je na redu kvalifikacijska utakmica, koja će ih pobjedom pomaknuti s posljednje pozicije, remijem ostaviti u prolongaciji, dok bi ih poraz učvrstio na dnu kolone. Prva opcija bila je najizglednija, a temelji se na sve boljoj igri, koju momci pružaju na terenu posljednjih par kola, što čini uspješno nizanje bodova, a igrom su par puta bili nadomak trijumfu, no on je izostao. Prilika je bila u direktnom sudaru s prethodnikom na tablici prelomiti seriju remija i razveseliti sebe i svoje navijače. Tako je i bilo.
Iako u utakmicu nisu ušli jurišno, prvu priliku domaći su imali već u četvrtoj minuti, kada je Balentović dobro uputio s lijeva Jeleču pred vrata, no nije uspio napadač zahvatiti loptu u dobroj situaciji. Umalo su gosti iznenadili dvije minute kasnije. Iz prekida je Samardžić centrirao Radovnikoviću, koji odmjereno tuče i pogađa prečku! U prvom poluvremenu, u kojem Zelina nije bila na visini, to je bilo uglavnom sve od gostiju, koji su pokušali na dvadesetak metara od svoje mreže zatvoriti prilaze, no probijali su naši najviše preko Šimeka naprijed i stvarali prilike. U 14. minuti Duvnjka je opalio iz slobodnjaka s oko 20 metara tik iznad vratnice, isti igrač minutu kasnije poslužio je Grgeca, no morao je još Jurica pričekati svoj skalp. Potom pokušava i Jeleč, prodire u prostor i ne uspijeva završiti akciju, preuzima Borak odbijenu loptu i šalje ju preko vratiju. Napadi s desna otvaraju prostor, no Šimek i Gluhak ne uspijevaju. U 34. minuti ponovo je Duvnjak na slobodnjaku s 25 metara, ponovo dobro šutira, prebacuje živi zid plavih, no uspijeva vratar Čolić u skoku uhvatiti loptu, koja je krenula pod rašlje.
U drugo poluvrijeme bijelo crveni ulaze konkretnije i življe, utakmica dobiva na tempu, a za nagradu mijenjao je i semafor početnih 0:0, koji su stajali do 51. minute. Šimek je srušen na samoj aut liniji u visini šesnaeterca, Duvnjak je centrirao pred mrežu, a na prvoj vratnici najviši je bio Grgec koji prekrasno glavom plasira u suprotni kut mreže. Grgec se ponovo u prilici našao u 67. minuti, kada je dobru loptu sa strane uputio Borak, no u naletu Grgeca bio je ipak brži istrčali Čolić, koji uspijeva nekako iščupati loptu bacivši mu se pod noge. Tri minute kasnije Gluhak i Borak odradili su dobar napad, no zaleđe je spriječilo izglednu priliku. Mali umor aktivnog izdanja Zeline osjetio se na polovici drugog dijela, iskoristili su to gosti za pokušaj pritiska, koji donosi nekoliko nekonkretnih nasrta na vrata odličnog Krkleca, koji je otklanjao sve što je uspjelo proći domaću obranu. Deset minuta prije kraja točku na "i" stavlja Vuk. Balentović je oduzeo loptu na lijevom boku, predao Boraku, koji provodi po ivici šesnaeterca i centrira pred vrata, Jeleč u gužvi ne uspijeva zahvatiti, Čolić nekako odbija, no na suprotnoj vratnici utrčava Vuk i bez problema smješta u mrežu za konačnih 2:0 i važnu i slatku pobjedu Zeline. Do kraja susreta jedna prilika i na strani gostiju. Radovniković je s 25 metara slobodnjak odlično plasirao, no Krklec je fantastično obranio odbijanjem u korner, nakon kojeg snažno iskosa tuče Radovniković, no domaći vratar opet je odlično reagirao i spriječio iznenađenje. Na kraju mogao se potvrditi i Vuk, koji odbijenu loptu šalje pokraj vratnice. Nakon jedanaest kola na začelju lige, Zelinčanim je konačno uspjela strpljiva akcija, koja je u slijedu neporaženosti, ovom pobjedom donijela toliko dugo očekivani pomak na tablici, a igrom koja iz kola u kolo izgleda sve bolje, imaju se pravo nadati ostankom u pozitivnom nizu, iako im slijede teška gostovanja kod Pomorca i Intera. Toplakova misija za sada ide u pravom smjeru.

Nakon jedanaest kola na začelju lige, Zelinčanim je konačno uspjela strpljiva akcija, koja je u slijedu neporaženosti, ovom pobjedom donijela toliko dugo očekivani pomak na tablici, a igrom koja iz kola u kolo izgleda sve bolje, imaju se pravo nadati ostankom u pozitivnom nizu, iako im slijede teška gostovanja kod Pomorca i Intera. Toplakova misija za sada ide u pravom smjeru.

ZELINA - SOLIN 2:0 (0:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 300. Sudac: Horvat (Čakovec). Pomoćnici: Bacinger, Pervan. Četvrti: Malekinušić. Delegat: Špoljar
ZELINA (4-2-3-1): Krklec  - Šimek, Kotarski, Janković, Balentović- Grgec, Duvnjak (61-Puretić) - Borak (90-Azinović), Gluhak, Vuk - Jeleč (89-Lončar). Trener: Samir Toplak
SOLIN (4-2-3-1): Čolić - Šunjić (55-Kušeta), Vukušić, Kotromanović, Radovniković - Šerić, Kovačić (63-Pavlinović) - Ivanović (46-Lagator), Čule, Samardžić - Sablić. Trener: Bruno Akrapović
STRIJELCI: 1:0 - Grgec ((51), 2:0 - Vuk (79)
IGRAČ UTAKMICE: Jurica Grgec