Slabi protiv slabog

10.10.2014.

141008 zpuksec

Susjedi iz Dugog Sela oduvijek su bili nezahvalan protivnik Zeline. Kibici na tribini, oni vjerni prisjećaju se u 4.HNL kada se Zelina borila za naslov, a Dugo Selo je mrsilo račune i u jesenskom i u proljetnom dijelu sezone. Kod kuće je Zelina izgubila 2:0 i ozbiljno ugrozila pohod na naslov, u proljetnom uzvratu bilo je u Dugom Selu bez pogodaka, ponovo je bilo napeto pred završnicu prvenstva. I prije te sezone ishodi su bili uvijek nepredvidljivi.
I sada, nakon debakla s Dinamom (obje su momčadi uvjerljivo poražene u Maksimiru), suparnik je dočekan s respektom, jer slovi kao jedan od najjačih kandidata za vrh u ovoj sezoni. No, ako je suditi po igri na zelinskom travnjaku, susjedi će se morati više potruditi u svom naumu. Iako je rezultat bio uvjerljiv, igrom to plavi nisu pokazali. Brzo se iscrpljujući svoj početni stampedo brzo su umirili, ali ipak utakmicu odigravši u ritmu koji im je osigurao puni plijen. U sastavu i niz ex igrača Zeline, od onih još svježih u pamćenju (Puretić i Micić), pa do vrlih igrača koji su svojevremeno igrali u bijelo crvenom dresu (Lukić, Borovčak).
Prvih 15 minuta susreta sporadični pokušaji na obje strane, ništa opasno po mlade vratare. Kuriozitet ove utakmice bio je i u tome što su na obje strane čuvali mrežu golobradi mladići. Prva prilika sjevnula je u 14. minuti. Već kod ispucavanja petljali su gosti, pa su dva puta izgubili loptu, iskoristio je to Hrupec koji prima daljinac iz domaćeg polja i zajuriša jedan na jedan na vratara, no iz blizine ga pogađa u koljeno, od kojeg se lopta odbija visoko u polje, zatrčao se Babić, primirio glavom, namjestio i zapucao, no neprecizno, lopta odlazi iznad suprotnog spoja vratnice i prečke.
Pet minuta kasnije priliku propušta i Vidović. Brzo su prekinuli plavi napad domaćih, preko lijevog boka sproveli do kuta iz kojeg fino nasjeda lopta Vidoviću, no u čistoj situaciji ispriječio se vratar Pintar, odbacio loptu, a netko od obrane odapeo daleko od opasne zone. Hrupec ponovo skida sklap sam sebi u 23. minuti. Ponovo petljanje gostiju presreće domaći stoper koji s ruba prostora šalje visoku i dalkeu loptu naprijed, Hrupec je zajurišao između Filipovića i Mamuze, Babić mu je bio "pri nozi", s desna je zapucao preko vratara, koji lagano uspijeva okrznuti i poslati u korner.
U 33. minuti napad gostiju po desnoj strani završava na Miciću kojeg prije samog ulaska u peterac Hulk ruši. Vidović je sigurno pogodio uz Pintarovu desnu vratnicu. Do kraja prvog dijela po jedan pokušaj na svakoj strani, Puretić je s desna pokušao, Pintar obranio, potom slobodnjak s ruba prostora Klarića lako hvata Pribolšan.
Odmah na početku drugog dijela ponovo Hrupec ne iskorištava priliku. Marić je fino sproveo do prostora, babić nabacio pred vrata Hrupcu, koji glavom pogađa van okvira. Minutu kasnije Ivančević ima dobru namjeru, ali gol sprećava zaleđe. Isti igrač koju minutu kasnije slobodnjak šalje direkt, no Pintar se snalazi i izbacuje u korner. Na isti način i vratar na suprotnoj strani odbacuje Klarićev udarac iz prekida s kojih 27 metara. Benković je napadao, no Pintar je u par navrata dobro reagirao. Od pokušaja dalje bilježimo pokušaj glavom Mamuze, pa Babića, s desna, ponovo vratar brani, pa Skorin čisti zicer ne iskorištava s dva metra od vratiju. Od 66. minute Zelina igra s deset igrača nakon isključenja  Pajača zbog  prekršaja u izglednoj situaciji za gol, potom  u završnici s devet, nakon što i Crnković dobiva direktni crveni. Nadmoćni iako ne i bolji, gosti stoga iskorištavaju brojčanu nadmoć i u 84. zabija Benković, a u 88. Skorin za konačnih 0:3.

ZELINA - DUGO SELO 0:3 (0:1)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Vuković
ZELINA: Pintar, Kovačević, Mijoč, Kolar, Klarić, Crnković, Marčić (52-Pajač), Zubčić (52-Posavec), Marić (84-Ovčar), Babić, Hrupec. Trener: Zoran Milić
DUGO SELO: Pribolšan, Martić (62-Lukić), I. Filipović, E. Filipović, Puretić, Benković, Micić (70-Skorin), Pulić (46-Ivančević), Borovčak, Vidović, Mamuza. Trener: Milivoj Bračun
STRIJELCI: 0:1 - Vidović (35-11m), 0:2 - Benković (84), 0:3 - Skorin (88)