Rezultat nije mjerilo igre

19.08.2012.

Otvaranje sezone za Zelinu u novom, drugoligaškom društvu nije bilo rezultatski uspješno. Najteže je bilo nametnuti se novacima, još k tome na gostovanju. Utakmica u Rudešu imala je svojih minusa i pluseva, no u konačnici iza poraza od 2:0 ne krije se takav ishod i u igračkom dijelu. Zelina je u ovom sazivu odigrala svoju najbolju utakmicu do sada, mada pripremne utakmice nisu mjerilo, no dizanje je vidljivo. Druge se stvari nisu poklopile, prije svega završni udarac. Zadnji špic je nedostajao, mada je prilika bilo, a već u prvom dijelu svaka je akcija Zeline bila potencijalna opasnost, no što zbog nepreciznosti, što zbog vrlo dobrog vratara, što zbog nedostatka zadnjeg udarca, lopta se ka mreži nije otkotrljala. Mada su Krezo, Kiš... bili u dobrim situacijama, potom u drugom poluvremenu, ponovo sijaset pokušaja bez uspjeha. Najljepši potez bio je Brlečićev u 74. minuti, no volej škarice nisu završile u mreži, kao ni pokušaj glavom deset minuta prije kraja. Pokušavali su i Kiš, Melnjak, Medved.... Problem sa zabijanjem je ostao. Razrađene akcije, dobri nabačaji, sve je imalo svoj potpis osim završnog šuta.
Prvo poluvrijeme bilo je još i s primjesom razumljivog grča na startu u novoj ligi, no izostala se lepršavost tijekom igre dogodila, Zelina je u dobrom dijelu susreta imala i kontrolu i igru, no pogotci su ostali na domaćoj strani. Na početku i na kraju. Već u devetoj minuti slobodnjak sa 16 metara Ćubel posprema u Kranjčecovu stranu mreže. Pet minuta kasnije Kiš je bio konkretan u kombinaciji s Brekalom, no njegov udarac završio je s krive strane vratnice. Novi slobodni udarac Rudeš ne konkretizira preko Eterovića, koji pokušava iskosa, no također van okvira. Ponovo Zelina konkretnije napada. U 26. minuti Kiš u polukontri lijepo poslužuje Krezu, koji ne iskorištava priliku. Šest minuta prije kraja prvog dijela Bodrušić uspijeva okrznuti vratnicu nakon pogreške gostujuće obrane, a u posljednjoj minuti Kiš nakon dobrog oduzimanja lopte, ponovo u suradnji s Brekalom stvara izglednu priliku, koja je zaustavljena prekršajem.
U drugom dijelu isti igrač odmah na početku dobro tuče na vrata, no Zelenika je siguran, potom pokušava i Šimek s boka. U 61. minuti vručina je razdražila igru i sudionike, pa nakon naoko bezazlenog prekršaja, Brekalo dobiva crveni karton, a istom i Ćubel koji se našao u konfliktu, no principijelno Ćubel dobiva drugi žuti. Tri minute kasnije nakon oklijevanja Gluhaka, pokušava Melnjak oštrije s lijeva, ponovo bez uspjeha.

U tom dijelu prilike i pritisak su na strani Zeline, već spomenuti pokušaj Brlečića, efektnim potezom, a potom i Šimek, čiji udarac  Babok presijeca na samoj gol liniji. Dobra prilika i u 80. minuti, Šimek dobro poslužuje Brlečića, ovaj pokušava glavom... Babok se potvrđuje i minutu prije kraja u kontri plavih nakon što trojica napadaju Kranjčeca, a četvorka uspijeva zabiti za konačnih 2:0.
Na stadionu Rudeša bilo je dosta navijača Zeline. Nisu se radovali pobjedi, no Zelina je pokazala čvrstinu i dobre naznake. tek je prvo kolo, zasigurno će momčad u dizanju forme imati što pokazati u slijedećim utakmicama. samo da se ta mreža načme...

HNL2 1. KOLO: RUDEŠ - ZELINA 2:0 (1:0)
ZAGREB - Igralište ŠC Rudeš. Gledatelja: 400. Teren: odličan, vrijeme vruće. Sudac: Davor Grizelj (Vinkovci). Pomoćni: Goran Loparac (Sladojevci), Zvonko Radić (Kastav). Delegat: Tomislav Gjajić (Kutjevo)
RUDEŠ: Zelenika, Eterović, Jokić, Babok, Bodrušić, Baltić, Lozo (od 46. Galić), Gudelj (od 84. Kešinović), Petković (od 66. Horvat), Belak, Ćubel. TRENER: Srečko Lušić
ZELINA: Kranjčec, Melnjak, Mladiček, Kristić,Šimek, Gluhak (od 78. Trojak), Kiš, Krezo (od 62. Medved), Mesec, Brekalo, Brlečić
STRIJELCI: 1:0 - Ćubel (9), 2:0 Babok (89)