Remi bez nogometa

23.11.2013.

Željko Pukšec

Zaprešički stadion otvorio je 17. kolo uz kišu i blatnjav, klizav teren potpuno pod vodom, no utakmica se igrala, a kako se i očekivalo nije ponudila previše nogometa. I jedna i druga momčad veliku su borbu imali s teškim i za normalnu igru nemogućem terenu. Gospodarenje loptom bila je čista lutrija, noge prikovane za zemlju, bez mogućnosti suvislo odigranog pasa. Stoga su vrlo brzo i jedni i drugi odustali od konkretne igre i pokušavali dubokim i visokim loptama što više kontaktirati međusobno, a prilike su tražene isključivo iz prekida, gdje su domaći imali više situacija za konkretnost, no gosti nisu bili nimalo bezopasni. Suđenje je bilo dobro, glavni arbitar Mihalj imao je u vidu stanje na travnjaku i prema tome držao ritam, kako ne bi bilo potpunog izuzeća igre. Na samom početku gosti su se požalili na dvije situacije u kojima je sudac odsvirao zaleđe, već u prvoj minuti Jankovićevu loptu prosliejdio je Gluhak na Jelača, koji je bio u dobroj poziciji, no zviždaljka je spriječila pogodak. Samo dvije minute kasnije ista situacija, Duvnjak je nabacio Grgecu, kojemu je također u dobroj poziciji svirano zaleđe. Ubrzo i treći put Bijelo crveni u napadu, ponovo zaleđe. Teško je bilo kontrolirati loptu, igrači su pazili na stupicu, no kako je lopta gotovo u pravilu stala ili produžila u neočekivanom smjeru, zamke su bile izgledne, na obje strane.
Na početku i domaći su imali dvije prilike, prvo Čeliković slobodnjak Čosić šalje Krklecu u ruke, potom u 14. minuti ponovo gužva pred vratima Zeline, Šimić se našao u izglednoj situaciji, no veliko blato spriječilo ga je da svoj prodor završi udarcem. teren nije svojim vlasnicima dozvoljavao akciju u još dva navrata. U 26. minuti ponovo Šimićeva lopta dolazi u opasnu zonu, no Milutinović ne uspijeva dobiti bitku s blatom, potom i četiri minute kasnije ista slika. Opasno je Krklec istrčao od svojih vratiju i uspio odbaciti udarac, koji preuzima Milutinović, no ništa mu ne uspijeva.
Ponovo je Zelina bila na potezu, u zadnjim trenucima prvog poluvremena, slobodnjak s desne strane centaršutem Duvnjaka završava na sredini u koncentraciji više igrača, no odbija se u polje, točno do usamljenog ali spremnog Vuka, koji hrabro uzima loptu i topovskim udarcem neobranjivo s dvadesetak metara pogađa pod desne rašlje. Zelina vodi 1:0!
U drugom poluvremenu uvjeti isti, iako je kiša smanjila svoj ritam padanja. Prva pogodnost domaćih je bila što su istrčali suhi, no ta prednost trajala je samo par minuta, kada se ponovo vratilo izdanje kao u prvom dijelu. Osam minuta čekalo se u nastavku za odgovor Intera. S desna je nabacio Maruna, pročitao ga je Milutinović, koji glavom pogađa u lijevi donji kut. Šest minuta kasnije pokušava pogoditi i Blažević, no ne da se Krklec iznenaditi. Ovdje su domaći igrači preuzeli "igru", pa je i Milutinović zaprijetio. U 57. minuti pokušao je zakuhati Grgec, no pokušaj iz daljine završava u rukama Radoševića. U 66. minuti ponovo opasno, napad žutih sprećava Balentović, a novi udarac zaustavlja Krklec. U 69. minuti Blažević opasan iz prekida, tuče na vrata, no uspiejva Krklec na samoj vratnici skrenuti u korner. Mesec je zaprijetio domaćem vrataru, no i ovdje se Radošević snašao, a do kraja u velikoj muci nemoguće igre, još jednom domaći napadaju, Šimić je zaprijetio, uspio je na samoj crti Krklec skinuti neugodan udarac.

U drugom poluvremenu uvjeti isti, iako je kiša smanjila svoj ritam padanja. Prva pogodnost domaćih je bila što su istrčali suhi, no ta prednost trajala je samo par minuta, kada se ponovo vratilo izdanje kao u prvom dijelu. Sedam minuta čekalo se u nastavku za odgovor Intera. S desna je nabacio Maruna, pročitao ga je Milutinović, koji glavom pogađa u lijevi donji kut. Šest minuta kasnije pokušava pogoditi i Blažević, no ne da se Krklec iznenaditi. Ovdje su domaći igrači preuzeli "igru", pa je i Milutinović zaprijetio. U 57. minuti pokušao je zakuhati Grgec, no pokušaj iz daljine završava u rukama Radoševića. U 66. minuti ponovo opasno, napad žutih sprećava Balentović, a novi udarac zaustavlja Krklec. U 69. minuti Blažević opasan iz prekida, tuče na vrata, no uspiejva Krklec na samoj vratnici skrenuti u korner. Mesec je zaprijetio domaćem vrataru, no i ovdje se Radošević snašao, a do kraja u velikoj muci nemoguće igre, još jednom domaći napadaju, Šimić je zaprijetio, uspio je na samoj crti Krklec skinuti neugodan udarac.

INTER - ZELINA 1:1 (0:1)
ZAPREŠIĆ - SRC Zaprešić. Gledatelja: 120. Sudac: Jurica Mihalj (V.Gorica). Pomoćnici: Kožarec, Tuđa, Knežević. Delegat: Žugaj
INTER: Radošević - Maruna, Ćosić, Rogač, Maras, Vujčić, Medak, Kovačević, Grabovac (51-Blažević), Milutinović, Čeličković (70-Bosec), Nestorovski (12-Šimić). Trener: Damir Mužek
ZELINA: Krklec - balentović, Kotarski, Janković, Pukljak, Duvnjak (72-Azinović), Gluhak, Micić (63-Mesec), Grgec, Vuk (90-Puretić), Jeleč. Trener: Samir Toplak
STRIJELCI: 0:1 - Vuk (45), 1:1 - Milutinović (52)