Raritet - isključen igrač na zagrijavanju!

11.10.2016.

Utakmica važna i za jedne i za druge: Sava pri dnu ljestvice pod mus mora prema gore, Zelina je porazom ispustila u prošlom kolu ostanak u gornjem domu. Obje su ekipe išle na pobjedu, Zelina je bila bliže trijumfu, no onda je "vjetar" promijenio smjer.
Isti igrač imao je dobru prigodu u 43. minuti. Napad Zeline završio je u desnom kutu, odakle nabačaj dolazi do Skupnjaka koji je pred vratima, ali čistu priliku plasirao je s krive strane vratnice. Još jedan zicer na samom kraju prvog dijela, Novoselac griješi, Zelina odlazi u kontru preko Borovčaka, koji uspijeva obraniti svoju mrežu.
Odmah na početku drugog dijela opet propušta priliku Skupnjak. Plavi su imali slobodnjak na nekih 25 metara, JurićBare bez problema je skinuo i odmah zapolsio napad. Skupnjak je pokušao s lijeva  odlučivši se za udarac, koji završava okomito pod oblake. U 60. minuti prekinut je napad Skupnjaka pred vratima na nedozvoljen način, provukao se Razum bez ikakve kazne, osim lopte u svojoj mreži, jer Ovčar je bio precizan i odlučan s bijele točke. Sedam minuta kasnije opasna akcija pred vratima Zeline, a otklanja Posavec opasnost gotovo sa same crte.
Previsoko vodstvo Zeline i nerealizirani pokušaji domaćih nisu dugo trajali, zapuhao je "vjetar", unio nervozu, dvosmislene i dvojbene odluke, koji su mirisali samo na ono što je u nastavku i bilo. Složena situacija u kaznenom prostoru, u kojoj su gosti zahtijevali prekršaj u svoju korist, nakon dvoumljenja pokazuje arbitar na bijelu točku! Trgovčević je bio neuspješan u prvom pokušaju, skinuo je JurićBare, no odbijenu loptu ponovo uzima Trgovčević i šalje ipak u mrežu. Osokoljeni poklonjenim penalom silovito su zajurišali domaći prema vratima, osjetili vjetar u leđa i prijetili. Minutu poslije zaspali su na trenutak na gostujućem boku, pa je još jedan udarac sijevnuo prema vratima, no opet Bare brani.  I još jednom minutu kasnije zaiskrila je lopta prema vratima, panično je sada igrala iznervirana Zelina ali uspijevala odbiti protuudare. Do 79. minute, kada je ponovo  nastala konfuzija uslijed dosuđenog slobodnjaka na 18 metara od vratiju, kojeg gosti nisu (opravdano) priznali, pa je došlo do prepirke sa sucem, no odluka nije promijenjena, ali je zato stradao igrač Zeline koji se zagrijavao na suprotnoj strani terena (!), a kojeg je pomoćni sudac tužio glavnom radi psovanja. Odšetao je sudac od gomile na drugi kraj terena, pokazao crveni karton i na taj način zaključio prepirku oko dosuđenog slobodnjaka iz kojeg domaći izjednačuju. Više od toga nije išlo.

Skupnjka od par napada jedan uspješno penetriraoPrva prilika bila je u 11. minuti, kada je pokušao Matošević iznenaditi udarcem s nekih dvadeset metara, no Jurić Bare je bio siguran na svojoj poziciji. Samo minutu kasnije slobodnjak za Zelinu na 18 metara od vratiju - Borovčak dobro cilja preko zida, no lopta odlazi direkt vrataru u ruke. Par minuta kasnije Trgovčević je imao lijep pokušaj glavom, no neprecizno. Brzo stiže odgovor protivnika. Mikulinec je u zaletu proigrao sam sebe, pa zaputio lijevo na Skupnjaka koji probija domaću obranu i plasira u bližu stranu mreže.

Previsoko vodstvo Zeline i nerealizirani pokušaji domaćih nisu dugo trajali, zapuhao je "vjetar", unio nervozu, dvosmislene i dvojbene odluke, koji su mirisali samo na ono što je u nastavku i bilo. Složena situacija u kaznenom prostoru, u kojoj su gosti zahtijevali prekršaj u svoju korist, nakon dvoumljenja pokazuje arbitar na bijelu točku! Trgovčević je bio neuspješan u prvom pokušaju, skinuo je JurićBare, no odbijenu loptu ponovo uzima Trgovčević i šalje ipak u mrežu.

Osokoljeni poklonjenim penalom silovito su zajurišali domaći prema vratima, osjetili vjetar u leđa i prijetili. Minutu poslije zaspali su na trenutak na gostujućem boku, pa je još jedan udarac sijevnuo prema vratima, no opet Bare brani.  I još jednom minutu kasnije zaiskrila je lopta prema vratima, panično je sada igrala iznervirana Zelina ali uspijevala odbiti protuudare. Do 79. minute, kada je ponovo  nastala konfuzija uslijed dosuđenog slobodnjaka na 18 metara od vratiju, kojeg gosti nisu (opravdano) priznali, pa je došlo do prepirke sa sucem, no odluka nije promijenjena, ali je zato stradao igrač Zeline koji se zagrijavao na suprotnoj strani terena (!), a kojeg je pomoćni sudac tužio glavnom radi psovanja. Odšetao je sudac od gomile na drugi kraj terena, pokazao crveni karton i na taj način zaključio prepirku oko dosuđenog slobodnjaka iz kojeg domaći izjednačuju. Više od toga nije išlo.

SAVA - ZELINA 2:2 (0:1)
Strmec S - SRC Lazina. Gledatelja: 150. Sudac: Radišić. Pomoćnici Kušer, Pankretić
SAVA: Razum, Novoselec, Trgovčević, Matošević (90-Sudar), Halužan, Maruna, Grčić (76-Stanić), Kostanjski, Vranković (63-Ovčariček), Guliš (67-Šarić), Gavran. Trener: Davor Orsag
ZELINA: Jurić Bare, Posavec, Palčić, Eterović, Batarilo, Konjević, Mikulinec, Pajač, Ovčar (90-Anušić), Skupnjak, Borovčak (64-Zubić). Trener: Damir Biškup
STRIJELCI: 0:1 - Skupnjak (16), 0:2 - Ovčar (61-11m), 1:2 - Trgovčević, 2:2 - Trgovčević (79)