Prva pobjeda Toplaka

04.10.2013.

Samo tri dana nakon što su odigrali prvenstveni susret s Croatiom u Hrastju (1:1), igrači BSK na terenu su se našli i s drugim klubom iz Svetog Ivana Zeline. U prvom kolu županijskog Cupa u Brdovcu su ugostili Zelinu s kojom su odigrali 1:2.
Za Zelinu je nakon ispadanja iz Hrvatskog kupa, ostao županijski, u kojem je dvije godine za redom pobjednik, pa je i ova utakmica bila važna da se osigura i ove sezone završnica. S druge strane, bio je to prvijenac novog trenera Samira Toplaka, koji je na klupu sjeo nakon samo dva održana treninga i uknjižio prvu službenu pobjedu, a Bijelo crveni su nakon dva pogotka protiv Cibalije uknjižili još dva i tako u dvije utakmice postigli višestruki učinak u odnosu na dosadašnje. Strijelci za Zelinu bili su Grgec i Balentović.
Prvom pogotku prednjačila je prečka Azinovića, no odmah je to popravio Grgec, koji je prevario domaću obranu i zakucao za vodstvo Zeline. Samo tri minute prošlo je do izjednačenja domaćih. Dugom loptom Stipković je naciljao Šuška, koji glavom spušta loptu posluženu za Pejčinovića, koji efektno i lijepo pogađa u mrežu. U 27. minuti centaršut Boraka pokušao je uputiti Gluhak, ne uspijeva, potom i Micić s ruba šesnaeterca pogađa uz vratnicu, a pred kraj prvog dijela Azinović je nakon kornera Vuka sam bio na ulazu u peterac, no promašio. U posljednjoj minuti duga lopta Grgeca završila je na Balentoviću, koji se uspješno riješio čuvara i zabio prekrasni pogodak za novo vodstvo gostiju.
U drugom poluvremenu nanizali su gosti još nekoliko zicera, bili su blizu i domaći, no rezultat se nije mijenjao. Peta minuta nastavka, dupli pas Lončara i Kovačića povratno završava na Boraku, no Bjelobradić uspijeva spasiti sa same linije. Sedam minuta kasnije Šimekov centaršut Borak pokušava volejem, no vratar dobro reagira. Malo kasnije Kovačić ne uspijeva završiti ponuđenu loptu Gluhaka, kao i pet minuta kasnije, kada ga poslužuje Azinović, a sam pred vratima ne realizira čistu situaciju. U prilici je bio i Vuk, no nonšalantno ju propušta, nakon što su Azinović i Babić dobro odradili prodor. Izravnu priliku imaju i domaći desetak minuta prije kraja, no Pejčinovićev udarac ispod same prečke Jendriš skreće u korner, iz kojeg opet domaći prijete no vratar Zeline brani.

BSK - ZELINA 1:2 (1:2)
BRDOVEC - Igralište BSK. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Cikojević. Pomoćni: Jurinčić, Rešetar
BSK: Škribulja (65-Habazin), Kuš, Stipković (63-Kuna), Karamatić, Bjelobradić, Dujaković (46-Majdančić), Ivanic, Pejčinović, Miletić (81-Rasi), Vrhovec, Sušak. Trener: Davor Debogović
ZELINA: Jendriš, Šimek, Kotarski, Azinović, Balentović (63-Babić), Grgec, Gluhak (87-Pukljak), Borak, Micić (46-Kovačić), Vuk (46-Cindrić), Lončar (90-Puretić). Trener: Samir Toplak
STRIJELCI: 0:1 - Grgec (18), 1:1 - Pejčinović (23), 1:2 - Balentović (45)
IGRAČ UTAKMICE: Josip Balentović