Proljetni start pobjedom

10.03.2016.

dp

Krenula je proljetna polusezona. nakon loše i neučinkovite jeseni, seniori Zeline su u bitno izmijenjenom sastavu krenuli u zimske pripreme s ciljem očuvanja statusa u ligi u kojoj se natječe. Prioritet je to koji je postavila i Uprava kluba. Pripreme su bile teške, a nije bilo mogućnosti odraditi sve zamisli struke zbog lošeg stanja terena na kojem se treniralo uslijed kišovitog vremena, pa je nakon dugo vremena umjesto snježnih nevolja, prva momčad imala probleme s kišom i blatom. Jedino su kontrolne utakmice igrane na umjetnoj travi.
Obzirom na sve, s dosta upitnika krenulo se u drugo poluvrijeme ove sezone, no igrački kadar iako ne mnogobrojan, daje naznake da bi prolejtni dio trebao biti daleko uspješniji od jesenskog. Sudeći po prvoj utakmici, tako bi trebalo i biti, a priključak sigurnijoj sredini moguće je ostavriti samo pozitivnim nizom, iako je raspored na početku vrlo težak, a u prve četiri utakmice čak tri gostovanja i najteža utakmica kod kuće protiv vodeće Kustošije.
Uoči utakmice u Petrinji strahovalo se i od odgode, obzirom da je uoči vikenda na sisačkom i petrinjskom području bilo snijega, no Zelinu je dočekao vrlo dobro pripremljen teren. U početku nekoliko pokušaja na obje strane. U trećoj minuti Batarilo je doveo s lijeva, Ovčar produžio na Pilipovića, ovaj na Konjevića, u konačnici prihvaća Borovčak, no uspijevaju zeleni odbaciti napad, potom je jurnuo Ovčar, ali zaleđe je spriječilo završetak akcije. Mlinarić je pokušao izdaleka dobrim šutom, no Kovačević je uspio na drugoj vratnici obraniti mrežu. Nagrada dolazi u 17. minuti. Borovčak je zaradio prekršaj, a lobodnjak završava u prostoru, kapetan Zeline unosi pomutnju u obranu domaćih, a Konjević iskorištava situaciju i znalački svladava jedinicu Mladosti za rano i zasluženo vodstvo Zeline. Nova zrela prilika nakon pola sata dobre igre, Borovčak je probio po lijevoj strani , šalje u prostor Hanžeku, koji s nekih osam metara puca previše okomito i promašuje okvir u izuzetno dobroj prilici.  Par minuta kasnije slobodnjak Filip Nemec šalje s desna, Borovčak se ne uspijeva osoboditi čuvara, pa povratno upućuje Konjeviću koji odrješito tuče, ali bez realizacije. I četiri minute kasnije iz prekida Konjević s 38 metara šalje naprijed na Borovčaka, koji malo kasni na loptu, ali sve se ispravlja dvije minute kasnije. Akcija je krenula s lijeva preko Ovčara, Pilipovića i Konjevića, koji odlično centrira Borovčaku na drugu vratnicu, a domaćini samo ostaju u pogledu efektnog zgoditka za 0:2. U nastavku domaći su malo podigli tempo, no prva prilika ponovo na strani Zeline. Ovčar je primio loptu na drugojj vratnici od Konjevića, te na par metara od vratiju ne zahvaća dobro loptu, pa zicer propada. Kazna stiže dvije minute kasnije. Jendrić se na rubu prostoru u tijeku kontre uspio izboriti za komadić prostora i zapucao pored istračalog nemeca u mrežu. Obrana je malo zakazala u tom trenutku. Do kraja utakmice ponestajalo je snage našim momcima, no odolijevali su sve češćim napadima zelenih i sačuvali rezultat do samog kraja

Uoči utakmice u Petrinji strahovalo se i od odgode, obzirom da je uoči vikenda na sisačkom i petrinjskom području bilo snijega, no Zelinu je dočekao vrlo dobro pripremljen teren. U početku nekoliko pokušaja na obje strane. U trećoj minuti Batarilo je doveo s lijeva, Ovčar produžio na Pilipovića, ovaj na Konjevića, u konačnici prihvaća Borovčak, no uspijevaju zeleni odbaciti napad, potom je jurnuo Ovčar, ali zaleđe je spriječilo završetak akcije. Mlinarić je pokušao izdaleka dobrim šutom, no Kovačević je uspio na drugoj vratnici obraniti mrežu.

Nagrada dolazi u 17. minuti. Borovčak je zaradio prekršaj, a lobodnjak završava u prostoru, kapetan Zeline unosi pomutnju u obranu domaćih, a Konjević iskorištava situaciju i znalački svladava jedinicu Mladosti za rano i zasluženo vodstvo Zeline. Nova zrela prilika nakon pola sata dobre igre, Borovčak je probio po lijevoj strani , šalje u prostor Hanžeku, koji s nekih osam metara puca previše okomito i promašuje okvir u izuzetno dobroj prilici.  Par minuta kasnije slobodnjak Filip Nemec šalje s desna, Borovčak se ne uspijeva osoboditi čuvara, pa povratno upućuje Konjeviću koji odrješito tuče, ali bez realizacije. I četiri minute kasnije iz prekida Konjević s 38 metara šalje naprijed na Borovčaka, koji malo kasni na loptu, ali sve se ispravlja dvije minute kasnije. Akcija je krenula s lijeva preko Ovčara, Pilipovića i Konjevića, koji odlično centrira Borovčaku na drugu vratnicu, a domaćini samo ostaju u pogledu efektnog zgoditka za 0:2.

U nastavku domaći su malo podigli tempo, no prva prilika ponovo na strani Zeline. Ovčar je primio loptu na drugojj vratnici od Konjevića, te na par metara od vratiju ne zahvaća dobro loptu, pa zicer propada. Kazna stiže dvije minute kasnije. Jendrić se na rubu prostoru u tijeku kontre uspio izboriti za komadić prostora i zapucao pored istračalog nemeca u mrežu. Obrana je malo zakazala u tom trenutku. Do kraja utakmice ponestajalo je snage našim momcima, no odolijevali su sve češćim napadima zelenih i sačuvali rezultat do samog kraja

U sliejdećem kolu Zelina će na svom travnjaku ugostiti lidera lige Kustošiju u subotu, nakon toga nova dva gostovanja u Zaboku i Kurilovcu.

MLADOST (P) - ZELINA 1:2 (0:2)
Petrinja - gradski stadion. Gledatelja:100. Sudac: Kožar. Pomoćni: Jureša, Milačić
MLADOST: Kovačević, Perušić, Tomić, Filipović, Bačan, Čosić (63-Džakula), Gršić (76-Baniček), Maglaić (46-Helešy), Hamzagić, Bača (CK), Jandrić. Trener: Joso Šeperac
ZELINA: L. Nemec, F. Femec, Mlinarić, Gilanj, Batarilo, Pajač (46-Stipić), Hanžek, Konjević (69-Zmazek), Pilipović, Borovčak, Ovčar (90-Mrazović). Trener: Marijan Glavica
STRIJELCI: 0:1 - Konjević (17), 0:2 - Borovčak (42), 1:2 - Jandrić (56)