Prigorski Superkup

15.08.2016.

U Hrastju je ove nedjelje odigran mini turnir četiri nogometna kluba s našeg područja, prigorski superkup, koji je izrastao kao ideja za nadomjestak Kupa središta, koji se odigravao na našem području do prije nekoliko godina, dok Središte nije ukinuto. Sada se lokalni nogomet vratio, a prigorci su mogli svoje ekipe vidjeti na okupu.
Na superkupu su sudjelovali Zelina, Croatia, Strmec i Rakovec. Žrijebom su određeni parovi polufinalnih susreta. U prvoj tekmi koja je bila i najzanimljivija na turniru, igrali su domaćin Croatia i Zelina.
Croatia - Zelina
Vrlo zanimljiva i aktivna utakmica, u kojoj nije nedostajalo dobrih akcija, ali i pogodaka, a među ostalim bit će upamćena i po čak četiri dosuđena i realizirana kaznena udarca. U vodstvo su domaćini došli u 20. minuti. Lopta je doletjela u prostor Zeline, JurićBare je istrčao previše u desnu stranu, gdje ga je uspio zaobići Stojanović i iskosa zaputio u suprotnu malu mrežu. Dvije minute kasnije dosuđen je jedanaesterac za domaćina, kojeg je realizirao Lukić, a još jednom se s bijele točke pucalo deset minuta kasnije, kada je Pintar srušio Borovčaka u napadu s leđa. Realizator za Zelinu bio je Konjević. U tom prvom dijelu negdje će u povjesnicu ovog superkupa biti upisano da je prvi žuti karton na ovom turniru dobio Luka Puhelek.
U drugom poluvremenu ponovo kazneni udarac, nakon što je Palčić srušio protivničkog igrača Antolkovića, a ponovo je s bijele točke siguran bio Lukić. Na samom kraju susreta i četvrti penal, Konjević je bio srušen pred vratima, a Borovčak sigurno pogodio u mrežu. Uz ove golove, bilo je i nekoliko odličnih prilika (Pižirova prečka, Gotalov udarac Kralj skida, Pižirov šut JurićBare skida...)
Rakovec - Strmec
Drugu polufinalnu utakmicu odigrali su Rakovec i Strmec, no tijekom 70 minuta igre nije bilo golova, uz dosta nadmudrivanja i nadigravanja, pokušaja kontri, ništa nije polazilo napadačima od noge, tako da su pobjednika morali odlučiti na penale. Rakovec je poveo pogotkom Bačeka, izjednačio je Krnjak. Novu prednost Rakovcčani imaju pogotkom Kelečića, no i Lule je bio precizan za 2:2. Na 3:2 povisio je Tatić, dok je udarac Šumige Jendriš obranio. Veliku prednost 4:2 ostvario je za Rakovec Grgoić, smanjio je Gradečki, Rihter je skinuo Grežini, a za izjednačenje nije uspio pogoditi Hmelina.
Zelina - Strmec
U malom finalu zelina je brzo došla u vodstvo, već u drugoj minuti Posavec je brzo probio i zabio za 1:0, a samo dvije minute kasnije Borovčak je uzeo gurnutu loptu i pogodio za uvjerljivije vodstvo. Na 3:0 povisio je isti igrač. Posavec je prodor odradio po svojoj strani, fino zaputio na drugu vratnicu Borovčaku, koji elegantno zakucava iza Rihtera. Četiri minute kasnije Hmelina je slobodnjak s dvadesetak metara dobro zaputio pod gredu, a na novi pogodak se nakon nekoliko zicera Zeline čekalo dvadeset minuta, kada je Bičak smanjio na 3:2
Croatia - Rakovec
Finalni susret bio je između domaćina i Rakovca. iako su plavi bili opasni po bočnim prodorima (Baček, Šalamun) nisu uspjeli ni jednom svladati vratara Pintara. Croatia je povela u četvrtoj minuti pogotkom Dujmića, pred kraj prvog dijela rezultat je povisio Jure Stojanović, a konačni rezultat bio je snalažljiv pogodak Filipovića, koji je uspješno zaključio napad Croatie i udaraca koji su bili upućeni prema vrataru, da bi zahvatio loptu i iz blizine ju smjestio u mrežu.
Time je Croatia osvojila pehar za prvog pobjednika Superkupa, a kapetanu Danijelu Gotalu predao ga je Hrvoje Košćec, gradonačelnik Svetog Ivana Zeline, pokrovitelja Superkupa. Gradonačelnik je pehar za osvojeno drugo mjesto predao kapetanu Rakovca Tomislavu Pajsaru, a predsjednik NK Croatia Mladen Cvetko kapetanu Zeline Stjepanu Mikulinecu pehar za treće, te Miljenku Gradečkom, kapetanu Strmca za četvrto mjesto.

Vrlo zanimljiva i aktivna utakmica, u kojoj nije nedostajalo dobrih akcija, ali i pogodaka, a među ostalim bit će upamćena i po čak četiri dosuđena i realizirana kaznena udarca. U vodstvo su domaćini došli u 20. minuti. Lopta je doletjela u prostor Zeline, JurićBare je istrčao previše u desnu stranu, gdje ga je uspio zaobići Stojanović i iskosa zaputio u suprotnu malu mrežu.

Dvije minute kasnije dosuđen je jedanaesterac za domaćina, kojeg je realizirao Lukić, a još jednom se s bijele točke pucalo deset minuta kasnije, kada je Pintar srušio Borovčaka u napadu s leđa. Realizator za Zelinu bio je Konjević. U tom prvom dijelu negdje će u povjesnicu ovog superkupa biti upisano da je prvi žuti karton na ovom turniru dobio Luka Puhelek.

Uz ove golove, bilo je i nekoliko odličnih prilika (Pižirova prečka, Gotalov udarac Kralj skida, Pižirov šut JurićBare skida...). Ovu utakmicu promatralo je najviše gledatelja.

U malom finalu Zelina je brzo došla u vodstvo, već u drugoj minuti Posavec je brzo probio i zabio za 1:0, a samo dvije minute kasnije Borovčak je uzeo gurnutu loptu i pogodio za uvjerljivije vodstvo. Na 3:0 povisio je isti igrač. Posavec je prodor odradio po svojoj strani, fino zaputio na drugu vratnicu Borovčaku, koji elegantno zakucava iza Rihtera.

Četiri minute kasnije Hmelina je slobodnjak s dvadesetak metara dobro zaputio pod gredu, a na novi pogodak se nakon nekoliko zicera Zeline čekalo dvadeset minuta, kada je Bičak smanjio na 3:2

1. CROATIA: Pintar, Šargač, Crneković, M. Zmazek, Grabovac, Filipović, Dujmić, Gotal, Lukić, Oroz, A. Stojanović, Pižir, Dominko, Mahnet, Antolković, Bičak, Peteljak, J. Stojanović, Bošnjak. TRENER: Mario Rac
2. RAKOVEC: Jendriš, Šalamun, Burec, Grežina, Kelečić, Grgoić, D. Baček, F. Baček, Novoselec, Bedeković, tatić, Badenić, Radotović, Plantak, Pajsar. TRENER: Željko Majcen
3. ZELINA: JurićBare, Eterović, Puhelek, Palčić, Batarilo, Pajač, Gilanj, Mikulinec, Konjević, Ovčar, Borovčak, Kralj, Posavec, Zmazek, Anušić,Bagavac. TRENER: Marijan Glavica
4. STRMEC: Rihter, Habazin, Trcak, Krnjak, Dimović, Tarandek, Gradečki, Bičak, Kušec, Novački, Šumiga, Škof, Bedeković, Hmelina. TRENER: Tomica Pisačić

REZULTATI:

CROATIA - ZELINA 3:2 J. Stojanović, Lukić (11m), Lukić (11m)  /  Konjević (11m), Borovčak (11m)
RAKOVEC - STRMEC 0:0 (4:3) Kelečić, Grgoić, Baček, Tatić  /  Krnjak, Gradečki, Hmelina
ZELINA - STRMEC 3:2 Posavec, Borovčak, Borovčak  /  Hmelina, Bičak
CROATIA - RAKOVEC 3:0 Dujmić, J. Stojanović, Filipović