NK ZELINA

Posavec slomio Udarnik

06.10.2014.

141005 zpuksec

Juniori i kadeti dobro su startali u novoj 2. Nogometnoj ligi Središta Zagreb. Juniori su u prvih pet kola ostvarili pobjedu (Zet), dva remija (Dugo Selo i HAŠK), porazio ih je Naftaš, Lučko tek igraju, a drugu pobjedu ostvarili su protiv Udarnika koji je prvih pet utakmica dobio s gol razlikom 13:4.
Kadeti su prije Udarnika pobijedili Dugo Selo i ZET, remizirali s Lučkim, a poraženi od Naftaša i HAŠK-a.
Kurilovčani su pali u Zelini protiv raspoložene, borbene i hrabre momčadi, a baš je tako izgledala juniorska postava bijelo crvenih. Od samog početka susreta krenuli su s ciljem pobjede, samopouzdani i čvrsti, stvarali su akciju za akcijom, parirali odličnom protivniku, no ne toliko da nadigraju raspoložene domaćine.
S postignutim hat trickom junak utakmice postao je Ivan Posavec, koji je pogotkom i otvorio susret u 10. minuti. Očekivano, kvalitetni gosti nisu se previše iznenadili i oboružani željom uspjeli izjednačiti u 24. minuti preko Augustića, a s remijem se i otišlo na odmor. I drugo poluvrijeme na početku je bilo uspješnije za goste, koji su već u trećoj minuti nastavka preokrenuli rezultat i poveli na gostujućem terenu s 2:1. radosti je za Kurilovčane bilo nekih osam minuta, ponovo dolazi do izjednačenja pogotkom Stipića, a završni dio susreta obilježio je Posavec, koji je bio najopasnija enigma za goste, često u prodorima ili spretno hvatajući daljince i po lijevom krilu napadao, posluživao, prijetio. Nije bio usamljen, i drugi istureni igrači često su bili pred vratima Kompesa, pa je tako bilo nekoliko vrlo izglednih prilika, koje srećom po goste nisu završile uspješno. S dva pogotka sve je riješio Sapo, zacementirao loptu u mrežu u 65. minuti, potom i u samom finišu susreta.
Jednako uspješni i borbeni bili su i kadeti, koji su ostvarili još uvjerljiviju pobjedu od 4:1, a dvostruki strijelac bio je Filip Vršćak, koji je otvorio susret u 13. minuti, pet minuta kasnije ponovo zabio, potom prepustio radost i drugima, pa se u strijelce lijepim pogotcima upisuju Kušec Šalata, dok je počasni pogodak za Udarnik postigao Gršić.
Uz vrlo lijepo vrijeme, utakmicu je gledalo stotinjak gledatelja, što je dodatna motiviralo naše igrače da pruže lijepu partiju i slasnu pobjedu. Nakon Udarnika, juniore očekuje Lučko u utorak, a slijedeće nedjelje gostuju obje ekipe u Sesvetama.