Poraz na startu

05.03.2013.

Zelina nije bila u svojem elementu. Nije imala igru kakvoj teži, nije imala ni uvjete za postizanje takve igre. Na semaforu je ostao poraz 0:1, gubitak startna tri boda i pad na ljestvici. Početna postava nagovijestila je da će utakmica biti teška, jer protiv jakog Rudeša krenuti bez bočnih prvotimaca jest problem. Melnjak i Šimek, svaki na svojoj strani, danas su nedostajali u velikoj mjeri. Nikolić je pokušao, nije mu išlo, Gluhaku to nije pozicija koja leži, Kišu također, no nedostatkom spomenute dvojice i Grgeca, rotacije su bile nužne. Obrana se tako spašavala preko stopera i vratara, a napad je posve zakazao, praktički bez ijedne konkretne prilike. Gosti su nalazili dovoljno prostora za česte prodore prema vratima, pogotovo Belak i Ćubel, ali i Jelić, koji su osjetili oslabljene bokove i jurišali pogotovo sa svoje lijeve strane ukoso ubacujući opasnost pred peterac Zeline.
Teren je bio loš, mek i kako je utakmica odmicala, bilo je sve teže igrati, no tako je bilo za oba protivnika. Pokušaji s dugim loptama nisu uspjeli, no izostala je igra na zemlji, netočna dodavanja i često izgubljene lopte uzele su danak igri. Gosti su se u toj situaciji bolje snašli, udarali preko linija koje su bile najslabije, no ni oni nisu bili naročito uspješni u svojim napadima, osim u trenutku kada se Kešinović promaknuo u junaka utakmice. Nije samo spretan pogodak njegov učinak, već i pregršt odbijenih lopti u obrani svog prostora.
Kako velebnih izdanja napada nije bilo, uknjižili smo nekoliko poluprilika na obje strane. Zelina je loše ušla u utakmicu, no mogla je već u petoj minuti okrenuti sve na bolje. Medved je izveo dobar centaršut direktno na vrata, no lopta za koji centimetar leti poviše prečke, potom i Krezo i Kuprešak kombiniraju nešto pred vratima, no u teškoj poziciji iskosa s desne strane nije Pejo mogao opasnije zaprijetiti, a gosti to odmah žele kazniti, no ne uspijeva ni kontra napad Jelića. U osmoj minuti Babok oštru loptu upućuje ga vratima, no Kranjčec sigurno skida. Ćubel je bio vjerojatno najopasniji igrač u plavom dresu, često je prodirao (pre)duboko u prostor Zeline i prijetio. Počeo je u 12. minuti, kada je prošao obranu Zeline i dugo se vrtio u prostoru, na kraju dobro pročitan od vratara koji uspješno brani. Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja Bijelo crvenih, ponovo Ćubel zajedno s Belakom i Jelićem pronalazi praznine, dobro proguraju loptu u prostor, no nespretna završnica oduzima priliku. Tako je bilo i u 30. minuti, no tada iz drugog plana iskače Kešinović, koji rješava gužvu oko lopte i produžuje ju u desnu stranu mreže za vodstvo Rudeša. Pokušava odgovoriti Mesec, no njegova prilika također završava samo u rubrici pokušaja. Lijepa je bila i akcija Ćubela u 37. minuti, kada s vrha šesnaeterca parabolu šalje tik uz desne rašlje ponovno iskoristivši propusnost desnog boka.
U drugom poluvremenu nešto konkretnija igra, ali tvrđa s manje prilika. Kiš se trudio na "novoj" poziciji, no nije to teritorij koji on može osvajajti s lakoćom kao na svojem mjestu. U desetoj minuti nastavka uputio je iz kornera dobro na Kuprešaka, no Zelenika je bio brži i oduzeo loptu, kao i tri minute kasnije kada Kiš s trideset metara lijepo šutira prema Kotarskom, koji se našao pred suprotnim vratima, no ne uspijeva naš stoper zahvatiti glavom u zgodnoj prilici, pa Zeleniki preostaje da loptu izbaci u korner. Gatarić je svojim ulaskom unio osvježenje, bio je borben i pokušavao u nekoliko navrata, kao u 59. minuti kada prolazi čitav protivnički prostor, no Krezo ne čita njegovu namjeru na vrijeme, pa Zelenika ponovo ispada pobjednikom. Jelić se potvrdio u 65. minuti, kada je škaricama s nekih deset metara pokušao zabiti, no udarac je završio iznad mreže.
Do kraja susreta Rudeš je ostvario namjeru što većeg zadržavanja igre, odigrali su taman koliko treba za očuvanje kapitalne prednosti iz 29. minute, u čemu su i uspjeli, te odnijeli sva tri boda iz Zeline.
Jakšinić unatoč nekoliko dobrih poteza nije se još prikazao u pravom svijetlu, kao ni Kuprešak, za razliku od Gatarića, koji je pokazao srčanost i borbenost u svojih 45 minuta. Zamijenio je Medveda, koji je krenuo dobro, pa stao, a potom ga i ozljeda izbacila iz igre. Uz nadu da će do kraja tjedna momčad biti kompletirana, novu satisfakciju Bijelo crveni će tražiti u Mladini u nedjelju.

ZELINA - RUDEŠ 0:1 (0:1)

SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 300. Sudac: Frković. Pomoćni: Radošević, Đurak. Četvrti: Perković. Delegat: Idžaković

ZELINA: Kranjčec, Nikolić, Gluhak, Kristić, Kotarski, Kiš, Jakšinić, Mesec, Kuprešak (od 61. Trojak), Medved (od 46. Gatarić), Krezo. TRENER: Dražen Biškup
RUDEŠ: Zelenika, Babok, Jokić, Kešinović, Bodrušić, Baltić, Sangara (od 63. Olić), Babić, Jelić (od 82. Haramustek), Belak (od 85. Stubičan), Ćubel. TRENER: Ivan Knežević
STRIJELAC: 0:1 - Kešinović (29)