Pomorac pobjedom na vrh tablice

10.11.2013.

Bez obzira što se momčad sa Žuknice borila za prvu poziciju na tablici, a Zelina za bijeg sa zadnje, utakmica je bila ravnopravna, sadržajna i zanimljiva. Konačnu, rezultatom i uvjerljivu pobjedu Pomorca, uvjetovali su u najvećoj mjeri velika sreća za domaćina, kao i dvije kardinalne nes(p)retne pogreške gostiju, iz kojih su primili dva pogotka.
Prva konkretnija situacija na utakmici bila je u petoj minuti. Gluhak i Vuk proveli su napad, prebacili Šimeku na bok, a kapetan je nabacio u sredinu, gdje je trebao reagirati jeleč, no ne uspijeva dobro zahvatiti loptu pred mrežom. Odmah u protunapadu, domaći navode Krkleca na prvu intervenciju, Mance je oslobodivši se igrača, puca, Krklec reagira.
Pet minuta kasnije ponovo dobro polsužena lopta dolazi na Jeleča na lijevoj strani, no prodor prekidaju domaći i odgovaraju novim protunapadom, ponovo Krklec dobro reagira. Samo minutu kasnije pokušava Grgec s lijeva daljinac, koji odlazi iznad suprotnih rašlji. U 27. minuti pomalo čudna situacija, u kojoj domaći izlaze iz kuta, lopta dolazi na Labudovića, koji dobro prima i glavom šalje u desni kraj mreže za vodstvo Pomorca. Nije prošlo ni pet minuta, a vodstvo isti igrač podebljava. Ponovo je lopta iz prekida s lijeve strane završila pred vratima, no pokušavajući otkloniti opasnost Janković ulazi u koridor Krklecu, kojemu lopta ispada iz ruku, snalazi se Labudović, nitko ga ne uspijeva blokirati i šalje lagano loptu u mrežu. U istoj minuti Borak s lijeva pogađa vanjsku mrežu, dobar šut da je bio precizniji mogao je umanjiti prednost domaćih. Na samom kraju prvog dijela Šimek je bio u jednom od svojih prodora, Živulić zaustavlja rukom loptu, no sudac ne želi reagirati. Dobro su stajali bijelo crveni u prvom dijelu, odigravali dobre prodore, no nedostajalo je koncentracije, pogotovo u završnici, pa nastup nije bio popračen i rezultatom.
Drugi dio počinje prilikom za Vuka, koji nije uspio dobro zahvatitiloptu pridošlu s boka, a malo kasnije u novom prodoru pogađa vanjsku mrežu. Nova velika greška gostiju dovodi do pogotka u 53. minuti. Loše izvođenje s bočne linije rezultira lakim oduzimanjem lopte pa Bijeliću nije bio problem poklonjenu loptu zaputiti u mrežu. Ubrzo i Živulić sa 18 metara pogađa lijevo od vratnice. Tri minute kasnije pokušava Balentović glavom, no bio je to lak plijen za još uvijek nedodirljivog Slugu. U 60. minuti u igru ulazi Micić i odmah pokušava centrirati za priliku, na suprotnoj vratnici na mjestu je bio Borak, koji nedovoljno siguran pokušava volejem, bez uspjeha. Domaći svoju kapitalnu prednost pokušavaju sačuvati neprekidnim izmoravanjem i širokom igrom potrošiti snagu gostiju, što im i uspijeva, pa je to period bez prilika. Dvadeset minuta prije kraja u igru ulazi i Gabriel Barilar, koji je svoju dionicu igre vrlo dobro odradio, a pet minuta po ulasku našao se u dobroj situaciji, kada je  Balentovićev prodor završio ubačajem u sredinu kaznenog prostora, no nitko od napadača ne stiže završiti dobro zamišljenu akciju. Šest minuta prije kraja Micić je bio u izglednom prodoru za pogodak, na desnoj strani šesnaeterca je srušen, što je bila prilika za smanjenje rezultata. Na bijelu točku namjestio je Grgec i sigurno pogodio u Sluginu lijevu stranu mreže za konačnih 3:1.

POMORAC - ZELINA 3:1 (2:0)
KOSTRENA - stadion Žuknica. Gledatelja: 150. Sudac: Titlić (Senj). Pomoćnici: Kraljević, Nimac, Žilić. Delegat: Babić
POMORAC: Sluga, Turkalj, Čuturilo (36-Damiš), Muminović, Šaban, Mance (51-Prelčec), Polić, Labudović, Bijelić (77-Prijić), Grujević, Živulić. Trener: Alen Horvat
ZELINA: Krklec, Šimek, Kotarski, Janković, Balentović, Grgec, Gluhak (83- Duvnjak), Borak (70-Barilar), Puretić, Vuk (60-Micić), Jeleč. Trener: Samir Toplak
STRIJELCI: 1:0 - Labudović (26), 2:0 - Labudović (31), 3:0 - Bijelić (53), 3:1 - Grgec (84-11m)