Pobjedom u novu sezonu

27.08.2017.

Uvijek se s nestrpljenjem očekuje nova prvenstvena sezona i start momčadi u novim izazovima pred njima. Nova sezona u četvrtom rangu promijenila je ime i sastav, sada se zove 4. nogometna liga Središte Zagreb (bivša Međužupanijska liga), ušli su novi klubovi, neki s viših neki iz nižih rangova, među inima i susjedna Croatia.
S novakom je krenula i naša ekipa. Jarun je došao kao prvak 1. zagrebačke lige, tako i mnogim  suligašima enigma, koju je prva isprobala Zelina i uvjerila se da se radi o čvrstoj i uigranoj momčadi, koja kada malo iskusi četvrtoligaški nogomet neće biti lak zadatak ni za koga.
Tako je bilo i na otvaranju sezone na prvom gostovanju u Svetom Ivanu Zelini. Plavci iz zagreba pokazali su dobar nogomet i poštene ambicije da se uspješno suprotstave novim protivnicima. Možda je Zelina bila prejak protivnik za ulazak u igru, no na kraju je ispalo da je Jarun vrlo dobro kotirao na travnjaku i našao se u prilici iznenađenja. Mada, ruku na srce i neobična utakmica išla je tome u prilog, jer od pet pogodaka, čak dva su autogola, po jedan na svakoj strani.
Prvi je pao u ranoj fazi tekme oko sedme minute. Do tada nije bilo nekih dojmljivih detalja. Konjević je precizno sa sredine uputio desno na Ovčara koji se silovito sjurio do prostora i precizno nanišanio mrežu, no slavu mu je ukrao Pavelić koji je okrznuo loptu na putu u mrežu. Odmah potom mogao se proslaviti i Prošić koji je sam napao, dobro osmislio, ali zafijuknula je lopta uz vratnicu Miklecove mreže.
Gosti su prvi konkretniji potez imali u 12. minuti, kada je Benić pokuša iz voleja, ali je zahvatio loptom vanjsku mrežu. Jarun je ne mogavši probiti zelinske redove pokušavao kroz (polu)kontre, no bezuspješno, Inicijativa je bila na strani domaćina. Drugi pogodak pada na polovici prvog poluvremena. Ponovo je Ovčar razbacao sve oko sebe u prodoru, iskosa nanišanio Mikulineca u petercu, kojem je preostalo samo da zaključi napad pogotkom. Svoje pokušaje zagrepčani su kapitalizirali pred kraj prvog dijela, kada je Masić probio po strani, Tadić pak iz sredine poslao lijevo Hercigonji koji odlično nišani s dvadesetak metara i šalje prema mreži, Bare čita namjeru i spremno dočekuje loptu, no ne uspijeva ju ukrotiti i ona završava iza njegovih leđa.
U drugo poluvrijeme domaći nisu ušli kako treba, pa je njihova inicijativa se istopila, a igra umrtvila. Prvi je sivilo razbio medverec koji je snažno opalio, brzu loptu mnogi su vidjeli već u mreži, koja se zatresla, no lopta je frknula pored vratnice, pa od ograde se odbila u mrežu, ali s krive strane. Naši  su se razbudili pa pokušavali konkretnije napasti preko Konjevića, Ovčara i Prošića. U 59. je bilo izgledno, Konjević je zakontrirao pod esnoj strabi, doveo loptu blizu peterca, no nišanska sprava nije u tom trenutku bila podešena. Gosti su pokušali kontru bez uspjeha, odmah odgovorili Konjević i Prošić u dobroj akciji koja završava pobjedom vratara Mikleca. Ovčar je niz svoji napada pokušao i u 73. minuti, no srušen je na ulazu u kazneni prostor iz čega se ništa nije plodno odigralo.
Izjednačenje gostima ponudio je domaći sastav par minuta kasnije. U 78. minuti korner Hercigonje domaći odbijaju do Sudeca, koji vraća na liniju Hercigonji, a njegov šut u peterac u želji da izbaci, Medverec glavom šalje u vlastitu mrežu i vraća gostima "uslugu" s početka susreta. Tri minute kasnije odlično vratar Bare šalje duboku loptu u suprotno polje, Konjević silovito krene u solo prodor, no sustiže ga Pavletić i ruši s leđa unutar prostora. Opkolili su plavi suca utakmice protestirajući zbog najstrože kazne, no samo su povukli još jednu opomenu. Dugo se čekalo izvođenje, a koncentraciju su pokušali gosti Gavriću oduzeti i taktičkom zamjenom igrača. No, iskusni Pero nije se dao smesti, u svom je stilu zabio u lijevu stranu Miklecove mreže.
Do kraja susreta gosti su željeli vratiti barem bod na svoj konto i imali par dobrih pokušaja, no ništa nije prošlo. Iz kuta su naciljali pokraj vratnice, a na samom kraju opasan odbijanac pred domaćim vratimamogao je čak i zalutati u krivom smjeru.
Zelina je proslavila svoju prvu pobjedu u novoj sezoni čime je uspješno krenula u nadmetanje za vrh tablice. jarun se pak pokazao vrlo dobrim novakom u ligi. Iako protiv Zeline nisu uspjeli ostvariti pozitivan rezultat, pokazali su da imaju inspiracije i kvalitete za dostojno natjecanje u skupini 16 momčadi i da će mnogima biti rak rana. Još samo da malo uhvate ritam ipak drugačijeg nogometa no u rangu niže, bodovi će odlaziti put Jaruna.
Za Lavove nema puno odmora, jer već u srijedu je novi zadatak i ponovo jedna drugačija i neobična utakmica. U drugom kolu u goste odlaze "pješice" u susjedno Hrastje na lokalni derbi protiv Croatie, koja je također uspješno krenula u sezonu donijevši bod iz Samobora.

ZELINA - JARUN 3:2 (2.1)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 200. SUDAC: Marko Petrunić. Pomoćnici: Tonković, Rehorić
ZELINA: Bare, Adžemović, Palčić, Gavrić, Eterović, Medverec, Babić (85-Pajač), Konjević (90-Peteljak), Mikulinec, Prošić (74-Posavec), Ovčar (90-Faletar). TRENER: Marijan Glavica
JARUN: Miklec, Pavelić, Prpić (46-Pavletić), Benić (84-Kranjčec), Pavičić (80-Komarac), Masić (73-Herceg), Sudec, Martinović, Tadić, Pajk (63-Zefkić), Hercigonja. TRENER: Ante Domjanović
STRIJELCI: 1:0 - Pavelić (7-ag), 2:0 - Mikulinec (23), 2:1 - Medverec (78-ag), 3:2 - Gavrić (81-11m)