Pobjedom skok na osmo mjesto

06.10.2015.

Očekivalo se da će utakmica biti visokog intenziteta, jer takvi su dvoboji s Lukavcem. Na gostujućim terenima ne osvajaju bodove tako lako kao kod kuće, pa uz nogomet uvijek ima i popratnih sadržaja. tako je bilo i u Hrastju. Nervozni pristup gostima nije donio ništa dobrog u igri, tako da unatoč pokušajima nisu imali tempo koji bi preokrenuo susret. Uz to i pritisak na tribinama manjeg broja gostujućih simpatizera koji su kulminirali po završetku susreta, jer kad nema prave igre, onda su suci krivi, pa su salve uvreda neprimjerenog sadržaja bile usmjerene ka arbitrima, koji su gledajući sa strane dobro sudili i držali rizičnu utakmicu u granicamna normale, pa je i navijački komentar nakon utakmice bio nepotreban.
Domaći su silovito krenuli u utakmicu u želji da što prije zagospodare terenom i steknu prednost pred tradicionalno neugodnim rivalom. Već u sedmoj minuti Baček je zatresao vratnicu, a crveni su s još nekoliko dobrih napada usmjerili utakmicu, no kako je realizacija bila neuspješna, kazna je stigla nakon dvadesetak minuta. Praktički prvi konkretniji napad gostiju iz Lukavca nakon pogreške domaćih obrambenjaka na centru naposljetku je Celčić zaključio pogotkom i vodstvom koje su uspjeli održati gosti do kraja prvog dijela. Prvo nepotrebna reakcija Grdenića koji je  u nervoznom nastupu udario Puheleka bez lopte i zaradio isključenje, a samo minutu kasnije ratoborni gosti ponovo nesmotreni ruše Oroza. S bijele točke bio je siguran Mario Antolković. U drugom dijelu nastavljaju domaći svoj napadački pristup, dok podređeni gosti više vuku na bezuspješne nasrtaje. U 58. minuti Antolković proigrava lijepo Oroza pred vratima, no domaći kapetan odlučuje se na povratnu loptu najboljem pojedincu utakmice, koji navlači protivnike na sebe, a potom podvaljuje loptu mlađem Antolkoviću, Kristijanu koji pogotkom završava minijaturu crvenih. Treća pogreška gostiju bila je igranje rukom, što sudac kažnjava najstrožom kaznom, koju sigurno realizira Gotal. Samo par minuta kasnije Filipović vraća loptu svom vrataru, no odviše je bio precizan, pa lopta završava na iznenađenje Papka u vlastitoj mreži.

CROATIA - LUKAVEC 3:2 (1:1)
HRASTJE - Igralište Croatije. Gledatelja: 150. Sudac: Antonio Vukadin (V. Gorica) . Pomoćnici: Barkić, Bičanić
CROATIA: Papak, Puhelek, Crneković (89-Bošnjak), Filipović (87-F.Šeb), Gotal, M .Antolković (64-Barilar), Oroz, Baček (79-M.Šeb), Mahnet, K.Antolković, Sokić (75-Trcak). TRENER: Mario Papić
LUKAVEC: Pavišić, M.Grdenić, V.Borković (85-Stanilović), Hajduk, Grdenić, Hladni, Celčić, Fisel, J.Grdenić, L.Borković (74-J.Borković), Janus (65-Mešić). TRENER: Ivica Senzen
STRIJELCI: 0:1 - Celčić (22), 1:1 - M. Antolković (45-11m), 2:1 - K. Antolković (58), 3:1 - Gotal (74-11m), 3:2 - Filipović (80-ag)