Pobjedom se vratili u vrh

12.05.2013.

Nakon povratka u život pobjedom nad liderom Hrvatskim Dragovoljcem, od Zeline se očekivalo i priželjkivalo da takvo dobro izdanje ponovi i protiv u tom trenutku drugoplasirane momčadi lige. U sjećanju je odlična utakmica u jesenskom dijelu u Solinu, pa se borbenost i neizvjesnost očekivala i na uzvratu u Svetom Ivanu Zelini. No, to se nije dogodilo, jer Solin je pao bez ispaljenog metka, a četiri pogotka u njihovoj mreži više govori o superiornosti domaćina, no o njihovom slabom izdanju, jer nije se Solin pokazao lošom ekipom. Odigrali su plavi dobro, ali nedovoljno dobro, u taktički odlično postavljenoj igri Zeline.

Zelinski lavovi krenuli su ofanzivno od prve minute. Nije bilo nikakvih kalkulacija, krenulo se otvoreno i borbeno, a takvim otvaranjem momčad je osigurala dobru i plodonosnu utakmicu, što se ubrzo pokazalo i na djelu. Nakon susreta, teško je naći zamjerke ekipi, koja je znala što želi i kako to postići. Izostanak dva prvotimca nije se osjetio, što samo govori o karakteru momčadi, koja je pokazala da u bilo kojem rosteru može biti i te kako opasna. Stoper Kristić i veznjak Grgec utakmicu su morali gledati s tribina, no i bez njih Zelina je bila moćna. Azinović je najugodnije iznenađenje susreta. Sa stoperske pozicije energično je i uspješno blokirao lopte i lansirao ih natrag u polje, a u pravom se trenutku našao pred vratima Solina i glavom zatresao već u šestoj minuti susreta. Azinović je tako odličan ulazak svoje momčadi u utakmicu potkrijepio konkretnim učinkom i naznačio smjer u kojem će susret biti nastavljen.
Kovač je oduzeo loptu na sredini, napali su gosti, no Pavlinovićevu povratnu loptu Kovač proslijeđuje samo do domaćeg vratara. Odmah stiže odgovor. Šimek upošljava Jakšinića, čiji dobar udarac Višić skida, a nakon kornera Kuprešak asistira Azinoviću, koji glavom zakucava u mrežu. Par minuta kasnije s boka dolazi dobra lopta Medvedu, no uspijeva ju gostujuća obrana izbaciti u polje. Iako stalno aktivna u ofanzivi, ponovo je Zelina opasna u 23. minuti, kada pokušavaju Kiš i Medved, a minutu kasnije neprecizan je Radovniković, koji glavom prebacuje okvir. Preuzima opet Zelina, Melnjak izvodi bravurozu po lijevoj strani, preskače obrambenjake, no udarac završava iznad mreže, odmah potom i medved oduzetu loptu sam provodi ka vratima, odlično gađa, no uz vratar, lopta za milimetar prolazi i vratnicu. Zelina je u totalnom napadu, na sredini loptu oduzima Mesec, predaje Jakšiniću, koji provodi po boku, proigrava Gluhaka, čiji udarac Višić uspijeva obraniti. U 33. minuti odličnu kombinaciju provode Melnjak, koji sa suprotne strane  poslužuje Jakšinića, osmica povratnom loptom Melnjaku pruža priliku u prodoru, no dobro osmišljena akcija ne urodi plodom. Pred kraj prvog dijela konkretniji su i gosti. U gužvi koja se stvorila pred vratima Zeline, najspretniji je bio Kranjčec, koji odbija pokušaj Solina. U kontri, Jakšinić prodire duboku u prostor, u paraleli mu je bio Medved, kojeg nije uočio, puca, no Višić spašava svoju mrežu.
Drugo poluvrijeme nije donijelo promjene u ritmu i nadmoći, osim što je Zelina postala još konkretnija, realiziravši još tri pogotka. Već nakon tri minute igre, prva opasna situacija pretvorena je u pogodak. Šimek je odlično uputio loptu s desnog boka, uspijeva Bralić odbiti, no samo do Jakšinića, koji u trku zahvaća loptu i zakucava iza nemoćnog Višića. Ubrzo još dvije prilike, prvo Kuprešak slobodni udarac s dvadesetak metara šalje tik uz prvu vratnicu, a potom ubojit udarac Kiša s lijeva zaustavlja prečka i usmjeruje van okvira. Ubrzo po ulasku u igru, Gatarić vrlo dobro prodire, no uspijevaju ga gosti spriječiti u naumu, potom Jakšinić u 78. minuti ponovo dolazi u dobru priliku, no kratko oklijeva, pa lopta odlazi iznad okvira. Na 3:0 povisuje Gatarić, koji dobro posluženu loptu lijevicom smješta u mrežu, a konačni rezultat postavlja Gluhak, koji odličan centaršut Kiša skreće u mrežu. Na kontra strani Božinović je opasno pucao u 74. minuti, domaći vratar skida udarac i odbija, najspretniji je Radovniković, koji zahvaća i još jednom puca, no ponovo Kranjčec reagira. Radovniković je pokušao i u završnici glavom, no neprecizno.

Uvjerljivo izdanje i visoka pobjeda nad drugoplasiranim Solinom donijelo je veliko slavlje Zelinskih Lavova, koji su tako anulirali i zaboravili svoju lošu seriju i vratili se gdje im je mjesto, u vrh drugoligaške tablice, pa sada s manjim opterećenjem pripremaju zadatke za slijedeći tjedan. U srijedu igraju kup utakmicu protiv Strmca, a pobjeda u polufinalu donijela bi im ne samo plasman u finale kupa, već i plasman u Hrvatski kup na ljeto. Nakon kupa, odlaze u subotu fenjerašu HAŠK-u, protiv kojeg žele nastaviti svoju pobjedničku seriju u prvenstvu.

ZELINA - SOLIN 4:0 (1:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 300. Sudac: Igor Franulović (Ludbreg). Pomoćni: Gulan, Jureša. Četvrti: Horvat. Delegat: Gjajić
ZELINA: Kranjčec, Šimek, Kotarski, Azinović, Melnjak, Jakšinić (85- Đurđek), Gluhak, Mesec, Kiš, Kuprešak ( 82-Trojak ), Medved (65-Gatarić). TRENER: Dražen Biškup
SOLIN: Višić, Ćerina, Radovniković, Bralić, Šunjić (64-Jurić), Rendić, Kovač, Ercegovac (84- M.Čerina), Božinović, Pavlinović (34-Balić), Jolić. TRENER: Ivan Pudar
STRIJELCI: 1:0 - Azinović (6), 2:0 - Jakšinić (48), 3:0 - Gatarić (81), 4:0 - Gluhak (90)