Pobjedom do prvog mjesta!

03.04.2013.

Postoje rutinske, zaslužene, teške pobjede. Postoje i slatke. Utakmica Zeline i Mosora donijela je slatku pobjedu, jer jedan je pogodak bio dovoljan za tri boda i preuzimanje prve pozicije u drugoligaškom društvu. Pogodak koji je bio kruna svega što su Zelinski Lavovi prikazali na teškom, mokrom, natopljenom, blatnom terenu uz snijeg koji je neprestance padao tijekom čitavog susreta. A ne zaboravimo, ušli smo u travanj. Prolongirano kolo, što se uvjeta tiče, nije Zelini donijelo ništa bolje uvjete, no prije tjedan dana. Unatoč velikom trudu, teren je bio takav kakav je bio, no i jedna i druga momčad nisu ga ni u jednom trenutku uzeli za izliku, jer stotinjak promrzlih i najvjernijih navijača odgledalo je zanimljivu i dobru utakmicu, u kojoj su akteri prkosili uvjetima i odigrali dobro. Domaći daleko bolje, efektnije i izravnije, što im se nagradilo već spomenutom slatkom pobjedom. Gosti su također u utakmicu ušli hrabro i aktivno, no ubrzo su shvatili da protiv raspoložene Zeline nemaju mnogo izgleda i povukli se već nakon petnaestak minuta igre na svoju polovicu čuvajući egal što je moguće duže, pred naletima Zeline, koja je kontinuirano napadala i stvarala prilike, od kojih ih je lijepi broj bio u statusu zicera, no izuzetno težak teren i blato pred vratima sprječavali su napaljene napadače za poent i vodstvo, koje se dogodilo tek nakon deset minuta igre u nastavku.
Već u prvoj minuti naznaka tempa. Sijevnuo je centaršut Gatarića u prvoj opasnosti za vratara Čubića, koji je najzaslužniji što su gosti otišli samo s jednim pogotkom u mreži. Ubrzo brzinski napad Jakšinića s desna, vratar uspijeva skinuti, no odbijanac Grgec ne plasira najbolje, pokušava spasiti Mesec iz bliže pozicije glavom, no ni to ne uspijeva. Nakon kornera isti dvojac opet u prilici, no zahvaljujući terenu, ne uspijevaju u plasmanu lopte na pravo mjesto. U istoj minuti prvi zalet gostiju pred domaća vrata, no Kordić ne naplaćuje pogrešku domaćeg igrača i u situaciji jedan na jedan ne uspijeva prevariti zelinsku jedinicu. Neodlučan je i Gluhak u 13. minuti, umjesto direkta, poslužuje Meseca, koji ne uspijeva. U istoj minuti nova opasnost, Jakšinić loptu oduzetu na sredini terena provodi uspješno po desnoj strani i dobro puca, no lopta ispred vrata prolazi na suprotnu stranu.
U izglednoj se prilici Mesec našao u 18. minuti u petercu protivnika, no ne uspijeva u blatu zahvatiti loptu kako treba, pa njegov šut uspijeva Kotromanović zajedno s vratarem izbaciti van svoje mreže. U 24. minuti Melnjak pokušava iz daljine, pa dva puta Gatarić, no ne želi lopta iz blata. Na semaforu i dalje nula, komentiraju s tribina, da je suho, bilo bi već četiri pet komada u mreži...
Nova prilika u 26. minuti, kada jedan od igrača Mosora igra rukom u nedozvoljenom prostoru, a sudac Pivač opravdano šalje loptu na bijelu točku, no Kristić ne pogađa. Ponovo Melnjak pokušava iz daljine, pa Kiš centaršutem poslužuje Grgeca i Kotarskog, no pokušaj Kose glavom ne uspijeva.. Pred kraj prvog dijela najizglednija prilika gostiju, Gale je sam na desnoj stativi, ne snalazi se u dobroj situaciji i postaje lak plijen za domaćeg vratara. Za kraj uzbudljivog prvog poluvremena, Kiš ne smiruje čistu loptu i puca sa petnaestak metara samo do vratara.
Neposlušnu loptu ne uspijevaju tijekom prvog dijela plasirati na pravo mjesto domaći igrači, iako su konstantno bili opasni i igrali uglavnom na protivničkoj strani. Sijaset dobrih prilika, najviše zahvaljujući nezahvalnom terenu nije pronašlo put mreže, no igra Zeline bila je više nego dobra. Ni protivnik u svojoj defenzivi nije bio loš, uspješno su se obranili od kanonade ataka Lavova.
Drugo poluvrijeme donosi razliku jedino u još lošijem stanju terena. Iako je snijeg smanjio svoj intenzitet, igra je bila sve teža, noge sve kamenije, no na zadovoljstvo gledatelja, igra je i dalje bila zanimljiva, ali i plodonosna. S opasnim napadima krenuli su u nastavku Kiš i Mesec, potom odličnu priliku bilježi nakon akcije Meseca i Kiša Jakšinić, čiji siloviti udarac vratar uspijeva skrenuti na prečku i potom van terena. Kapetan domaćih u 55. minuti ostvaruje odličan prodor po lijevoj strani i preko kuta pokušava ubaciti, što iz prve ne uspijeva, kao ni Kišu koji se posklizne taman kad se našao u dobroj poziciji za šut.
I onda konačno nagrada. U 57. minuti  Mesec kapitalizira stalne napade Zeline i svladava Čubića u akciji pred vratima, nakon što je Jakšinić odradio odličan posao napavši s desne strane. Par minuta kasnije isti dvojac svoj prodorni napad zaključuju na Grgecu, koji pokušava s dvadesetak metara, no sve ostaje na pokušaju. Osvježenje u momčad unosi Kuprešak, potom i Medved, koji se ubrzo nalaze u prilikama, nastavljajući ritam Zeline. Dvije minute prije kraja Medved s desna centrira na Kuprešaka, koji pokušava iz blizine glavom, a u smiraj susreta ponovo Medved atakira, no susret završava slatkom pobjedom od 1:0. Zelina preuzima tron tablice.

ZELINA - MOSOR 1:0 (0:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 120. Sudac: Ivan Zeko Pivač (Osijek). Pomoćni: Menđušić, Ratković. Četvrti: Lovrić. Delegat: Janković. Kontrolor: Lušetić
ZELINA: Kranjčec - Šimek, Kotarski, Kristić, Melnjak - Gluhak, Grgec - Jakšinić, Kiš ( 84. Medved), Gatarić (68. Kuprešak) - Mesec. Trener: Dražen Biškup
MOSOR: Čubić -  Kotromanović, Mrčela, Mornar (29. Kapetanović), Mišerda - Šerić, Kordić (70. Vučemil), Boljat - Ćurić, Gale, Kolić (70. Barbarić). Trener: Dragutin Čelić
STRIJELAC: 1:0 - Mesec (57)
IGRAČ UTAKMICE: Marin Jakšinić