Pobjednička premijera Zeline

25.08.2012.

Konačno, došao je i taj dan. Nakon gotovo tri mjeseca stanke i šampionskog niza, nogomet se službeno vratio na Gradski stadion. Dugo i željno se iščekivala premijera nove vojske Dražena Biškupa. Iako je u Zelini odigrano nekoliko pripremnih susreta ovoga ljeta, prava igra svoje momčadi se tek nazirala. Iako je Zelina u prvom kolu izgubila od Rudeša i zasjela na startu na posljednjoj poziciji, nitko se nije previše uzbuđivao, jer zagrebačka utakmica nije donijela rezultat, ali jest igru, opasnu i čvrstu momčad, koja zna s loptom, a koju ona ne sluša u završnoj finesi pred vratima. No, znalo se da će se otvoriti, zato je više od 400 kibica zaposjelo tribinu stadiona. Vinogradar je stradao u polufinalu Cupa, bila je to rapsodija Zeline. Sada se ponovilo, ovoga puta na svojem travnjaku.
BC su odmah na početku pokazali na koji način kane igrati - otvoreno i čvrsto, napadački i kombinatorno. Tako je započelo, tako je bilo u većem dijelu susreta. Možda u posljednjih petnaest minuta prvog dijela osjetio se umor, većim dijelom zbog nesnosne vrućine, a iskusni bijelo zeleni su to znali iskoristiti za podizanje tempa i postizanje jedinog pogotka.
U drugoj minuti prva akcija. Mesec dobro prodire od sredine terena, prepušta Kišu koji nastavlja s prodorom, završni pripada Krezi, koji ne uspijeva, lopta u otvorenoj situaciji odlazi u gol-aut. Na pogodak se nije dugo čekalo. Igrala se sedma minuta , slobodnjak sa 23 metra izbacuju gosti u korner, odakle Kiš centrira na Šimeka, koji u otvorenoj poziciji biva srušen od Povrženića s leđa, a sudac Matoc bez razmišljanja pokazuje na bjelu točku. Izvođač je Kristić, koji smireno gađa, no ne poentira, ali na odbijenu loptu reagira odlično i koncentrirano, te ju šalje u mrežu. Zelina je postigla svoj prvi drugoligaški pogodak. 1:0 !!!
Prva prilika za goste u 15. minuti, iz prekida s 25 metara Povrženić pogađa živi zid Zeline. Potom Ristovski dobro ulazi u prostor, poslužuje Lepinjicu, no desetka Vinogradara ne uspijeva iskosa ugroziti vrata Kranjčeca, kojemu u pomoć pristiže i Gluhak odbacivši loptu u polje. Brzo se igra seli na drugu polovicu, Melnjak odlično čupa loptu u svom kutu i nabacuje na Gluhaka, koji ne iskorištava dobru priliku plasiravši loptu pokraj vratnice. U pritisku Zeline, slijedeća akcija polazi od Kiša, na čiji korner odlično reagiraju Mesec i Mladiček, no izbacuju gosti za novi korner, nakon kojeg ponovo pokušaj Meseca iz voleja, ali vrlo zaposlen Kahlina reagira spremno. Posljednjih desetak minuta, inicijativa prelazi na stranu gostiju, a kapitaliziraju to u 42. minuti. Lepinjica izvodi slobodni udarac na suprotnu stranu, gdje prihvaća Tokić i iz teške situacije ukoso vara Kranjčeca i plasira loptu u mrežu. Lijevi kut donosi izjednačenje, a na krilima pogotka pokušava do odmora i Ristovski glavom.
Nakon priželjkivanog i zasluženog odmora, u drugom dijelu Zelina još konkretnija podiže igru na još viši stupanj, što joj kasnije u konačnici donosi i rezultatsku dobit. Pokušava u 51. minuti Trojak odlučnim udarcem na vrata, no uspijeva Kahlina skinuti na desnoj vratnici. Nedugo potom, ponovo iz prekida (Kiš) daljinac pokušava i Krezo. Odmah po ulasku u igru dobra zamisao Medveda, povukavši po sredini prepušta Kišu, koji nabacuje Melnjaku, no njegov udarac s lijeva gosti izbacuju u korner, nakon kojeg iz blizine pokušava i Mladiček. Nastavljaju se akcije Zeline, miriše na pogodak. Mesec u kombinaciji s Trojakom završava akciju na Medvedu, koji tuče u naletu, no Kahlina reagira. Uvijek opasan i nepredvidljiv Brlečić dosta je namučio protivničku stranu, pa u 66. minuti njegov prodor zaustavljaju nepropisno u kaznenom prostoru, ovoga puta s bijele točke Kristić je bio precizan i uspješan. Nakon 2:1 lakše se disalo, no opuštanja nije smjelo biti, niti ga je bilo. Pokazalo se to uspješnim samo četiri minute kasnije. Ponovo maestralno provodi Brlečić, uočava Gluhaka u naletu i nesebično prebacuje loptu na njega, a ovaj efektno završava akciju loptom iza Kahlinovih leđa. Zelina je imala 3:1!  Razigrani Brlečić u slijedećoj akciji kombinira s Trojakom, trokut zaključuje Kiš, no Kahlina opet brani.
Zaslužena pobjeda Zelinu je s posljednje podigla na sedmu poziciju. E, sad je pogled na drugu ligu daleko ljepši.

ZELINA - VINOGRADAR 3:1 (1:1)

SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 400. SUDAC: Marko Matoc (Zaprešić) 7. Pomoćnici: Željko Tuđa (Zabok), Davor Kožarec (Domaslovec). Četvrti sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Delegat: Martin Šarić (Dugo Selo)
STRIJELCI: 1:0 - Kristić (7-11m), 1:1 - Tokić (42), 2:1 - Kristić (66), 3:1 - Gluhak (70)
ZELINA: Kranjčec, Melnjak, Mladiček, Kiš, Krezo (od 60. Medved), Mesec, Gluhak, Šimek, Kristić, Kaniški (od 46. Trojak), Brlečić. TRENER: Dražen Biškup
VINOGRADAR: Kahlina, Vukić (od 69. Bucković), Povrženić (od 28. Vračević), Palčić, Čičak, Lepinjica, Ristovski, Dučkić, Mišić, Petričević (od 54. Štefančić), Tokić. TRENER: valentin Barišić
ŽUTI KARTONI: Mesec (33, Vukić (66), Kristić (72), Lepinjica (77), Šimek (85), Palčić (87)
IGRAČ UTAKMICE: Mario Brlečić