NK ZELINA

Pobjeda u prvoj provjeri

20.07.2012.

Prva kontrolna utakmica ponudila je dosta odgovora o momčadi Zeline. Protiv drugoligaša Hrvatskog Dragovoljca, u Sigetu je trener Biškup u svakom poluvremenu postavio nekolicinu standarnih igrača, s kojima su u vatru ubačeni i igrači koji kandidiraju za ulazak među odabrane za jesen. Domaći su prvih desetak minuta držali pritisak, sve ostalo bilo je uglavnom na strani gostiju, koji su dobro djelovali u drugom dijelu prvog poluvremena, uz par dobrih prilika pred vratima Sigečana, no pogodaka nije bilo. U nastavku, ponovo više epiteta na strani BC, a sve je u samo dvije minute začinio Medved s dva pogotka sredinom drugog dijela, da bi Crni tek u završnici susreta uspjeli umanjiti poraz.

U prvom poluvremenu domaćin je istrčao u jačem sastavu, no prevaga je trajala prvih desetak minuta. Nakon toga, BC su konsolidirali svoje redove i u prvu kontrolnu utakmicu krenuli kako treba, što se odmah osjetilo u igri. Lijepa prilika je bila u 19.min pokretač koje je bio Kiš, a Holy i Šimek nisu uspjeli prebaciti crnu obranu pred samim vratima. Holy popravlja već u idućoj akciji Dragovoljca, kontru zaključuje izbacivanjem lopte, nakon čega brzi prelazak na drugu stranu i nova opasnost za domaćeg vratara. Među prilikama valja izdvojiti i dva pokušaja Kršaka, koji nije iskoristio dobre zamisli.
Već na početku drugog dijela Medved i Marošević su u dva navrata opasni. Nakon kornera i odličnog centaršuta, Gluhak precizno poslužio Medveda, koji je na pravom mjestu i glavom pogađa mrežu. Nije prošlo ni dvije minute, a Zelina postiže još jedan pogodak. Hrupec lijepo provodi loptu po desnoj strani od centra do samog prostora, odigrava povratnu za Medveda, koji spretno pogađa. Dvije dvojbene situacije prekinuo je arbitar susreta, prvo je Medved bio u solo prodoru, no sudac dosuđuje zaleđe, kao i nešto kasnije kada su Gluhak, Kaniški i Marošević izveli lijepu akciju, no u izglednoj poziciji ponovo se javlja zviždaljka Mlakara. Pred sam kraj vrlo dobar pokušaj Maroševića, koji je i na ovoj utakmici odigrao na visini. Odličan prodor na vrata nakon oduzete lopte domaćim igračima, vratar Bošnjak uspijeva skrenuti i spasiti svoju mrežu. Počasni pogodak djelo je Pajvota na asistenciju Sokića s desne strane, uz lijep pogodak glavom u gornji kut mreže.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - ZELINA 1:2 (0:0)
ZAGREB - Stadion NŠC Stjepan Spajić. Sudac: Mlakar (Zagreb). Pomoćni: Ambrinac, Olujić. Gledatelja: 90

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović, Šimić, Špehar, Gregov, Tomić, Bulat, Crepulja, Zlatar, Kovač, Grubišić, Rašić (1.pv) ; Bošnjak, Kluk, Pajvot, Husinec, Mršić, Sokić, Brtan, Pejić, Jajčinović, Celčić, Žugalj (2.pv). Trener: Krešo Sunara

ZELINA: Kranjčec, Šimek, Holy, Mladiček, Krišto, Đurđek, Mesec, Trojak, Kiš, Brekalo, Kršak (1.pv) ; Mihalic, Nikolić, Kotarski, Azinović, Melnjak, Kukec, Gluhak, Hrupec, Marošević, Kaniški, Medved (2.pv). Trener: Dražen Biškup

STRIJELCI: 0:1 - Medved, as. Gluhak (69), 0:2 - Medved as. Hrupec (71), 1:2 - Pajvot, as. Sokić (88)