Pobjeda protiv Libertasa

17.11.2015.

dp 151114

Nezavidna situacija na tablici postavila je imperativ pred utakmicu s ekipom iz Novske, pa su i igrači shvatili da samo pobjedom mogu zimu učiniti podnošljivijom. Kako je utakmica krenula, bilo je vidljivo da su na dobrom putu.
Nekoliko situacija obilježilo je daleko ispucavanje vratara Kralja. Tako već u 6. minuti jedinica ispucva preko središnjice terena, Marošević glavom usmjeruje dodatno naprijed na Ovčara, koji eliminira u svom prodoru Majdandžića i Šimunovića, na desetak metara istrčava mu vratar i prekida njegov naum. Samo dvije minute kasnije korner gostiju Zmazek odbacuje desno na Stipića, koji prodire po strani, odigrava dijagonalu na Maroševića, koji pogađa vratnicu, odbijanac ponovo kupi Zmazek, još jednom vraća na Maroševića, koji poslužuje Ovčara, no dobar šut zaustavlja zaleđe.
U 11. minuti ponovo daleko ispucavanje Kralja završava na Maroševiću, koji ponovo glavom usmjeruje naprijed na Ovčara, kojeg u daljem prodoru prekršajem zaustavlja Majdandžić. S nekih 28 metara Mikulinec preko zida šalje uz vratarevu desnu vratnicu, a loše ispucavanje gostujućeg vratara stvara novu priliku u kojoj Marošević poslužuje Peteljaka, kojeg na samoj liniji peterca presreta vratar bacivši se na loptu.
U 13. minuti bilježimo prvi konkretniji pokušaj Libertasa.. Greškom Zmazek dodaje loptu protivničkom igraču, u prodor ulijeće Đilas koji na desetak metara od mreže preskače istrčalog Kralja, koji se baca na loptu, a Đilas preko njega, pa pokušava bezuspješno isimulirati kazneni udarac.
Par minuta kasnije osmišljenom akcijom Zelina napada s desna, ovčar prodire na vrata i pogađa u mrežu, no u čitavoj gužvi pred mrežom suci vide zaleđe i poništavaju pogodak, no Ovčar se nagrađuje već u slijedećoj akciji. Daljinac je preletio na desni bok, Zmazek je fino proslijedio na Ovčara, koji nastavlja prodor prema vratima i sa kojih 12 metara iskosa pogađa uz bližu vratnicu za vodstvo Zeline. Bila je to mat pozicija za vratara Šepovića, jer mogao je Ovčar proslijediti na drugu vratnicu gdje je posve usamljen ostao Marošević, pa bi i u tom slučaju mreža se zatresla.
Uigrani potez i pet minuta kasnije. daljinac dolazi na desni bok Stipiću, koji progura naprijed, fintom zaobilazi protivnika i nabacuje Maroševiću, koji s druge strane ulijeće i glavom usmjeruje ka mreži, no uspijeva Šepović proičiatati namjeru i reagirati. Kapetan domaćih iskorištava grešku Libertasa i na 40 metara uzima loptu, šalje desno na Zmazeka, koji dijagonalom odabire Stipića, koji je utrčao s lijeva i sa osam metara šutira direkt u vratara. No, efikasnost dolazi u 33. minuti. Ponovo domaći osvajaju loptu duboko u svom prostoru, peteljak predaje Stipiću, koji s Mikulincem kombinira odličan prodor. Mika dovodi skroz naprijed, Stipić preuzima na desnoj polovici šesnaeterca i iskosa lagano šalje uz vratara i obrambenog igrača u mrežu.
Još jedna bilješka iz prvog dijela. Pred vratima gotiju odvijala se velika drama. Još jedno ispucavanje Kralja završava duboku u prostoru gostiju, Marošević već rutinirano glavom produžuje naprijed na Ovčara, koji odmah predaje Zmazeku u prodoru, dupli pas i Ovčar s 15 metara snažno tuče, no uspiejva Šepović odbiti u svoju lijevu stranu, još jednom prihvaća Ovčar i puca, ponovo vratar odbija, no tada iskusni Marošević uzima loptu i smješta ju na pravo mjesto za visokih 3:0.
U drugom dijelu Zelina je nanizala još nekoliko prilika, no nije to bila više igra na tragu prvog dijela. S visokim rezultatom noge su počele popuštati, a i padala je koncentracija, pa se otvorio prostor i za poneki pokušaj gostiju. Već na početku pokušao je Zmazek iskombinirati udarac s lijeva, no okružen dvojicom suparničkih igrača predaje kapetanu, koji polulobom gađa van okvira. Usliejdio je i prvi konkretni pokušaj gostiju u drugom dijelu. Slobodni udarac s 18 metara Galešić preko zida šalje uz desnu vratnicu. potom dva pokušaja Ovčara. Lijep prodor preko polovice terena završava na liniji golauta, odakle fino šalje na drugu vratnicu Maroševiću, no ne uspijeva Mara zahvatiti loptu. potom s 35 metara od vratiju se oslobađa Ovčar dvojice flastera i napada vratara jedan na jedan, no Šimunović ga dostiže i pred samim ulazom u kazneni prostor ga ruši s leđa prekinuvši stoposttnu situaciju za pogodak. Sudac ne dvoumi ni trenutka, već s crvenim kartonom šalje igrača u svlačionicu. Slobodnjak Marošević odlično izvodi, ali pogađa prečku!
U nastavku pokušava Mikulinec odmjerenim udarcem s lijeva, no završava lopta pokraj suprotne vratnice. I dolaze gosti do pogotka. Slobodnjak s 18 metara Mladić šalje precizno pod samu prečku, no još bolje reagira Kralj i odbacuje loptu u korner, iz kojeg lopta završava na Galešiću, koji iznenađuje varatra pogotkom u desni kraj mreže. Deset minuta laganijeg ritma, a onda Marošević kreće u kontru, koja završava na Ovčaru, isti direktno tuče, ali vratar spremno oduzima. Potom pokušava Salopek mini prodorom i pogađa vratnicu, ponovo Ovčar u solo prodoru prolazi Đurića i jedan na jedan dolazi do istrčalog vratara koji skreće loptu u korner.
već se čekao posljednji zvižduk, kada gosti dobivaju i iskorištavaju novu priliku. Milašinović je bio u dobroj ideji, lopta je došla sa sredine prema desnom kutu, odakle prodire kroz trojicu domaćih na Kralja, koji istrčava i zaustavlja ga prekršajem sedam metara od svoje mreže. Sudac uz opomenu vrataru loptu šalje na bijelu točku s koje Galešić sigurno pogađa za 3:2.
U sudačkoj nadokandi još uvijek su domaći u pokušaju poenta. Ovčar se još jednom našao u solo prodoru, na dvadestak metara od vratiju, pokušao ga čuvar mreže osujetiti, no Ovčar ipak šutira visoku loptu koja završava van okvira. A završava i utakmica sa slatkom i zasluženom pobjedom Zeline.

Već se čekao posljednji zvižduk, kada gosti dobivaju i iskorištavaju novu priliku. Milašinović je bio u dobroj ideji, lopta je došla sa sredine prema desnom kutu, odakle prodire kroz trojicu domaćih na Kralja, koji istrčava i zaustavlja ga prekršajem sedam metara od svoje mreže. Sudac uz opomenu vrataru loptu šalje na bijelu točku s koje Galešić sigurno pogađa za 3:2.

ZELINA - LIBERTAS 3:2 (3:0)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 70. Sudac: Stjepan Novosel (Kamanje). Pomoćnici: Vučinić (Karlovac), Rehorić (Brihovo)
ZELINA: Kralj, Batarilo, Pajač (89Černetić), Krezo, Vojnović, Mikulinec, Peteljak (57Salajpal), Zmazek, Stipić (64-Vršćak), Marošević, Ovčar (90-Zubić). Trener: Marijan Glavica
LIBERTAS: Šepović, Knežević, Đurić, Majdandžić, Šimunović, Đilas, Pranić (46-Mladić), Šakić, Milašinović, Galešić, Bilandžija (64Mijadžiković). Trener: Antun Kužilek
STRIJELCI: 1:0 - Ovčar (20), 2:0 - Stipić (33), 3:0 - Marošević (39), 3.1 - Đilas (69), 3:2 - Galešić (90-11m)