NK ZELINA

Petardom platili nemoć

12.10.2015.

dp 151011

Nakon poraza od Savskog marofa, očekivalo se da će Zelina na gostovanju pružiti barem dostojnu partiju, kojom bi potvrdila da htijenje pokazano u drugom poluvremenu prethodnog kola nije bilo tek kratko buđenje, već naznaka da je naučeno kakvim pristupom treba tražiti pogotke i bodove. No to se u kišom okupanom Ogulinu nije dogodilo. Cijlo izdanje Zeline izgledalo je kao prvo poluvrijeme spomenute utakmice, bez sadržaja, bez ideje, bez moći. I sa previše vlastitih grešaka, koje su ruku na srce i stvorile neke iskorištene prilike domaćina, koji se nije pokazao u vrhunskom izdanju, ali bilo mu je i prosjećno izdanje dovoljno za zaliječivanje boli nakon poraza u prošlom kolu s istim brojem pogodaka. Oni su barem na nuli iz ta dva susreta, dok je Zelina pala na predzadnje mjesto, s kojeg će sada sve teže biti izaći, a pogotovo ne dogodi li se preokret u sliejdećem kolu, kada dolazi jedina nižerangirana momčad Moslavine.
Već u drugoj minuti Ovčar je imao priliku usmjeriti utakmicu u pravcu svoje ekipe, no zabrljao je solo prodor, kojim je lijepo ušao u šesnaeterac, a tada nepotrebno dovodi loptu do kaljuže iz koje više nije mogao ispucati na vrata, a imao je korak prije idealnu poziciju i predaleko dotrčalog flastera, koji je zaostajao barem dva metra iza njega. taj rani pogodak sigurno bi demotivirao domaćina, a igra bi u nastavku bila daleko lakše ostvariva. Eh, odmah je stigla kazna. Samo dvije minute kasnije dolazi do pogotka, ali na kontra strani, napad s lijeva završava pred vratima na prvoj vratnici, a potom i u mreži, uspavanu obranu kaznio je Cindrić. Ponovo je u sliejdećem napadu pokušao Ovčar, no uspijeva pšred vratima isposlovati samo korner. za više od toga nije bilo snage. Potom i Stipić neodređeno pokušava s dvadesetak metara, no plasira visoko iznad vrata. tada zelina pada i prepušta igru domaćinu, koji drži ritam svoje prednosti, a povisuje rezultat u 26. minuti. Prekršaj Mikulineca na 25 metara od Pintara i slobodnjak, kojeg Poljak kroz živi zid šalje direkt u mrežu. nešto kasnije isti igrač pokušava u lijepoj akciji glavom kao odgvorom na lošu reakciju naših igrača u tom napadu. Par minuta prije odmora ponovo Poljak briljira. Na desnoj strani previše su si zakomplicirali Vojnović i Mikulinec, pa ostaju bez lopte, a domaćči grade napad  ubačajem na drugu vratnicu, odakle Poljak ostavljen sm samcat na lijevoj strani prostora bez problema produžuje u mrežu.
Ništa bolje u drugom dijelu, i dalje domaći vode ples na kiši, a na drugoj strani tek nekolicina igrača na razini svojih mogućnosti i htijenja. Marošević se trudio prihvatiti kakvu korisnu loptu, no takvih je malo bilo. U 60. minuti ukazuje se prilika nakon indirekta zbog krive reakcije vratara domaće ekipe, sa ruba kaznenog prostora Marošević pogađa u mrežu. Pogodak daje nadu gostima, a domaći ostaju bez trenera, kojeg sudac Bartol šalje na tribinu zbog učestalog prigovaranja i komentiranja sudačkih odluka, što i nije bilo potrebno obzirom na rezultat, stanje na terenu i objektivno dobro suđenje arbitra. Pogotovo što samo dvije minute kasnije Cindrić pogađa i sada praktički ruši sve nade Zeline u moguće dostizanje rezultata. U 77. minuti opet Poljak ulazi u stopostotnu priliku. Pintar istrčava predaleko, Poljak iza njega napada zaobišavši ga i gađa vratnicu, od koje se lopta odbija Pintaru ravno u ruke. Zato tri minute kasnije točku na i stavlja Plehinger. Odlično je Matovina na lijevoj strani osvojio loptu, unio ju u prostor i ušavši duboko poslužuje Plehingera koji krasnim udarcem pali petardu u Pintarovoj mreži.

Nakon poraza od Savskog Marofa, očekivalo se da će Zelina na gostovanju pružiti barem dostojnu partiju, kojom bi potvrdila da htijenje pokazano u drugom poluvremenu prethodnog kola nije bilo tek kratko buđenje, već naznaka da je naučeno kakvim pristupom treba tražiti pogotke i bodove. No to se u kišom okupanom Ogulinu nije dogodilo. Cijelo izdanje Zeline izgledalo je kao prvo poluvrijeme spomenute utakmice, bez sadržaja, bez ideje, bez moći. I sa previše vlastitih grešaka, koje su ruku na srce i stvorile neke iskorištene prilike domaćina, koji se nije pokazao u vrhunskom izdanju, ali bilo mu je i prosječno izdanje dovoljno za zaliječivanje boli nakon poraza u prošlom kolu s istim brojem pogodaka. Oni su barem na nuli iz ta dva susreta, dok je Zelina pala na predzadnje mjesto, s kojeg će sada sve teže biti izaći, a pogotovo ne dogodi li se preokret u slijedećem kolu, kada dolazi jedina nižerangirana momčad Moslavine.

Već u drugoj minuti Ovčar je imao priliku usmjeriti utakmicu u pravcu svoje ekipe, no zabrljao je solo prodor, kojim je lijepo ušao u šesnaeterac, a tada nepotrebno dovodi loptu do kaljuže iz koje više nije mogao ispucati na vrata, a imao je korak prije idealnu poziciju i predaleko dotrčalog flastera, koji je zaostajao barem dva metra iza njega. Taj rani pogodak sigurno bi demotivirao domaćina, a igra bi u nastavku bila daleko lakše ostvariva. Eh, odmah je stigla kazna. Samo dvije minute kasnije dolazi do pogotka, ali na kontra strani, napad s lijeva završava pred vratima na prvoj vratnici, a potom i u mreži, uspavanu obranu kaznio je Cindrić. Ponovo je u slijedećem napadu pokušao Ovčar, no uspijeva pred vratima isposlovati samo korner. Za više od toga nije bilo snage. Potom i Stipić neodređeno pokušava s dvadesetak metara, no plasira visoko iznad vrata. Tada Zelina pada i prepušta igru domaćinu, koji drži ritam svoje prednosti, a povisuje rezultat u 26. minuti. Prekršaj Mikulineca na 25 metara od Pintara i slobodnjak, kojeg Poljak kroz živi zid šalje direkt u mrežu. Nešto kasnije isti igrač pokušava u lijepoj akciji glavom kao odgvorom na lošu reakciju naših igrača u tom napadu. Par minuta prije odmora ponovo Poljak briljira. Na desnoj strani previše su si zakomplicirali Vojnović i Mikulinec, pa ostaju bez lopte, a domaći grade napad  ubačajem na drugu vratnicu, odakle Poljak ostavljen sam samcat na lijevoj strani prostora bez problema produžuje u mrežu.

OGULIN - ZELINA 5:1 (3:0)
OGULIN - Gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac: Davor Bertol. Pomoćni: Suša, Grabić (svi Zagreb)
OGULIN: Antić, Vukojević, D. Cindrić (71-Sabljak), Gregorović, Ivošević, Plehinger, Matovina (82-Žagar), M. Poljak, I. Cindrić (88-Fićurin), Salopek, P. Poljak (88-Gregorović). Trener: Ivan Poljak
ZELINA: Pintar, Kovačević, Primorac, Mladiček (60-Marošević), Vojnović, Mikulinec, Đurec, Hrupec, Stipić (75-Batarilo), Ovčar (46-Posavec), Krezo. Trener: Marijan Glavica
STRIJELCI: 1:0 - I.Cindrić, 2:0 - M. Poljak, 3:0 - M. Poljak, 3:1 - Marošević, 4:1 - I. Cindrić, 5:1 - Plehinger