Petarda protiv Naftaša

17.02.2015.

žpukšec 150214

Nakon poraza od Dugog Sela i remija s Rakovcem, povratak pobjedama Zelina je imala u susretu protiv Naftaša iz Ivanić Grada, koji se pokazao sve samo ne lakim protivnikom. Prvo poluvrijeme zadali su velike probleme našim igračima, odigrali čvrsto, ali neučinkovito, koliko god su preznojavali domaćeg suparnika, nisu uspjeli zabiti u mrežu, zahvaljujući mirnom i sigurnom vrataru Matteu Žugaju. A bilo je nekoliko zrelih situacija i mogućnosti za iznenađenja. Uspjeli su se Bijelo crveni othrvati i s ne baš prelepršavom igrom sačuvati nulu pola sata, dok Hrupec nije igračku podređenost pretvorio u prednost. Gosti su izveli korner, no oduzeta im je lopta, kontra Vidovića završila je na drugoj strani terena, gdje je uočio Hrupeca, koji ga je pratio u prodoru, predao mu, a strijelac je vrataru progurao kroz ruke.
Igrom ne blistavo, ali prvo poluvrijeme završilo je minimalnom prednošću domaćina. U drugom dijelu sasvim drugačija priča. Očito su upute trenera bile učinkovite, jer u nastavak su igrači ušli s više želje, igra je bila konkretnija, pogotovo prema naprijed, iako se u obrani i dalje vidjelo dosta problema. Nakon 15 minuta igre Zelina povisuje prednost. Vojnović je probio po lijevoj strani, uputio dobar centaršut s ruba šesnaeterca na nogu Hrupeciu, koji negdje u ravnini bijele točke zahvaća i pogađa desnu stranu Redeove mreže.
Gosti padaju u tempu, pa do kraja susreta igru kontroliraju osvježeni igrači Zeline, u periodu u kojem postepeno trener Sever u igru uključuje novu desetoricu. Deset minuta nakon Hrupeca u strijelce se upisuje i Kovačević s bijele točke. Posavec je probio po boku, predao Peteljaku u prostor, a povratna završava rušenjem Posavca i zadatkom za Kovačevića, koji sigurnim prizemnim udarcem postiže pogodak.
Još jednom aktivan u prodoru, Posavec je zapucao prema vratima, pred mrežom se našao na pravom mjestu Martinović i produžio loptu u mrežu. Za konačnu petardu akcija je pošla po suprotnom boku preko šempera koji slalomom među suparnicima dovodi loptu naprijed, kombinira s Vidovićam, koji na rubu kaznenog prostora poslužuje Peteljaka, a ovaj pogađa u bliži kut mreže.
Do prvenstva koje starta prvog dana ožujka, još su dvije kontrole, jedna u utorak protiv Ivanje Reke, a generalku će Zelina u subotu odigrati u Čakovcu protiv Međimurja.

ZELINA - NAFTAŠ IVANIĆ 5:0 (1:0)
ŽERJAVINEC - Igralište Prigorja. Gledatelja: 70. Sudac: Kristijan Kršak (D. Zelina)
ZELINA: Žugaj, Nemec, Kovačević, Mijoč, A. Babić, Zubčić, Đurec, Vidović, Marić, Ovčar, Hrupec (još su igrali: Posavec, Crnković, Zubak, Đekić, Petir, Martinović, Kašnar, Vojnović, Šemper, Peteljak). trener: Vlado Sever
NAFTAŠ IVANIĆ: Rede, Eterović, Marić, Medverec, Korman, M. Drča, Antolković, Krezo, Boro, Kovačević, Boroša (još su igrali: Pokas, Vidović, Hmelina, D. Drča). Trener: Tomislav Pisačić
STRIJELCI: 1:0 - Hrupec (28), 2:0 - Hrupec (60), 3:0 - Kovačević (70), 4:0 - Martinović (75), 5:0 - Peteljak (82)