Nes(p)retni poraz u Šibeniku

14.10.2012.

U okrnjenom sastavu Zelina je otišla na težak ispit na Šubićevac. Bez nekolicine standarnih igrača u izmijenjenoj postavi veći dio utakmice odradili su požrtvovno i dobro, međutim nisu iskoristili nekoliko zrelih prilika za pogodak, izdvajamo akciju koju je trebao realizirati Fuček, potom i Medved, te Šimek. Domaćima je (preblago) dosuđen jedanaesterac, kojeg nisu realizirali iz dva pokušaja, Mesec je dobio ozbiljniji udarac u nogu u kaznenom prostoru, no taj (očitiji) kazneni udarac nije dosuđen. Domaći su jedini pogodak postigli iz kontre nakon neuspjele akcije Medveda, a strijelac je bio Tepurić.

prvom poluvremenu domaći su izgledali dosta sigurno i opasno. Nekoliko su puta zaprijetili, no sve je ostalo na prilikama, mada je bilo pokušaja i s gostujuće strane, međutim na pogodak se čekalo do samog kraja. Prvi su zaprijetili sivo-crveni, kombinacija u kojoj su igrali nogometaši Zeline. U trećoj minuti Mesec je poslužio Fučeka, no njegov šut u prvi kut mreže obranio je Škorić. Samo minutu kasnije novi pokušaj, Fučekov centaršut skida vratar pozicioniran ispred Kreze, kojemu je lopta bila namijenjena. Onda su silovitije krenuli i narančasti, u devetoj minuti Pešić je prošao po desnoj strani, loptu prebacuje na Španju, koji odmjereni udarac šalje ka vratima, no Kranjčec je bio stopostotan. I četiri minute kasnije napali su Šibenčani s desne strane, odigrava se dobra akcija koja završava na Čuljaku, no iz blizine on promašuje okvir. Nakon kratke krize, gosti se vraćaju u igru, silovitiji su i povezani, nova kombinacija postave (s Grgecom na neprirodnoj poziciji stopera i Šimekom na kontra boku) slaže konce igre i pokušava ostvariti prednost, kojom bi se razbila lagana nadmoć domaćih. U 28. minuti Šimek lažnjakom vara Blaića, Šimek ulazi u poziciju za šut i dobar udarac na žalost završava na suprotnoj stativi. Uzvraćaju domaći preko marine koji s 25 metara ne uspijeva više od kornera, iz kojeg lopta dolazi u polje, a Tepurić je u kontaktu s Nikolićem i pada. Prestroga odluka suca Beatovića donosi prednost za domaće, no s bijele točke  Bašić iako pogađa u stranu koju je dobro procijenio Kranjčec, no Čuljak je prerano utrčao i pogodak je poništen. Iz drugog pokušaja lopta se zaustavlja na vratnici i Kranjčec ju izbacuje, a na semaforu ostaje 0:0. U samom smiraju prvog dijela nova opasnost po gostujućeg vratara. Marina izvrsno puca s ruba šesnaeterca, no Kranjčec odličnom reakcijom skida loptu na milimetar dva ispod vratnice.
U drugom poluvremenu promjena strana, ali i promjena nadmoći, koja je prešla na stranu Zeline, iako su i domaći zadavali dosta posla okrnjenoj zadnjoj liniji. Već na početku velika panika odigrala se pred vratima Kranjčeca, rafalni pokušaji ekipe sa Šubićevca ozbiljno su zaprijetili, no najsnalažljiviji Kotarski odlučno skida izuzetno opasnu loptu gotovo pred samom linijom mreže. Prva od tri izgledne prilike gostiju događa se u 59. minuti. Zelina je dugo odgađala udarac nakon polukontre, u konačnici se na udarac odlučuje Šimek, koji pogađa tik uz vratnicu. Samo minutu kasnije nova prilika, koja je mogla odvesti susret ka sjevernoj strani. Fuček je sam krenuo na vrata, međutim u dijeliću sekunde mijenja svoju odluku i proigrava Meseca, kojemu loptu oduzima domaći igrač i otklanja veliku opasnost. Tako su si gosti sami zakomplicirali čistu situaciju, a isto se dogodilo i u 81. minuti, kada je u situaciji za pogodak bio Medved, koji dolazi pred vrata i oklijeva, odlučuje se na proigravanje i akcija propada, a domaći uzimaju loptu i u kontri pogađaju preko iskusnog Tepurića. U napadu Zeline u kaznenom je prostoru srušen Mesec, jedanaesterac koji je bio daleko očitiji od dosuđenog u prvom poluvremenu, no Beatović se oglušuje. Neiskorištena prilika za barem remi na kraju je u al pari utakmici račun naplatila Zelini, koja se kući vratila bez ijednog (zasluženog) boda.

ŠIBENIK - ZELINA 1:0 (0:0)
ŠIBENIK - Stadion Šubićevac. Gledatelja: 600. Sudac: Nikola Beatović. Pomoćni: Dario Vrabec, Ivan Galović (svi Zagreb). Četvrti: Igor Perak (Karlovac). Delegat: Ljiljana Špičić
ŠIBENIK: Škorić, Blaić, Tomić, Bašić (od 68. Živković), Marina, Čuljak, Pekas (od 56. Mišlov), Španja, Anić, Pešić (od 46. Slavica), Tepurić. Trener: Josip Belamarić
ZELINA: Kranjčec, Nikolić, Šimek, Kotarski, Grgec, Mesec, Brlečić, Gluhak, Kiš, Fuček, Krezo (od 64. Medved). Trener: Dražen Biškup
STRIJELAC: 1:0 - Tepurić (82)
IGRAČ UTAKMICE: Franjo Tepurić