Mesec i Kristić presudili Junaku

06.10.2012.

Vedran Mesec odigrao je fantastičnu utakmicu, svoje majstorije zaokružio je sijasetom odličnih poteza, efektnim pogotcima i snažnim sudjelovanjem u igri svoje momčadi. Poluškarice koje su završile u mreži i škarice, kojima je mogao svojem izdanju dodati savršeno izdanje, odabrale su najboljeg pojedinca u konkurenciji koja je bila uglavnom na domaćoj strani. U prvom poluvremenu Bijelo crveni su demonstrirali jurišnicu, kojoj je protivnički vratar odolijevao koliko je mogao, a četiri pogotka u njegovoj mreži epilog je furioznih 45 minuta Zeline. U drugom dijelu promjena taktike, koju su usmjerili Sinjani, skroz se povukavši bez pretjeranih ambicija za napade na vrata domaćih. To je razvodnilo i igru Zeline, pa iako je drugo poluvrijeme naoko izgledalo uspavankom, ne treba ne zamijetiti kako je Zelina odigrala s trećinom snage, ne dopustivši promjenu povoljnog rezultata i odigravši taktički smireno i koncentrirano osujetivši svaki pokušaj gostiju. Utakmica je započela i završila - proslavom.
VATROGASNI ŠAMPIONI    Uoči utakmice već dobro popunjene tribine pozdravile su šampione, vatrogasce DVD-a Paukovec, koji su prije tjedan dana u Zadru osvojili naslov državnih prvaka i plasirali se na vatrogasnu Olimpijadu u Francuskoj. Desetorici prvaka i njihovom treneru Stjepanu Berulcu, čestitke i prigodne poklone predali su gradonačelnik Svetog Ivana Zeline Vlado Žigrović, predsjednik Vatrogasne zajednice Grada Željko Lisičak i - kapetan NK Zelina Vedran Mesec, a srdačnim pljeskom pozdravili zelinčani na tribinama.
HLADNOKRVNI KRISTA    Golgeterski sendvič napravili su Matija Kristić i Vedran Mesec. prvi je načeo i zatvorio protivničku mrežu, potonji između stavio dvije slasne porcije. Tek što su se gosti utakmice, vatrogasci, ponovo smjestili na tribini, već je novi pljesak odjeknuo stadionom. Izmak treće minute, akcija Zeline po lijevoj strani, u glavnim ulogama Melnjak i Kiš. Prvo je Bumbar zaljuljao stranu i poremetio protivničke igrače, kojima ipak uspijeva nakratko uzeti loptu, no Kile uletava među njih i petom šalje loptu duboko na bok, gdje je već zajurišao Melnjak i namirisao svog kapetana u lijevom prostoru šesnaeterca. Mesec prihvaća loptu i spreman za egzekuciju biva srušen s leđa, a sudac Knežević, koji je bio vrlo blizu ni trenutka nije dvojio pokazavši na bijelu točku. Loptu je namjestio Kristić, uzeo zamah i samo laganim pogledom odredio željenu putanju, a potom hladnokrvno poput špricera zakucao u lijevu stranu pored nemoćnog Runje. Zelinski stoper upisao je svoj četvrti pogodak ove sezone.
KORMILO KAPETANA    Na odgovor Junaka nije se čekalo dugo, niti deset minuta. Na udaljenosti od tridesetak metara slobodni udarac preuzeo je na sebe Poljak, precizno i snažno odapeo prema mreži i direkt je tamo i završio, iznenadivši i domaću jedinicu, koji je morao po loptu u desnoj strani svoje mreže. Slavlje Sinjana nakon izjednačenja nije ni utihnulo, a semafor je opet mijenjao brojke. Poravnanje nije nimalo zabrinulo Biškupove vojnike, koji su, kao da se ništa nije dogodilo, nastavili sa svojom ofanzivom. Napad je krenuo s desnog boka preko Brlečića i Kreze, koji fantistično preciznim udarcem pronalazi Meseca ispred peterca. Kapetan Zeline fantastično prima loptu u zraku i poluškaricama zakucava u mrežu pokraj Runje, koji je samo pogledom mogao ispratiti eurogol, kojim je Zelina vratila prednost na svoju stranu. Furiozno prvo poluvrijeme obilovalo je s još nekoliko vrlih prilika domaćih igrača. U 21. minuti Krezo je bio na samim vratima i pokušao glavom, nakon vrlo dobre akcije Melnjaka i Fučeka, no njegova lopta nije imala dovoljno čvrstine, pa Runje izlazi ko pobjednik. Već minutu kasnije nova opasnost. Rastrčani i opasni Fuček  fino poslužuje Kiša na suprotnoj vratnici, no sedmica Zeline bio je za nijansu "prekratak" za konkretni za ponuđenu priliku. Potom ljepotica, koja nažalost ne uspijeva. Slobodnjak Kiša s lijeva završava na Mesecu, koji pokušava škaricama, no krasotica na žalost završava na stativi, koja se dobro zatresla silinom udarca. Šteta. Na drugoj strani pokušava Balić, koji lijep i odmejren udarac plasira iznad Kranjčeca, no vratar uspijeva u skoku izbaciti loptu u korner.
IDEMO DO KRAJA    U 33. minuti nova kapitalizacija konkretne i opasne Zeline. Fuček neumoljivo prodire i odigrava na Krezu, koji je ponovo nesebičan i proslijeđuje na Meseca, koji rutinski i znalački zakucava. Par minuta kasnije Nikolić se uspješno oslobađa dvojice protivničkih igrača na sebi, nabacuje u sredinu, Runje ponovo u velikoj nevolji, no na njegovu sreću, akcija ne završava po nakani domaćina. Kada se već očekivao kraj plodnoh i aktivnog prvog poluvremena, nova situacija kreće s opasne lijeve strane preko Melnjaka i Fučeka, koji pokušavaju uposliti Krezu, no njegov šut završava u korneru iz kojeg Kiš precizno centrira pred vrata, iz drugog plana iskače Kristić i kao najspretniji prihvaća loptu i neobranjivo pogađa za 4:1. Što je započeo, to je i dovršio.
USPAVANKA    Drugo poluvrijeme odmah je na startu naznačilo kako će izgledati. Plavi su se odmah povukli na svoju polovicu bez pretjeranih zahtjeva za ofenzivnijim pristupom, a svojim su pristupom uspavali i do tada aktivnu Zelinu. Međutim, razlika je bila u tome, što je Zelina imala kapital na svojoj strani semafora i tek s trećinom snage održala tih 45 minuta parirajući na uspavanu igru protivnika. Tek nekoliko bljeskova. Mastelić je pokušao solidnim udarcem, no nedovoljno opasno za staloženog Kranjčeca. Nakon petnaestak minuta u takvom izdanju, domaćim je igračima postalo dosadno, pa su konkretnije napali i stvorili nekoliko prilika, no posebno izdvojenih, kao u prvom poluvremenu nije bilo. Simfonija iz prvog dijela toliko je dobro zvučala da ju nisu ni jedni ni drugi "željeli" pokvariti. Mirno su priveli utakmicu kraju zadovoljni i jedni i drugi, jer Zelini je pripala igra i rezultat, a gostima ipak kakava takva zadovoljština što nisu češće vadili loptu iz svoje mreže. Više od 400 gledatelja na zelinskoj "Plavoj ljepotici" zadovoljno je proslavilo novu pobjedu i novo odlično izdanje svojih momaka u bijelo crvenim dresovima.

ZELINA - JUNAK 4:1 (4:1)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 400. Sudac: Slaven Knežević. Pomoćni: Tvrtko Jureša, Ivan Galović (svi Zagreb). Četvrti sudac: Vlatko Mlinarić (Sisak) Delegat: Slobodan Martić (Sl. Brod)
ZELINA: Kranjčec, Nikolić, Melnjak, Mladiček, Kristić, Kiš (od 85. Hrupec), Mesec, Brlečić, Grgec, Krezo (od 62. Medved), Fuček (od 75. Brekalo). TRENER: Dražen Biškup
JUNAK: Runje, Matas, Ajduković, Ljubas, Čavar (od 46. Matić), Poljak, Matijašević (od 46. Kolić), Balić, Mastelić (od 58. Marošević), Petričić, Tadić. TRENER: Dean Računica
STRIJELCI: 1:0 - Kristić (4-11m), 1:1 - Poljak (13), 2:1 - Mesec (15), 3:1 - Mesec (33), 4:1 - Kristić (45)
IGRAČ UTAKMICE: Vedran Mesec