Kotarski ponovo glavom

20.08.2013.

U prvom prvenstvenom kolu u Sisku nije ostvaren rezultat, niti igra. Pred važnu utakmicu sa Sesvetama na domaćem travnjaku, Bijelo crveni su danas odmjerili snage s Varaždinom, koji je također u prvenstvo ušao porazom (Međimurje 1:3), pa je današnja utakmica bila prije svega dodatni pojačani tempo za obje ekipe, kako bi što spremniji ušli u nove ligaške zadatke.

Zelina je počela susret u standarnoj postavi, uz manju rotaciju, obzirom da u sastavu neće u subotu biti Alen Gluhak. Igra Zeline u odnosu na subotu već od početka bila je brža, povezanija i prizemljena. Rano su domaći došli u vodstvo, u 11. minuti svoj ubojiti as iskoristio je Kotarski, koji pogađa glavom. Sredinom prvog dijela dvije akcije s boka završavaju na Lončaru u dobrim situacijama pred vratima. prvo Krajačić nabacuje s lijeve strane, Lončar pokušava glavom, ne ulazi, potom Micić novi nabačaj s desna, ponovo Lončar pokušava glavom. Odmah slijedi dobra akcija Zeline od sredine terena, završava na Šimeku koji odlično puca, no uspijeva Vuljanko obraniti. Nakon pola sata igre, prekršaj gosti rade na metar od kaznenog prostora. Slobodnjak puca Lončar, elegantno i smireno prebacuje živi zid naciljavši u okvir vratiju, no ponovo vratar Varaždina brani. Pred kraj prvog dijela Zelina je ponovo u prostoru gostiju. Prva dva kornera ne uspijevaju, u trećem iz lijevog kuta Krajačić upućuje u središnji prostor, no prevelika je gužva, lopta se vraća na Krajačića, koji prodire iza zadnje linije prema vratima, nabacuje u gužvu, iz koje iskače Borak i poentira za podebljanje vodstva. U drugom dijelu Biškup mijenja čitavu postavu, većinu igrača i Salomon. Izdvajamo pokušaj Babića pred kraj susreta, koji brzi prodor završava pogotkom u vanjsku mrežu. U sastavu Varaždina u drugom dijelu igrao je i donedavni igrač zeline Denis Kaniški, u postavi su bili i Rog, Cvek i Branilović, igrači koji su ovog ljeta bili na probi u Zelini.

ZELINA - VARAŽDIN 2:0 (2:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 60. SUDAC: Marko Vuković. Pomoćni: Kamenarić, Cvetko (svi S.I.Zelina)
ZELINA: Krklec, Šimek, Kotarski, Janković, Krajačić, Grgec, Mesec, Borak, Micić, Vuk, Lončar (1.poluvrijeme), Jendriš, Pukljak, Balentović, Azinović, Babić, Duvnjak, Cindrić, Puretić, Kovačić, Bičak, Barilar (2.poluvrijeme). TRENER: Dražen Biškup
VARAŽDIN: Vuljanko, Branilović, Režić, Cvek, Kučko, Mešnjak, Hižak, Malnar, Ivković, Rebernik, Spasić (još su igrali: Mikić, Jalušić, Kaniški, Vukman, Eger, Sambolec, Rog, Matejaš, Roginić). TRENER: Ivica Solomun
STRIJELCI: 1:0 - Kotarski (11), 2:0 - Borak (35)