Kadeti do Hrvatskog kupa

30.09.2016.

Ne ide im u prvenstvu, barem za sad, no u kup natjecanju došli su naši kadeti do finala. Teško je bilo očekivati iznenađenje protiv za klasu jačeg protivnika, Goricu, koja se natječe u 1. NL, no prvo poluvrijeme finalnog susreta donio je više respekta prema Zelini, jer dugo su odolijevali momci navalnoj ekipi bijelih. Početni dio utakmice vodio se na polovici Zeline, Gorica je imala u planu što prije svladati protivničku obranu i osigurati miran ritam igre, no nije im to odmah pošlo za nogom. Branili su se Zelinčani svim snagama, povremeno prelazili na kontra stranu, no do 25. minute rezultatska nula, što je iznenadilo bijele.
Možda je i Zelina mogla biti prva momčad koja će doći do prednosti, no s previše su respekta ušli u utakmicu, mada se osjećala velika motivacija. Momci su bili svjesni velikog uloga i prilike da ostvare svoje ambicije. Kada je Bakula doveo svoje u vodstvo, Gorica je lakše igrala, jer dugo su slamali protivnika, iako nisu dugo držali prednost. šest minuta kasnije lopta je s naše polovice došla na desnu stranu do Pukšeca, koji osvaja teren sve do šesnaeterca, a potom odlučno iskosa tuče iz ne baš lake pozicije i pogađa ravno u mrežu za izjednačenje. Pogodak je malo dao krila zelinskim kadetima i sve do kraja prvog dijela držali su egal, koji je anuliran u sudačkoj nadoknadi, kada je dosuđen drugi penal za Goricu. nakon što prvi nisu realizirali, u drugom pokušaju s bijele točke uspio je Posavec (Patrik) svladati Posavca (Nikolu).
I početak drugog dijela krenuo je uz terensku nadmoć Gorice, ali dobro držanje naših kadeta.U momčadi je sada i Rinkovec umjesto Gegača, a ubrzo je i strijelac jedinog pogotka Pukšec koji je utakmicu odigrao pod temperaturom zamijenjen Batarilom. U 61. minuti ponovo je uspješan realizator bio Bakula, deset minuta kasnije poentirao je Mejić, a pred kraj i Kopilović. Zelina je odigrala koliko je imala snage parirati, dečki su se potrudili, nisu uspjeli iznenaditi, ali nije se to od njih ni očekivalo. Iako, sudeći po prvoj dionici utakmice, imali su i tu mogućnost, samo da su bili precizniji u kontra napadima. I hrabriji u očuvanju lopte.
Nakon susreta povjerenik natjecanja Željko Mihalj i predsjednik Saveza Stjepan Žugaj uručili su pobjedniku Kupa ekipi HNK Gorica veliki pobejdnički pehar i medalje, te pehar finalista kapetanu Zeline Mihaelu Mačkoviću.
-Čestitam Vam na izuzetno fer i korektnoj, ali kvalitetnoj i borbenoj utakmici u kojoj je Gorica bila bolja i osvojila kup, ali čestitke za obje momčadi, koje su se plasirale u Hrvatski kup - čestitao je na proglašenju povjerenik Mihalj.
Iako se na licima naših kadeta primjećivao žal za porazom, mogu biti ponosni na sebe i svoj uspjeh dolaska u finale. U kupu je uvijek tako, jedan slavi, jedan tuguje. No, kadeti su vjerujemo pokazali prije svega sebi da su dobra ekipa i da ovo finale treba biti motiv za bolje dane i u prvenstvu. Nagrada je ne samo pehar iz Kurilovca, već i novi zadaci u Hrvatskom kupu!

Možda je i Zelina mogla biti prva momčad koja će doći do prednosti, no s previše su respekta ušli u utakmicu, mada se osjećala velika motivacija. Momci su bili svjesni velikog uloga i prilike da ostvare svoje ambicije. Kada je Bakula doveo svoje u vodstvo, Gorica je lakše igrala, jer dugo su slamali protivnika, iako nisu dugo držali prednost. Šest minuta kasnije lopta je s naše polovice došla na desnu stranu do Pukšeca, koji osvaja teren sve do šesnaeterca, a potom odlučno iskosa tuče iz ne baš lake pozicije i pogađa ravno u mrežu za izjednačenje.

Pogodak je malo dao krila zelinskim kadetima i sve do kraja prvog dijela držali su egal, koji je anuliran u sudačkoj nadoknadi, kada je dosuđen drugi penal za Goricu. nakon što prvi nisu realizirali, u drugom pokušaju s bijele točke uspio je Posavec (Patrik) svladati Posavca (Nikolu).

I početak drugog dijela krenuo je uz terensku nadmoć Gorice, ali dobro držanje naših kadeta. U momčadi je sada i Rinkovec umjesto Gegača, a ubrzo je i strijelac jedinog pogotka Pukšec koji je utakmicu odigrao pod temperaturom zamijenjen Batarilom. U 61. minuti ponovo je uspješan realizator bio Bakula, deset minuta kasnije poentirao je Mejić, a pred kraj i Kopilović. Zelina je odigrala koliko je imala snage parirati, dečki su se potrudili, nisu uspjeli iznenaditi, ali nije se to od njih ni očekivalo. Iako, sudeći po prvoj dionici utakmice, imali su i tu mogućnost, samo da su bili precizniji u kontra napadima. I hrabriji u očuvanju lopte.

Nakon susreta povjerenik natjecanja Željko Mihalj i predsjednik Saveza Stjepan Žugaj uručili su pobjedniku Kupa ekipi HNK Gorica veliki pobjednički pehar i medalje, te pehar finalista kapetanu Zeline Mihaelu Mačkoviću.

Iako se na licima naših kadeta primjećivao žal za porazom, mogu biti ponosni na sebe i svoj uspjeh dolaska u finale. U kupu je uvijek tako, jedan slavi, jedan tuguje. No, kadeti su vjerujemo, pokazali prije svega sebi da su dobra ekipa i da ovo finale treba biti motiv za bolje dane i u prvenstvu. Nagrada je ne samo pehar iz Kurilovca, već i novi zadaci u Hrvatskom kupu!

GORICA - ZELINA 5:1 (2:1)
Kurilovec - SRC. Gledatelja: 150. Sudac: Petar Bilić (V: Gorica). Pomoćnici: Sejdinović, Čužić
GORICA: Debijađi (63-Išek), Vidak (41-Žordić), D. Posavec, Bakula (71-Kopilović), Bobesić (63-Skok), Agoun, Pavlović, P. Posavec, Brzović (69-Đurašin), Brbot, Borovac (41-Meić). TRENER: Zvonko Radoš
ZELINA: N. Posavec, Gegač (46-Rinkovec), Kamenarić, Banovec (19-Kelić), Mačković, Dužaić (71-Bogdan), Škrlec, Svornik, Litvić, Papak, Pukšec (49-Batarilo). Trener: Mehmed Alibašić
STRIJELCI: 1:0 - Bakula (25), 1:1 - Pukšec (31), 2:1 - P.Posavec (40+1), 3:1 - Bakula (61), 4:1 - Meić (72), 5:1 - Kopilović (74)