Gorica (ipak) prejaka

10.09.2015.

Croatia se našla na pragu mogućeg iznenađenja. U cup utakmici protiv drugoligaša Gorice zaigrali su Crveni otvoreno i aktivno, tako da su dva puta dostizali vodstvo renomiranog protivnika, no u završnici je presudilo veće iskustvo i kvaliteta jačeg protivnika, pa je susret završio 4:2 u korist Gorice.
Drugoligaš je unatoč svom kombiniranom sastavu ostao iznenađen agilnošću domaćih igrača, koji su dobar dio utakmice uspješno parirali favoritu.
U vodstvo gosti dolaze u 18. minuti, kada provod po lijevoj strani zaključuje Lihić udarcem direkt u vratara, koji uspijeva odbiti loptu, ali u mrežu. Izrazito motivirani Antolković za izjednačenje probija stranu, Gotal odbija na Barilara koji se naklanja i pogađa. Kad se već mislilo da će se na odmor s egalom, u zadnjim trenucima nova akcija Gorice, u kojoj Perković iznenada s 35 metara bombom pogađa vratnicu, od koje se lopta odbija u mrežu. I u nastavku odlično parira Croatia, dolazi ponovo do izjednačenja odličnim šutem Antolkovića s 25 metara u samu spojnicu vratnice i prečke. Prekrasan zgoditak! U završnici domaći više nisu imali  dovoljno benzina za probuđenu Goricu, koja prvo preko Deaka, a potom i Apollona sigurno ostvaruje prolaz u kupu.