Express projurio Sesvetama

22.03.2013.

Radnik se još nije ni snašao u utakmici a Zelina je već bila u vodstvu. Na kraju su tri lopte završile u mreži Berišića, moglo je i više, a prvi pogodak za Radnik ove polusezone postigao je Plum, za jakog protivnika iz susjednog grada nedovoljno i nezamijećeno. Sivo narančasti su doslovno projurili kroz Sesvete, rutinski pobijedili, a u sadržaju svojeg trijumfa velikim slovima upisali igru, kombinatoriku, smisao i na taj način školovali mladu momčad domaćina.
Ambijent je bio lijep, tribine vrlo dobro popunjene, ne samo zbog besplatnog ulaza, već i zbog želje da domaća ekipa konačno krene u pobjedu. No, to se nije dogodilo, Zelina je prejak protivnik za bilo kakava očekivanja. A očekivanja su otišla na stranu srednjeg dijela tribine, gdje se okupilo zaista mnogo navijača Zeline, koji su tijekom čitavog susreta bodrili svoje junake na terenu, skandirali im, pljeskali, navijali.
Iako je prva akcija bila na strani Radnika, zelinčani su u igru ušli maksimalno borbeno i sigurno. Rodom zelinčan u redovima crveno crnih, Marko Pajač zaprijetio je već u drugoj minuti iz lijevog kuta, neuspješno, lopta je prebačena u kontra kut, odakle ni Ivančić se ne snalazi u prodoru na vrata. To je bilo uglavnom to od domaćina, jer igru su posve preuzeli gosti. Odlično zamišljena i provedena akcija Zeline krenula je po lijevom boku preko Melnjaka, koji ubacuje u središnji prostor, prihvaća Gatarić, no ne uspijeva probiti karusel domaćih igrača, pa loptu preuzima Mesec koji smireno i odlučno zakucava  u desni kut mreže i postavlja i rezultatski smjer igre na stranu bolje momčadi. Ostale prilike bile su na njihovoj strani. U 18. minuti slobodan udarac s nekih 20 metara Gluhak tuče na vrata, lopta je odbijena, zahvaća ju Mesec i snažno tuče, ali netko od domaćih uspijeva ju skrenuti van okvira. Pokušavaju i domaći no njihovi napadi nisu konkretni a ono što i procuri preko obrambene linije, završava u sigurnim rukama vratara. S tribina često se u prvom dijelu susreta čulo negodovanje zbog nekih odluka suca, uglavnom kontra Zeline, no igrači na terenu nisu se previše oslanjali na to, već su i dalje pokušavali otkloniti rezultatsku mogućnost izjednačenja. U 35. minuti slobodnjak Kiša s lijeva završava u sredini blizu vrata, domaći odbijaju loptu, ponovo se na pravom mjestu nalazi brzonogi Gatarić i u odličnom šutu ne uspijeva pogoditi. Zelina je igrala dovoljno mirno i koncentrirano, protivnik je bio često u paničnim situacijama, pogotovo kod dubokih prodora koji su za njihova vrata uvijek iznova bili velika opasnost.
Igra Zeline u prvom dijelu bila je posložena, demonstrativna, nagrađena je lijepim pogotokom kapetana Meseca nakon nekoliko zrelih prilika i akcija, dovoljne doze agresivnosti, točnosti i mirnoće, za razliku od domaće ekipe koja je igru kompromitirala učestalim pogreškama i paničnim reakcijama, no povezana i smislena igra je izostala. Pokušaji iz polukontri nisu bili uspješni, a nastup efikasne i efektne Zeline bio je dojmljiv i atraktivan sa znalačkim pristupom, pa za razliku od Radnika, pokazali su da znaju što žele u ovoj utakmici i na koji to način mogu ostvariti.
Kao i u prvom dijelu, tako i nakon odmora, prva prilika bila je na domaćoj strani. Nakon naoko neopasnog centaršuta Ivančić se našao u poziciji za postizanje pogotka, no lopta završava na prečki. Gosti su u drugi dio ušli previše defenzivno, no ispravljeno je to već nakon pet minuta igre. Dva bivša igrača Radnika odradili su cijeli posao: Gatarić je vrlo lijepo poslužio svog bivšeg i sadašnjeg suigrača u prvom konkretnom napadu Zeline u drugom poluvremenu, Jakšinić se našao na samom rubu šesnaeterca i ljevicom odlučno pogađa donji desni kut mreže i svojoj momčadi donosi prednsot od 2:0. Majstorije Zeline pred domaćim vratima se nastavljaju. Gluhak, Jakšinić, Grgec...nižu napade i dobro upošljavaju paničnu obranu, ponovo lopta odbijanac ulazi među sivo narančaste, reagira Melnjak i topovski tuče iz daljine, zamalo je Berišić kapitulirao no lopta odlazi uz suprotnu vratnicu. Tri minute kasnije u prilku dolazi Benković, no na lijevoj se stativi ne snalazi najbolje u vrlo dobroj situaciji za pogodak. Na kontra strani ponovo opasan i neugodan Mesec nastavlja započeti prodor Gatarića, no uspijeva vratar odraditi zadatak. I onda u 62. minuti fantastična reakcija Jakšinića koji se još jednom upisuje u strijelce. Izvan šesnaeterca, na nekih dvadesetak metara, Jakšinić zahvaća loptu i lijevicom iz poluvoleja snažno tuče a majstorija završava u desnom kutu pod prečkom..
Oko sedamdesete minute ponovo paljba. Slobodnjak Melnjaka vratar uspijeva uhvatiti, potom odmah velika gužva pred njegovim vratima. Mesec, Jakšinić i Gatarić siloviti, no uspijeva se ponovo obraniti Berišić. Nije još ni skinuo znoj s čela, a već je zaprijetio Gluhak, no lopta mu ne sjeda najbolje na nogu i prilika za gol propada. U 76. minuti uspijevaju domaći postići počasni pogodak. Akcija domaćeg sastava donosi ploda, Plum je bio efikasan glavom iz blizine. Visoko vodstvo Zelini je donijelo smanjeni ritam, opustili su se naši igrači, pa je to i najveći razlog da su domaći uspjeli postići pogodak. I Benković je zaprijetio, nakon pogreške našeg veznog igrača no iako je bio u odličnoj situaciji pred vratima, ne uspijeva unijeti rezultatsku neizvjesnost. Malo kasnije ponovo greška gostiju, loša reakcija na boku stvara priliku domaćima, no ni taj pokušaj ne donosi promjene, a Zelina slavljem zaključuje utakmicu kojom je 19. kolo otvorila probojem na drugo mjesto na tablici.

RADNIK - ZELINA 1:3 (0:1)
SESVETE - Stadion sv. Josipa Radnika. Gledatelja: 550. Sudac: Burilo. Pomoćni: Barišić, Gradištanac. Četvrti: Novak. Delegat: Ljubej
RADNIK: Berišić, Marotti, Cerovec, Perić, Šivčić, Plum, Miškić (61-Čabraja), Babić, Pajač (46. Lončar), Franjić (46. Benković), Ivančić. Trener: Dinko Jeličić
ZELINA: Kranjčec, Šimek (77.Conjar), Kotarski, Kristić, Melnjak, Grgec, Gluhak, Jakšinić (80. Krezo), Kiš (89-Trojak), Gatarić, Mesec. Trener: DRažen Biškup
STRIJELCI: 0:1 - Mesec (6), 0:2 - Jakšinić (47), 0:3 - Jakšinić (61), 1:3 - Plum (76)
IGRAČ UTAKMICE: Marin Jakšinić