NK ZELINA

Dvije utakmice u jednoj

09.10.2015.

dp 151008

U prvom poluvremnu susreta nije bilo dovoljno naboja, igra je bila nekonkretna i s puno grešaka, a takva neinventivnost otvorila je vrata gostima iz Savskog Marofa da zagospodare terenom i postignu apsolutnu dominaciju, pri kojoj su domaćini bili posve zanemareni., a pripala im je statistički prva prilika na utakmici. U šestoj minuti Marošević je ušao u prigodu na nabačaj Kreze s lijeva, no prednja linija je previše oklijevala i mara nije imao mogućnost za konkretniji napad. Već u osmoj minuti stvorena je prednost koja je načela mrežu domaćih. Slobodnjak s centra završio je precizno na rubu prostora, odakle Ištuk glavom šalje na rub peterca, a Boubacar vara obranu Zeline i zaključuje akciju pogotkom. Već u sliejdećem napadu hanžić je pokušao glavom, no bio je to lak posao za Pintara. Hrupec je pokušao prodor po desnoj strani, zahvatio je Stipić i pokušao s 25 metara, no bilo je to previsoko. Potom su konkretniji gosti napali preko Landripeta koji sa sredine upućuje u središnji dio, no Boubacar se okliznuo i promašio loptu. U 20. minuti nova uspješna akcija fenjeraša na tablici. Napad po lijevom boku, Stojanoski iskosa tuče ka vratima, ponovo se lukavi Boubacar našao pred vratima i samo produžio u mrežu. Kovačević je pokušao ukoso no pogađa pokraj suprotne vratnice. Par minuta prije odmora, domaća obrana na velikim mukama, no što klizav teren što nepreciznost osujetili su mini rafalnu paljbu gostiju, Pintar je istrčao  u lijevu stranu prostora, no ostavljenu prazninu nisu žuti znali iskoristiti, ali zato jest Hanžić u 43. minuti. Novi napad Marofčana po lijevoj strani, ubačaj na vrata, Mladiček nakratko odbija loptu, ali samo do Hanžića, koji bez problema zakucava. S tri pogotka su gosti stvorili kapital koji je prema igri domaćih u prvom dijhelu bilo nemoguće nadoknaditi.
No, u drugom poluvremenu veliki zaokret u igri, čitavo poluvrijeme glavnu su riječ imali bijelo crveni koji su uspjeli posve primiriti protivnika i natjerati ih da trče prema njihovom ritmu. Zelina iz prvog dijela je nestala, ovo je bila sasvim drugačija i puno konkretnija igra, koja je donijela ploda, no na žalost nedovoljno. Prilike su sada bile na njihovoj strani, a gostujući vratar često je morao boksati loptu, kako bi otklanjao pokušaje ugrožavanja svoje mreže.
U 55. minuti Mikulinec je slobodnjak s lijeva plasirao u peterac, Marošević je bio najviši i glavom usmjerio u mrežu. Nekoliko minuta kasnije još jedna konkretna prilika, no Marošević je ostavljen sam i nije uspio izkombinirati šansu. Ulaskom u igru Ovčar je pokušao dodatno osvježiti igru, svojim prodorima koji su završavali u prostoru, ali bez uspjeha. U 71. minuti slobodnjak Hrupeca, Florijan usmjeruje u okvir, no na vratnici uspijevaju žuti izbaciti u korner. Dvije minute kasnije dvojbena situacija, u kojoj sudac nije htio reagirati. Kovačević je bio u prodoru na vrata s desne strane prostora, no Miletić mu je na samom rubu šesnaeterca uklizao i izgurao ga van terena, no za taj grubi start u izglednoj situaciji nije dobio čak ni karton. Skraćeni korner završio je u gužvi pred vratima, netko od gostiju zahvatio je loptu rukom, no ni ovdje nije bilo reakcije, pa Savski Marof izlazi neokrznuto.
Ipak, malo pravde dolazi dvije minute kasnije. Primorac precizno proigrava Krezu koji odlično reagira i glavom pogađa uz vratnicu u mrežu, Miletić je bio nemoćan. Pet minuta kasnije Mikulinec s lijeva tuče na vrata, ponovo vratar izboksa loptu u polje, potom je Vojnović pokušao, no bio je to lak plijen za uposlenog vratara. Kovačević je potom dobro naciljao nakon prodora, no opet šakama izbija Miletić. Do kraja još dva dobra pokušaja Zeline, prvo je Kovačević topovski tukao, no udarac je odbačen u korner, potom i primorac gađa, ali visoko pod oblake.

U prvom poluvremnu susreta nije bilo dovoljno naboja, igra je bila nekonkretna i s puno grešaka, a takva neinventivnost otvorila je vrata gostima iz Savskog Marofa da zagospodare terenom i postignu apsolutnu dominaciju, pri kojoj su domaćini bili posve zanemareni., a pripala im je statistički prva prilika na utakmici. U šestoj minuti Marošević je ušao u prigodu na nabačaj Kreze s lijeva, no prednja linija je previše oklijevala i mara nije imao mogućnost za konkretniji napad.

ZELINA - SAVSKI MAROF 2:3 (0:3)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Saša Svjantko (Novska). Pomoćnici: Holsinger, Bizjak
ZELINA: Pintar, Hrupec, Mladiček, Primorac, Vojnović, Mikulinec, Kovačević, Krezo, Stipić, Marošević, Zmazek (56-Ovčar). TRENER: Marijan Glavica
SAVSKI MAROF: Miletić, Ištuk, Yankep, Hanžić (46-Nikolić), Boubacar (84-Orsag), Ištuk, Dežić, Pilipović (76Knežević), Stojanoski (90-Janković), Kahlina, Landripet). TRENER: Davor Orsag
STRIJELCI: 0:1 - Boubacar (8), 0:2 - Boubacar (21), 0:3 - Hanžić (43), 1:3 - Marošević (55), 2:3 - Krezo (75)