NK ZELINA

Zelina u polufinalu Cupa

09.04.2014.

Željko Pukšec, 140408

Prva utakmica četvrtfinala Cupa NS Zagrebačke županije odigrana je u Kurilovcu. Trećeligaš Udarnik ugostio je drugoligaša Zelinu. Ova dva kluba posljednji su puta igrali prije točno pet godina, krajem travnja 2009. u četvrtoligaškom prvenstvenom ogledu. Prvi puta susreli su se u Cup natjecanju.
Utakmica je bila dosta tvrda, borba izjednačena. Iako je posjed lopte bio debelo na strani gostiju, nisu u većem dijelu susreta bili konkretni pred vratima Udarnika. Početno preispitivanje i blag ulazak u tekmu prekinuo je domaćin u petoj minuti prvi udarcem prema vratima s lijeva, bez problema je to Krklec obranio, potom Sokol s desna, još jednom bezopasno. Zelina je sigurno kontrolirala loptu, a konkretnije napala u desetoj minuti. Poredski u svom prvom napadu trpi prekršaj na dvadesetak metara od vratiju. Slobodnjak Borak je zafijuknuo mimo svih u zidu, no s krive strane prve vratnice. Domaći su probali preko Dohwana kroz par prekršaja u napadu, koji nisu evidentirani, no ni on nije ozbiljnije zaprijetio Krklecu. U nastavku nije bilo konkretnijih situacija do pred kraj prvog dijela, kada je zbog pogrešne lopte veznog reda Zeline domaćin zaprijetio, no ponovo je jedinica reagirao. Dvije minute kasnije Župan je odlično proveo loptu po desnoj polovici terena, uposlio Poredskog, koji malo iskosa produžuje udarcem na vrata, no uspijeva vratar Žugaj skrenuti u korner. U posljednjoj minuti Gazilj je iz slobodnjaka s dvadesetak metara zapucao uz prvu stativu.
U drugi dio sivo narančasti su odmah krenuli s napadom i zaprijetili preko Gatarića, odmah potom Dohwan je grubo nasrnuo na Bašića na samoj aut liniji, no bek Zeline ipak je nastavio igru, a u današnjoj je utakmici bio među najboljima. Slijedeća prilika tek u 60. minuti. Gatarić se našao u dobroj situaciji nasred prostoira domaćih, no lopta sa strane nije bila idealna, pa je bio lak posao za vratara. Tri minute kasnije slobodnjak Poredski izvodi s 25 metara, dobro plasira direkt, no Žugaj dobro čita namjeru i skida na prvoj vratnici.

Utakmica je bila dosta tvrda, borba izjednačena. Iako je posjed lopte bio debelo na strani gostiju, nisu u većem dijelu susreta bili konkretni pred vratima Udarnika. Početno preispitivanje i blag ulazak u tekmu prekinuo je domaćin u petoj minuti prvi udarcem prema vratima s lijeva, bez problema je to Krklec obranio, potom Sokol s desna, još jednom bezopasno. Zelina je sigurno kontrolirala loptu, a konkretnije napala u desetoj minuti. Poredski u svom prvom napadu trpi prekršaj na dvadesetak metara od vratiju. Slobodnjak Borak je zafijuknuo mimo svih u zidu, no s krive strane prve vratnice.

Domaći su probali preko Dohwana kroz par prekršaja u napadu, koji nisu evidentirani, no ni on nije ozbiljnije zaprijetio Krklecu. U nastavku nije bilo konkretnijih situacija do pred kraj prvog dijela, kada je zbog pogrešne lopte veznog reda Zeline domaćin zaprijetio, no ponovo je jedinica reagirao. Dvije minute kasnije Župan je odlično proveo loptu po desnoj polovici terena, uposlio Poredskog, koji malo iskosa produžuje udarcem na vrata, no uspijeva vratar Žugaj skrenuti u korner. U posljednjoj minuti Gazilj je iz slobodnjaka s dvadesetak metara zapucao uz prvu stativu.

Do vodstva Zelina dolazi tek u 76. minuti. Habek je fino proveo po lijevoj strani, prodor u sredinu završio je na Poredskom koji je bio u naletu i finim i odmjerenim udarcem pogodio u desnu stranu mreže. Nije prošlo ni dvije minute, a domaćin je uzvratio. Napad Udarnika gostujuća obrana nije popratila, nitko od zadnjih nije ušao u blok Baratu, nijemo su ispratili odličan šut, koji je iznenadio i vratara Krkleca, koji je tek pogledom uspio ispratiti jak udarac u njegovu lijevu stranu mreže. Izjednačenja su bučno proslavili crveni ne očekujući neizvjesnost do samog kraja. Do kraja osim nekoliko pokušaja organiziranja konkretnijeg napada, ništa se nije dogodilo, a pobjednik se odlučivao kaznenim udarcima.

Prvi su pucali kapetani. Za domaće na kreč je stao Krešimir Gazilj, inače svojedobno igrač Zeline prije nekoliko sezona. Njegov udarac Krklec je samo ispartio u gol aut. Grgec je bio siguran i matirao Žugaja pogotkom u njegovu lijevu stranu. Zelina je povela 2:1

Druga serija bila je bez pobjednika. Barat je bio siguran, potom i Poredski koji sigurno puca u donju desnu stranu Žugajeve mreže. Ni u trećoj seriji nitko nije podbacio. Mladi Katanić pogađa u desnu stranu, potom Vukman sigurno u gornju lijevu. U četvrtoj seriji Župetić pogađa u sredinu, uspjevši prevariti Krkleca koji se bacio na svoju lijevu stranu. Janković je lijevicom zakucao u Žugajevu lijevu stranu.

Peta serija je odlučivala o pobjedniku. Nakon 4:5 na domaćinu je bila odluka o produženju nade ili pobjedi Zeline. Tuzlak je dobro namjestio, dobro puknuo, no Krklec je odličnom reakcijom na svojoj desnoj strani obranio i zaključio utakmicu.

UDARNIK - ZELINA 1:1 (0:0) 4:5
Kurilovec - ŠRC Kurilovec. Gledatelja: 100. Sudac: Matija Pajvot. Pomoćnici: Marić, Hendak. Delegat: Galešić
UDARNIK: Žugaj, Šandor, Sokol (57-El Ayedi), Katanić, Dohwan (71-Župetić), Šarić (90-Pejak), Završki, Šestok, Radoš (78-Tuzlak), Gazilj, Mlinarić (37-Barat). Trener: Franjo Pužin
ZELINA: Krklec, Župan, Jurjević, Bašić (78-Kolar), Vukman, Duvnjak (46-Gatarić), Micić (64-Habek), Grgec, Borak (72-Srdarović), Poredski. Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 0:1 - Poredski (76), 1:1 - Barat (78)
JEDANAESTERCI: Gazilj - Krklec brani, 1:2 - Grgec, 2:2 - Barat, 2:3 -Poredski, 3:3 - Katanić, 3:4 - Vukman, 4:4 - Župetić, 4:5 - Janković, Tuzlak - Krklec brani