Zelina u finalu Cupa

15.05.2013.

Zelina se nije namučila s trećeligašem Strmcem, već u prvom poluvremenu napravila je što je bilo potrebno za ulazak u finale i osiguravanje Hrvatskog nogometnog kupa. Stoga je i dobar dio utakmice bio kamilica, u kojoj je nadmoćni domaćin kontrolirao igru, kad je trebalo zabiti, zabio je, ne ostavljajući puno prostora za Žute, koji se unatoč tome nisu predstavili u lošem izdanju, vjerojatno motivirani zbog starog rivala, ali mišljenja smo da su ovakvu igru prezentirali protiv protivnika u svojoj ligi, ne bi bili na posljednjem mjestu.

Nakon što je Trojak prebacio mrežu nakon dobre asistencije Kaniškog s lijeva, u 14. minuti Strmec ne realizira dobro osmišljen napad, loptu oduzima Jakšinić i preko čitavog terena sam prodire do gostujućeg vratara i pokraj njega sigurno zabija. U mirnom ritmu domaći su kontrolirali igru, pokušavali su Bedeničani preko Spajića, koji puca previsoko, Goričkog koji uspijeva do vratara, ne i dalje, te Bedekovića pred samim vratima u pokušaju loba neuspješan, ali i u zaleđu. Više od toga agilni gosti ne uspijevaju, pa domaći konkretnije preuzimaju napad. U 38. minuti Jakšinić i Gatarić odrađuju sami napad, a potonji završni udarac plasira sigurno u mrežu. U sam smiraj poluvremena, brzonogi Gatarić ponovo matira Radovanovića. Daleku loptu na desnom boku prima Trojak, upućuje u sredinu na Medveda kloji kasni u skoku, no s lijeva prodire Gatarić i precizno zakucava.
Unatoč visokom vodstvu, u drugi dio susreta Zelina ulazi energičnije i s konkretnijim akcijama, kao da su na početku utakmice, pa napadaju preko Medveda, Gatarića, Meseca i Kreze, s dobro upućenim loptama s bokova od Nikolića i Kaniškog, no promjene nema do 79. minute, kada gosti ruše Krezu u konkretnoj situaciji pred vratima, a odlični sudac Šulentić loptu šalje na bijelu točku, s koje je nepogrešiv bio Kristić. S druge strane Cecelja ne iskorištava pogrešku domaće obrane i uspijeva pogoditi samo do vratara, a počasni pogdak za Strmec upisuje Gradečki, koji nakon neuspješnog slobodnjaka najbolje reagira i u ponovnom šutu pogađa u desni kraj mreže.
Posljednjih nekoliko minuta Strmec je igrao s igraćem manje, jer drugi žuti udaljava Pluščeca u svlačionicu. U postavi Strmca igrali su i ex igrači Zeline, Kovačević prvo poluvrijeme, a Hrupec je ušao u drugom, dok Benko i Šušković nisu ulazili u igru. Za ovu utakmicu trener Biškup je razigrao roster, pa je Kaniški zauzeo lijevi, a Nikolić desni bok, Mihalic je na vrata stao u drugom poluvremenu, dok su Šimek, Conjar, Kotarski i Melnjak ovaj susret odmarali.
Gorica je u polufinalu svladala Dugo Selo s 4:1 nakon izvođenja penala. U regularnom dijelu bilo je 1:1, a Dugo Selo je s nekoliko zicera propustilo priliku za iznenađenje. U finalu će, kao i prošle sezone, igrati Zelina I Gorica, a oba će kluba ući na ljeto i u Hrvatski kup.

ZELINA - STRMEC 4:1 (3:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 200 Sudac: Matija Šulentić (V.Gorica). Pomoćni: Rožić, Meić . Delegat: Dukić.
ZELINA: Kranjčec (74-Mihalic), Nikolić, Kristić, Azinović, Kaniški, Grgec, Mesec, Gatarić (70-Kiš), Trojak (75-Kuprešak), Jakšinić (60-Đurđek), Medved (57-Krezo). TRENER: Dražen Biškup
STRMEC: Radovanović, Bogović, Martinić, Kovačević (47-Gradečki), Gorički, Bedeković, Cecelja, Čeko (46-Hrupec), Spajić, Pluščec, Škrlec (60-Marković). TRENER: -
STRIJELCI: 1:0 - Jakšinić (14), 2:0 - Gatarić (38), 3:0 - Gatarić (45), 4:0 - Kristić (79-11m), 4:1 - Gradečki (82)
IGRAČ UTAKMICE: Nikola Gatarić