NK ZELINA

Zelina pobjednik Cupa!

08.06.2013.

Domaćin finalne utakmice Cupa NSZŽ bio je NK Klas, susret se igrao u Mićevcu pred tristotinjak gledatelja, od kojih su mnogi došli iz Svetog Ivana Zeline, kako bi se radovali novom uspjehu svojeg kluba. Utakmica nije donijela pobjednika, tek nakon penala na pehar je otisnuto ime pobjednika, koji je tako obranio naslov od prošle sezone. Oba finalista će igrati pretkolo Hrvatskog kupa.

Utakmica u svom prvom dijelu nije ponudila obilje akcije, vidljivo su i jedni i drugi bili već umorni od naporne sezone, no kako je susret odmicao, tempo igre se dizao, no pogotka nije bilo. U 5. minuti Jakšinić je sa 18 metara dobro pucao, na suprotnoj vratnici uspijeva vratar skrenuti loptu vršcima prstiju. Tek u 24. minuti odgovorili su "domaći" preko Milanovića, koji pogađa prečku nakon duela s gostujućim vratarem, a u kontra akciji Jakšinić proigrava Grgeca, koji puca previsoko. Pred kraj prvog dijela s lijevog kornera Kaniški fino nabacuje pred vrata, Gatarić pokušava glavom, no previsoko.

Odmah na početku drugog dijela Gatarić je ponovo u prilici, iskosa desnicom pogađa uz suprotnu vratnicu. Priliku ima i Abramović u 58. iz polukontre dobro tuče, no skreće Kranjčec van okvira. Isti igrač ponovo neuspješno napada par minuta kasnije. Deset minuta prije kraja Antolek previše kalkulira pred vratima i propušta odličnu priliku za šut, potom i Ščrbec prolazi po lijevoj strani, napada na prvoj vratnici, no vratar Zeline ponovo izlazi kao pobjednik.

Gorica je nastupila u svom najjačem sastavu (izostao Koprić), dok je Zelina ponovo bila kombinirana prvotimcima, pričuvama, a na klupi su spremni bili i momci iz juniorskog pogona. Unatoč tome, bili su bolji protivnik na terenu, no o pobjedniku su (draž Cupa) ipak odlučivali penali.

U prvoj seriji Kristić i Ščrbec nisu otvorili rubriku pogodaka, oba su udarca vratari obranili. U drugoj seriji Zelinu u vodstvo dovodi Kiš, a izjednačuje Panadić. Ni nakon treće serije nema promjene, Gluhak i Galić bili su precizni. Četvrta serija donosi prednost Zelini nakon pogotka Jakšinića i Kranjčecove obrane udarca Jančetića. Pobjednika ili daljnju neizvjesnost odlučivao je Trojak, koji se nije dao smesti, sigurno zakucavši, rješava pitanje pobjednika. Zelina je ponovo pehar vratila na svoj stadion.

Mali pehar i srebrne medalje dobili su igrači i stručni stožer Gorice, a šampionski pehar i zlatne medalje stari / novi prvaci - Zelina. Kapetan u ovom susretu Domagoj Kranjčec, preuzeo je i Veliki prijelazni pehar Kupa.

GORICA - ZELINA 0:0 (0:0) 2:4
Mićevec - Igralište NK Klas. Gledatelja: 300. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćni: Crnčić, Kožarec. Delegat: Žugec
GORICA: Hadžić, Sabljak (61-Žutić), Milanović, Mikulić (74-Kovačić), Jančetić, Abramović (81-Panadić), Galić, Matko (61-Antolek), Čunčić, Jankulica, Ščrbec. Trener: Ilija Lončarević
ZELINA: Kranjčec, Nikolić, Kotarski, Kristić, Kaniški, Grgec, Kiš, Gluhak, Jakšinić, Gatarić (65-Trojak), Krezo (78-Kuprešak). Trener: Dražen Biškup
PENALI: Kristić - Hadžić brani, Ščrbec - Kranjčec brani, 0:1 - Kiš, 1:1 - Panadić, 1:2 - Gluhak, 2:2 - Galić, 2:3 - Jakšinić, Jančetić - Kranjčec brani, 2:4 Trojak