Zelina ispala iz Cupa

26.09.2013.

S velikim razočarenjem napustili su gledatelji tribine nakon ispadanja Zeline iz Hrvatskog nogometnog Cupa. U šesnaestini finala Vinogradar je slavio s jednim pogotkom i putom u osminu finala. Razočarenje ovoga puta nije bilo usmjereno ka igračima, koji su propustili sijaset prilika i ponovo utakmicu završili bez pogotka, već je daleko više protesta bilo ka arbitrima. Zelinčani smatraju da su zakinuti, ne samo zbog dosuđenog kaznenog udarca, situacija u kojoj su dva suca pokazali oprečne odluke, no Bertol je bio glavni, već i zbog niza situacija u kojima su igrači nemoćno protestirali zbog previše podilaženja gostima. Kako god bilo, zadnji zvižduk zatvorio je ovu priču, pa je i vraćanje filma unazad uzaludan trud.
Orijentirati ćemo se stoga na preostalih 22 aktera na terenu. Zelina je bila bolja, neuspješna ali bolja od četvrtoligaša s drugoligaškim epitetom. Veći dio utakmice domaći su diktirali igru, napadali sa svih strana, držali loptu čitavo vrijeme na polju protivnika, stvarali prilike, odigravali ih, ali lopta u mrežu nije htjela. A u nekoliko je situacija bilo tako blizu. Samo kod nizanja tih prilika, kolona na domaćoj strani je daleko dulja, a domaći vratar uglavnom bez posla, tek u par navrata je (uspješno) intervenirao, osim kod kaznenog udarca kod kojeg je bio nemoćan.
4' - Šimek dobru loptu upućuje s desna, Grgec pokušava glavom, no puca previsoko
8' - Lončar je sada na desnoj strani, fino nabacuje Vuku, koji pokušava iz voleja, no ne uspijeva, natrčava Balentović sa suprotne strane, no prepriječio mu se gostujući Lončar, koji uspijeva odstraniti loptu. U pritisku domaćih pokušava i Šimek, opet previsoko
10' - prvi puta pokušavaju gosti, no Gavarićev pokušaj glavom ne dolazi do vratiju, uzvračaju domaći, Vuk šalje loptu pred vrata, gdje ne uspijevaju bijelo crveni u gužvi zapucati više od vanjske mreže. Potom i slobodnjak Šimeka završava pred vratima, domaći igrači signaliziraju prekršaj protivnik, no nema reakcije
20' - Kapetan domaćih dobro proigrava Vuka u petercu, no odgurnut je od dvojice suparnika, te naravno prilika propada
24' - Mačešić s desna iz slobodnjaka preskače sve igrače i vrata i završava van polja
29' - iz kornera fina lopta pred vrata Braje, kojeg Gluhak ne uspijeva u dobroj situaciji prevariti
35' - s desetak metara Bucković pokušava poluvolejem, no neprecizno primanje lopte anulira mogućnost udarca
40' - prva reakcija Krkleca. Medven se oslobodio i zapucao, odbacuje lagano krklec iznad mreže. Iz kornera pokušava Jalšovec, ponovo domaći vratar izbacuje na drugu stranu u aut, a novi pokušaj gostiju anulira Kotarski
42' - Šimek i Gluhak odigravaju pas na desnoj strani s prodorom prema vratima, gdje prima Lončar, ali u vrlo teškoj situaciji ne uspijeva preusmjeriti ka mreži
46' - prvi napad Zeline preuzima Mesec, no pred vratima se nije najbolje snašao
49' - Grgec upućuje lijevo na Vuka koji iskosa puca pred vrata, no najbrži je bio Braje, korner Vuk upućuje na Gluhaka, ne uspijeva ni on odlučnije zapucati. Domaći ostavljaju dojam ofenzivne momčadi, no u završnici osjeća se prevelika dilema kod zadnjeg šuta
54' - Mesec oduzima protivniku loptu, poslužuje Lončara, koji previše oklijeva, a potom puca previsoko u vrlo dobroj prilici. Pokušava ga poslužiti i Gluhak, no Lončar u klizečem ne uspijeva dobro zahvatiti loptu
68' - u priliku ulazi Grgec, no lopta je na krivoj nozi, pa zarotira mimo desne vratnice
76' - Šimek iz slobodnjaka iz daljine tuče direkt, na drugoj stativi pokušava zahvatiti Azinović, ne uspijeva, iz kornera Borak s lijeva dobro centrira na Grgeca, koji u skoku pokušava glavom, lijepo, ali previsoko
79' - na sredini terena Povrženić oduzima Grgecu loptu, sam prodire, no udarac završava u rukama Krkleca
82' - Gavarić pokušava s 25 metara neprecizno
86' - na ulazu u šesnaeterac Vukić i Balentović ulaze u duel, Vukić spremno pada, linijski sudac označuje prekršaj, a glavni ekspresno pokazuje na bijelu točku s koje je siguran medven koji pogađa lijevo od Krkleca
88' - ponovo Zelina ulazi u priliku, nabačaj ne iskorištava Grgec
89' - Gluhak pokušava sa same linije uz drugu vratnicu , uspijevaju gosti izbaciti
Zelina je propustila priliku u utakmici u kojoj je bila bolji protivnik na terenu, u kojoj je u velikoj mjeri upošljavala gostujuću obranu, međutim realizacija je i ovoga puta bila neuspješna, mnogobrojne dobre situacije nisu donijele ploda. Prokletstvo zacementirane mreže nadvijeno je nad momčadi Dražena Biškupa, nevjerojatno je da iz toliko velikog broja prilika u toliko utakmica, ništa ne ulazi. Kao danas, momčad koja svih 90 minuta napada i stalno je u prostoru protivnika ostvari nulu, a pobjeda ode bez ijedne konkretne akcije suparnika. S bijele točke, tri minute prije kraja.

S velikim razočarenjem napustili su gledatelji tribine nakon ispadanja Zeline iz Hrvatskog nogometnog Cupa. U šesnaestini finala Vinogradar je slavio s jednim pogotkom i putom u osminu finala. Razočarenje ovoga puta nije bilo usmjereno ka igračima, koji su propustili sijaset prilika i ponovo utakmicu završili bez pogotka, već je daleko više protesta bilo ka arbitrima. Zelinčani smatraju da su zakinuti, ne samo zbog (ne)dosuđenog kaznenog udarca, situacija u kojoj su dva suca pokazali oprečne odluke, no Bertol je bio glavni, već i zbog niza situacija u kojima su igrači nemoćno protestirali zbog previše podilaženja gostima. Kako god bilo, zadnji zvižduk zatvorio je ovu priču, pa je i vraćanje filma unazad uzaludan trud.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP - 1/16 FINALA
SUHOPOLJE-DINAMO 0:6, NOVIGRAD-VARAŽDIN 3:0, JADRAN POREČ-SLAVEN BELUPO 0:6, MARSONIA-ZAGREB 0:5, PODRAVINA-ŠIBENIK 1:0, SLAVONIJA-ISTRA 1961 1:2, LUČKO-POMORAC 4:1, GORICA-INTER 1:2, MEĐIMURJE-KARLOVAC 3:0 PF, SEGESTA-ZADAR 0:2, ZELINA-VINOGRADAR 0:1, HAŠK-ZAGORA 1:2

10' - prvi puta pokušavaju gosti, no Gavarićev pokušaj glavom ne dolazi do vratiju, uzvračaju domaći, Vuk šalje loptu pred vrata, gdje ne uspijevaju bijelo crveni u gužvi zapucati više od vanjske mreže. Potom i slobodnjak Šimeka završava pred vratima, domaći igrači signaliziraju prekršaj protivnika na Gluhaku, koji je pred vratima srušen s leđa, no nema reakcije

22' - Kapetan domaćih dobro proigrava Vuka u petercu, prilika propada, jer ometen je Vuk u napadu, a uz to dobiva i opomenu

46' - prvi napad Zeline u drugom poluvremenu preuzima Mesec, no pred vratima se nije najbolje snašao

ZELINA - VINOGRADAR 0:1
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja 180. Davor Bertol. Pomoćni: Gulan, Jović. Četvrti: Vučković (svi Zagreb). Delegat: Šparavec
ZELINA: Krklec, Šimek, Azinović, Kotarski, Balentović,  Gluhak, Grgec, Puretić (86. Micić), Vuk, Mesec, Lončar (59. Borak). Trener: Dražen Biškup
VINOGRADAR: Braje, Vukić, Mačešić, Lončar, Vidić, Jalšovec (71. Borkovič), Gavarić, Domjančić, Dragičević (53. Povrženić), Bucković (90. Golubić), Medven. Trener: Stjepan Gomerac
STRIJELAC: 0:1 - Medven (86-11m)