Visoki ritam u Dugopolju

23.04.2014.

Ž.Pukšec 140423, fotke Jakov Prkić (Cropix)

Uzbudljivu i dinamičnu utakmicu gledali smo na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju. Gosti u bijelo crvenim dresovima iznenadili su odličnom i sadržajnom igrom u prvom poluvremenu, dok su domaći u nastavku na sve načine napadali, došli do izjednačenja, više od toga nisu uspjeli protiv ranjene, okrnjene, ali borbene Zeline.
Koja je počela furiozno i agresivno, pa već u prvoj minuti pada i prvi pogodak, no sudac poništava smatrajući da se radi o zaleđu (!). Poredski je u pedesetoj sekundi susreta sjurio se prema domaćem vrataru, no u trenutku kad je svoj solo prodor završavao udarcem, oglasila se zviždaljka čiji je zvuk ispratio loptu u mrežu. Bila je to naznaka, kakav će susret biti. Već četiri minute kasnije stigla je potvrda premoći gostiju.
Iskoristio je napadač Zeline pogrešku Vučemilovića koji se poskliznuo pri uvačaju lopte sa sredine terena i s lijeva s više od 30 metara odlučno zapucao prema vratima Bečića, koji nije bio spreman i predaleko svoje mreže, pa je samo mogao ispratiti pogodak posred mreže. Zelina je rano povela i nagradiola se, pogotovo Poredski za nepriznati pogodak u prvoj minuti. Prvih pola sata Zelina je bila opasna i konkretna ekipa, protiv koje su teško domaći nalazili rješenja, bilo je nekoliko odličnih napada, doduše neuspješnih, ali opasnih. Duvnjak i Poredski malo su zakasnili u završnom prodoru na dobro upućenu loptu Gatarića, a kasnio je u par navrata u prodoru Zijler, no stalno je lopta bila u pokretu, brza igra, te uspješno odbacivanje pokušaja kontri domaćina. Dugopolje je jednom konkretnije zaprijetilo preko Tomaša, koji je jurnuo jedan na jedan na Krkleca no na kraju mu samo predao loptu. U 32. minuti Zijler se našao u odličnom prodoru, izigrao je domaću obranu, prošuljao se loptom prema mreži, no zapucao iznad vratiju. Odahnuli su bijeli u 33. minuti, jer zbog ozljede morao je igru napustiti Poredski, umjesto njega ušao je Micić, koji se kasnije također našao u par dobrih situacija. Samo minutu kasnije novi pogodak.
Napad je krenuo po desnom boku, na polovici domaćeg terena prihvatio je Gatarić, koji je izbacio bijele flastere i provukavši se između njih s dvadeset metara naciljao suprotni kut mreže. Vratar Dugopolja bacio se na loptu, no bio je prekratak i po drugi puta ispratio loptu do mreže.  Pred kraj prvog dijela ponovo neuspješni pokušaj domaćih. Tešija je primio dobru loptu, no predugo je oklijevao da bi uspješno ugrozio Krkleca.
U drugom poluvremenu gosti su već dovoljno iscrpljeni visokim ritmom igre držali visoku prednost tek šest minuta. Kovač je s desna centrirao u peterac, Tomaš prihvatio i poslužio Serdarušića, koji u letu glavom produžuje loptu u mrežu. Tu je utakmica dobila još više na agresivnosti i brzini, Dugopolje je na sve moguće načine pokušavalo dostići prednost Zeline. napadali su bijeli iz svih smjerova, lopta je najčešće, kao i u prvom dijelu završavala široko oko okvira, no u nekoliko je navrata bilo zaista gusto pred vratima Krkleca, koji je uspio odolijevati stalnim pritiskom. Prije kanonade domaćih lopti, prilika je bila na strani Micića, koji je u 54. minuti solo prodor odradio vrlo dobro. Sjurio se po lijevoj strani, oslobodio dva suparnička igrača, i ostao sam, no nije primjetio Gatarića koji se paralelno sjurio niz prostor na desnoj strani i u oslobođenoj situaciji, već preduboko ulazi u for, te ga domaći igrač sustiže i sprečava dodavanje ili direktni udarac.
U 59. minuti na rubu šesnaeterca srušio se Tomaš, a slobodnjak Rašića završava na Kovaču, koji glavom pogađa vanjski prostor vratnice. Duvnjakov korner u 67. minuti vrlo dobro usmjeren u sredinu Gatarić loše zahvaća u odličnoj poziciji za pogodak, potom u 72. Vuković s petnaestak metara pogađa prečku, potom Duvnjak i Habek prodor završavaju na Grgecu, koji puca oštro, ali neuspješno, pa iskorištavaju domaći za kontru, u kojoj Jelić s desna ubacuje Šimunoviću za izjednačenje. Ni tu nije bio kraj, u posljednjim minutama utakmice rafalna paljba osuta je po Krklecovoj mreži, čega sve tu nije bilo, kakva je to gužva u petercu bila, teško je i nabrojati sve udarce, a bilo ih je pregršt. Opalila je lopta po prečki, par puta odbio je izvanredno snalažljiv Krklec, uskočio je i Habek i leđima izbacio jedan udarac, no na sreću gostiju mreža je ostala mirna, a susret završio pravičnom podjelom bodova, jer svakoj je momčadi pripalo po poluvrijeme. Zaista uzbudljiva, kvalitetna i sadržajna utakmica, sa strane malo tko bi rekao da igraju budući trećeligaš i momčad koja se bori za opstanak.

DUGOPOLJE - ZELINA 2:2 (0:2)
DUGOPOLJE - Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: cca 200. Sudac: Sminderovac. Pomoćnici: Novak, Kečkiš. Četvrti: Kulušić. Delegat: Maškarić
DUGOPOLJE: Bečić, Vladislavić (46-Serdarušić), Lozo, Vučemilović, Grgić, Rašić (81-Šimunović), Vuković, Kovač, Tešija, Šimić (46. Klarica), jelić, Tomaš. Trener: Mario Smodlaka
 ZELINA: Krklec, Župan, Jurjević, Vukman, Bašić, Grgec, Puretić, Gatarić, Duvnjak, Zijler (61-Habek), Poredski (33-Micić). Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 0:1 - Poredski (5), 0:2 - Gatarić (34), 1:2 - Serdarušić (51), 2:2 - Šimunović (87)