Uveličali proslavu Mladosti

25.07.2013.

Prije nekoliko dana, NK Mladost Sigetec proslavio je osamdeseti rođendan, a sve je začinjeno prijateljskom utakmicom između Slaven Belupa i Zeline. Domaćini su se potrudili ugostiti dva visokorangirana kluba, a dvjestotinjak ljubitelja nogometa pogledalo je susret u kojem je prvoligaš slavio s 4:1. Uz tamošnju legendu, trenera, pa i igrača Antuna Havaića, Uprava kluba provela je goste kroz malu izložbu svoje povijesti u klupskom domu, a s ponosom su domaćini istakli svoja dva igrača (Brlek - Slaven) i Grgec (Zelina), inače iz Sigeteca.
Klub je osnovan 1933. godine, a službeno je registriran dvije godine kasnije pod imenom 'Sigetec' kada je odigrao i prvu službenu utakmicu. Današnje ime nosi od 1946. godine. Najveće uspjehe postigli su sredinom 80-ih, nezaboravna generacija Mladosti tada je osvojila sve redom, od općinskog kupa do prvenstva Zajednice općina Varaždin i plasmana u šesnaestinu finala nogometnog kupa bivše države (Jugoslavije) što je nezabilježen uspjeh u nogometnom svijetu za klub iz male ruralne sredine.  Mladost danas ima 70-ak aktivnih nogometaša, a posebno raduje što gotovo polovicu njih čini najmlađi uzrast.  Iz novije povijesti važno je napomenuti ulazak u Hrvatski nogometni Kup u sezoni 2005/2006.
Prvu priliku Slaven je imao u petoj minuti. Filipović je prodro po lijevoj strani, Kotarski je nakratko uspio zaustaviti napad, no lopta dolazi do Novinića, koji puca iznad vratiju. Ista situacija na suprotnoj strani u 13. minuti, Micić fino na Lončara, koji puca također previsoko. Do vodstva koprivničani dolaze u 16. minuti, ponovo je krenulo od Filipovića, koji šalje u ravninu druge vratnice, Čanadžija prima i plasira u suprotni kraj mreže. Šest minuta kasnije Gregurina dobiva dvoboj s Borakom, nabacuje Brleku, koji iskorištava prazninu u obrani i pogađa za 2:0. U 33. minuti Čanadžija pokušava iznenaditi Krkleca, no vratar Zeline odlično reagira.  Na samom kraju poluvremena, Zelina pokušava kombinirati na desnoj strani, odigravaju Kovačić, Šimek i Gluhak, no završava na korneru iz kojeg na Kovačićevu loptu natrčava Grgec, no priliku ne realizira.
U drugom poluvremenu promjena većeg dijela ekipe kod Zeline, dok je Katalinić svoje ubacivao postepeno, najviše njih u 60. minuti. Odmah na početku Novinić je povisio na 3:0, ponovo pronalazeći brzopotezno šupljine u obrani, a samo minutu kasnije Čanadžija upošljava brleka, koji zakucava svoj drugi pogodak na utakmici. U dvije akcije Zeline Cindrić je pokupio loptu na sredini, prvi put Borak u dobroj pozicij, no lopta ne prelazi vratnicu, potom ponovo od Cindrića prodire Barilar, ponovo na Boraka, koji ne uspijeva, ali mu se otvara u 75. minuti, kada lijepim pogotkom s desna postavlja konačni rezultat.

SLAVEN BELUPO - ZELINA 4:1 (2:0)
LUDBREŠKI SIGETEC - Igralište Mladosti. Gledatelja: 200. Sudac: Vugrinec
SLAVEN BELUPO: Rodić (46-Pelin), Plazanić (62-Bukovac), Fuštar (62-Bagarić), Edson (62-Senić), Melnjak (62-Belić), Čanađija (62-Pranjić), Gregurina (46-Geng), Rak (62-Glavica), Brlek (62-Roskan), Filipović (62-Posinković), Novinić (62-Haračić). Trener: Ivan Katalinić
ZELINA: Krklec, Šimek (46-Pukljak), Kotarski (46-Balentović), Gavrić (46-Azinović), Krajačić (46-Babić), Gluhak (60-Puretić, Grgec (46-Duvnjak), Kovačić (60-Cindrić), Borak, Micić 46-Cindrić), Lončar (60-Barilar)
STRIJELCI: 1:0 - Čanađija (16), 2:0 - Brlek (22), 3:0 - Novinić (49), 4:0 - Brlek (50), 4:1 - Borak (76)