Treća u nizu

03.02.2015.

žpukšec 150102

U četvrtak i subotu bilo je ugodno vrijeme, no u petak i nedjelju kada je Zelina odigravala svoje utakmice, snijeg je obilježio oba susreta. Zanimljivo, oba puta počeo je padati neposredno uoči početka.
U petak je Zelini u gostima bila momčad Mraclina, suligaš Croatiji u JŽNL. Po vrlo jakom snijegu bilo je teško igrati, no utakmica je usprkos vremenu bila sadržajna, iako s vidljivom nadmoći domaće ekipe, koja je s četiri postignuta pogotka potvrdila svoju igru. Do vodstva je Zelina došla vrlo brzo. Već u trećoj minuti Marić je svoj prodor po lijevoj strani zaključio pogotkom, U 10. minuti Stipić je dobro proveo s desna prema vratima, naišao je Hrupec, prihvatio loptu i smjestio ju u mrežu. Još jednom je rastrčani marić pokušao u 34. minuti, no ovaj put prodor je zaključen previsoko upućenim šutem. Pred kraj prvog dijela ponovo je napao Hrupec, još jednom uspješno za 3:0.
U drugom poluvremenu izdvajamo prvu konkretniju akciju Zeline u 55. minuti, kada Ovčar i Šemper prodiru, a Šemper s lijeva pogađa u mrežu. Deset minuta kasnije gosti smanjuju rezultat na 4:1. Do kraja pritisnuli su Mraclinjani sivo narančaste na njihovu polovicu, no ne uspijevaju u kontinuiranom presingu postići više od par poluprilika.
Dva dana kasnije u nedjelju ponovo je snijeg najavio utakmicu u kojoj su se sastali domaćin Prigorje i njihovi gosti na ovim pripremama, ekipa Zeline. U odnosu na jesensku (uspješnu) polusezonu, Prigorje se nije mijenjalo u svojim redovima, a nakon prve pripremen utakmice protiv Poleta (3:2), sada su imali ozbiljnijeg protivnika, s kojima su se nadigravali koliko su mogli, no iako kombinirani, sastav Zeline je pokazao nadmoć i slavio s uvjerljivih 4:0. No, utakmica nije imala rezultatsku ni natjecateljsku notu, jer treneru radoviću bila je ovo kontrola o spremi igrača na početku dugačkih priprema, dok trener gostiju Vlado Sever još uvijek traži konačnu postavu za proljetne zadatke.
Zelina je bila opasnija, agresivnija i konkretnija. Mladci u sivo narančastim dresovima pokazali su želju za igrom i dokazivanjem, najviše su oči bile uprte u novopridošle u svačionici, pa je u odnosu na petak puno više vremena pred mrežom proveo Žugaj, ali svoje dionice su odbranili i Pintar i Kralj. Zbog ozljeda izostali su Crnković i Stipić.
U 11. minuti dobar nabačaj s lijeva Ovčar pretvara u uspješan prodor zapucavši u bližu stranu mreže. I drugi pogodak u sličnoj izvedbi, sa strane lopta je bila namijenjena Posavcu u naletu, no Peteljak se ispriječio i nogom zakucao u mrežu. Pred kraj poluvremena novi prodor Posavca bio je zaustavljen u prostoru, no slaba vidljivost nije išla na ruku izvođaču kaznenog udarca Zubčiću, pa pogađa uz vratnicu.  U drugom poluvremenu Nemec s desna lijepo upošljava Peteljaka koji trese gredu, nešto kasnije ponavlja Nemec isto, ovoga puta Šemper je samo skrenuo iza vratara. Lijepu priliku propustio je i Horvat, koji je zajurišao po sredini, fino puknuo, ali loše naciljao, pa lopta odlazi s vanjske strane vratnice. Potom i Zubčić lijep daljinac šalje također pokraj vratnice. Pred kraj još jednom Zubčić oštrom loptom upošljava Hrupeca, koji s desetak metara prodire ka mreži, no vratar je bio brži i hvata loptu.  Još jednom pokušao je Hrupec ne odveć jaku loptu uputiti u mrežu, no vratar je ponovo na mjestu. Uspijeva mu to u posljednjoj minuti. Iz kornera lopta se odbija os plavog igrača i nasjeda Hrupecu koji iz blizine pogađa lijevi kut mreže.
U tri utakmice tri pobjede uz vrlo lijepu gol razliku od 9:1. Moglo je biti i uvjerljivije, jer u prvom susretu puno je prilika bilo anulirano, a preostale dvije igrane su po teškom i snježnom terenu uz vremenke neuvjete. Stoga prvi pravi zadatak i ispit dolazi u srijedu kada u Žerjavincu Zelina dočekuje Dubravu Tim Kabel, suligaša, koji se u drugom dijelu jeseni preporodio i sa začelja otisnuo na sredinu tablice.

ZELINA - MRACLIN 4:1 (3:0)
ŽERJAVINEC - Igralište Croatije. Sudac: Vuković
ZELINA: Pintar, Nemec, Pajač, Kovačević, Tolj, Zubčić, Crnković, Horvat, Stipić, Marić, Hrupec (još su igrali: Kralj, Žugaj, Černetić, Kašnar, Strugar, Sokač, Martinović, Zubčić, Peteljak, Šemper, Ovčar, Posavec). Trener: Vlado Sever
MRACLIN: Soniboj, Sabljak, Debijađi, Lučić, Blaškić, Cvjetić, Konjević, Mršić, Barišić, Mrzljak, Rus (još su igrali: Roginić, Radanović, Štuban, Kovačić, Galeković). Trener: Konjević, Škrinjarić
STRIJELCI: 1:0 - Marić (3), 2:0 - Hrupec (10), 3:0 - Hrupec (40), 4:0 - Šemper (55), 4:1 - Mršić (64)

PRIGORJE - ZELINA 0:4 (0:2)
ŽERJAVINEC - Igralište Prigorja. Sudac: Radović. Pomoćnici: Dukarić, Kršak
PRIGORJE: Hranjec, Horvat, Strugar, Šumić, Ljubičić, Rogić, Marasović, P. Barbarić, Bukal, J. Barbarić, Matanović (još su igrali: Lipinčić, Vukoja, Tukač, reiner, Dilber, Lavanjac, Belčić, Legin) Trener: Ivica Radović
ZELINA: Žugaj, Nemec, Kovačević, Pajač, Sokač, Posavec, Zubčić, Đurec, Marić, Peteljak, Ovčar (još su igrali: Đekić, Kralj, Horvat, Hrupec, Pintar, Strugar, Šemper, Tolj, Martinović, Černetić). Trener: Vlado Sever
STRIJELCI: 0:1 - Ovčar (1), 0:2 - Peteljak (29), 0:3 - Šemper (65), 0:4 - Hrupec (90)