Supercup: ZELINA UZELA PEHAR

15.08.2017.

Prošlog ljeta odigran je u Hrastju prvi Prigorski Supercup, neslužbeno natjecanje, kojim je nadomješten nekadašnji Kup središta Zelina. I ovog ljeta, u svom drugom izdanju, mini turnir četiri kluba s područja Prigorja (Zelina, Croatia, Strmec, Rakovec) ponudio je četiri utakmice, u kojima su gledatelji mogli uvidjeti u kakvim vizurama njihove momčadi ulaze u novu sezonu, a u sva četiri kluba bile su vidljive promjene u igračkom kadru.
Žrijeb je odlučio parove polufinala, u kojima su igrali Zelina protiv Strmca, a Croatia protiv Rakovca. Poraženi su odigrali za treće mjesto, a pobjednici finale cupa.
STRMEC - ZELINA
Nekoliko pokušaja na samom početku utakmice. Na domaćoj strani pokušao je sam Ovčar, potom je premijerni udarac na vrata imao i Juan Manuel Saez, a Bedeković je uposlio Vuka na drugoj strani, no sve su to bila isprobavanja pucačkih sposobnosti. Prva konkretnija akcija u sedmoj minuti, Posavec je zajurišao naprijed, odigrao s Prošićem i završio udarcem iznad prečke. Prvi pogodak pada u 11. minuti. S četrdesetak metara Saez je povukao naprijed, prebacio na bok, kako bi slobodno zajurišao prema vratima, povratnu loptu zakucava iskosa u suprotni kraj mreže. Dok su žuti pokušavali osmisliti konkretniji napad, ponovo je Zelina napala preko Adžemovića, koji kombinira sa Saezom, a lopta završava na Prošiću, čiji udarac žuti uspijevaju obraniti.
Pred kraj prvog dijela ponovo se zahuktalo, prvo je Posavec šutirao po sredini, no u petercu je dobro reagirao Škof. Saez i Prošić još su jednom dobro surađivali u napadu, koji je završio Elminovim pogotkom s desna za 0:2 na poluvremenu.
Već u četvrtoj minuti nastavka novi pogodak. Babić je uputio iz kuta, Medverec se lijepo podvalio u sredini i glavom uputio loptu u mrežu. Nekoliko minuta kasnije Babić ponovo iz kornera gađa na vrata, Škof ponovo dobro reagira. Konkretniji su žuti bili preko Bedekovića, koji slobodnjak dobro šalje, ali odbijaju crveni i pokušavaju kontru koja ne uspijeva. Na samom kraju odličnu prigodu imao je Zmazek, koji iz blizine tuče Škofu ravno u ruke.
CROATIA - RAKOVEC
U drugom susretu prvu konkretniju priliku vidjeli smo tek u 22. minuti, kada je Croatia napala, došla pred vrata, no Habajec iz dobre prilike ne uspijeva prevariti vratara Gudića. Rakovec je prvu priliku imao preko Grgoića, koji je također neuspješan u pokušaju. Konkretniji je bio Lukić koji slobodnjak s 20 metara šalje iznad grede. Pogotci su pali u drugom dijelu. Gudić je morao kapitulirati u četvrtoj minuti nastavka, kada ga je matirao Pekčec, a samo tri minute kasnije veliku priliku za izjednačenje propušta Grgoić, koji iz blzine tuče pokraj vratnice. Nekoliko konkretnijih poteza razbudilo je igru, koja postaje konkretnija i agresivnija na obje strane. Lijepa je bila akcija Pižira koji je zapucao u suprotne rašlje, no Gudić je bio odličan u reakciji. Razigrani Fluka pokušavao je ugroziti domaću obranu, no previše duela i njemu i Lovraku priskrbljuje opomene suca. I kada se već mislilo da će s minimalnom pobjedom Croatia u finale, u poslejdnjoj minuti Grežina se potrudio da uspjeh ipak bude konkretniji, pa dobar napad Croatije zaključuje pogotkom u desnu stranu mreže.
STRMEC - RAKOVEC
Rakovec je želju za "bronzom" pokazao već u prvoj minuti utakmice za treće mjesto. Već u prvom napadu Presečki je iznenadio vratara Strmca i zabio za rano vodstvo. U sedmoj zaleđe je poništilo pogodak Svornika za izjednačenje. Potom Dimović u 11. minuti dobro gađa s lijeva, ali pogađa vanjski kut. Rakovec potvrđuje bolje izdanje pogotkom Grgoića u 18. minuti. Pred kraj prvog dijela Kušec je premlako pokušao iz daljine. Mlaka utakmica nije ni u drugom poluvremenu ponudila više osim par pokušaja. Tako je Presečki pokušao glavom, završilo je u korneru iz kojeg ponovo lopta nalazi njegovu glavu, no ni ovaj put ne uspijeva. Svornik je drugi pokušaj ponudio iz voleja, ali bilo je to lako za vratara. Ponovo najviše volje pokazuje Presečki, koji dobro s desna šalje na drugu stranu, no Badenić je neprecizan. Na samom kraju Baček iz blizine pogađa u mrežu za konačnih 3:0 i pobjedu Rakovca.
ZELINA - CROATIA
Najočekivanija utakmica bila je sraz susjednih klubova. Zelina je kao domaćin željela nadoknaditi prošlogodišnji propust, kada im je mlakim pristupom finale izmaklo, a Croatia je tražila potvrdu svoje kvalitete u novom rangu, u kojem će se boriti zajedno sa starijom "sestrom" za ambiciozne planove stabilnog trećeligaša. Gledatelji su pak bili jako zainteresirani za nove postave i jedne i druge momčadi. Iako su ih vidjeli u polufinalnim utakmicama, finale je ipak bilo s puno većim nabojem. Malo su ostali razočarani postavama, u kojima su izostali neki prvotimci, jer očito su oba trenera htjeli sačuvati standarde i tražiti od svojih ekipa da se i pojedinačno nametnu. Što je taktički potez i Glavice i Raca. Puno je novih igrača, koji traže svoje mjesto u sastavima. Pogotovo kod mlađih igrača, kojima se želi ponuditi pozicije u postavama.
Stoga je i prvo poluvrijeme bilo izuzetno siromašno prilikama i konkretnijim napadima. Borba na terenu nije bila nezanimljiva, no obje su se momčadi čuvale i strpljivo čekale pravi trenutak za konkretniji napad, no toga u prvih pola sata nije bilo. Puno nadigravanja, promatranja, taktiziranja. očito je i crvenima i bijelima bilo najvažnije uvidjeti što ima i kako diše protivnik s kojim će ponovo na teren u drugom kolu prvenstva.
Drugo poluvrijeme se s teorije prešlo na praktični dio, pa je i igra bila konkretnija i polako se razvijala u napadačku. Na početku je tandem Ovčar - Prošić odradio dobar napad, no Kralj je sigurno obranio. Pižir je bio konkretan u solo prodoru, no u završnici Posavec uzima loptu i vraća u polje. Potom je ponovo napala Zelina. Prošić je s desne strane prebacio na sredinu Ovčaru, koji proslijeđuje Eteroviću, no udarac osmice bio je previsok.
Posljednjih deset minuta puno akcije i velika želja da se pogotkom zaključi pobjednik. Domaći vratar odlično je reagirao na konkretan napad Croatije, potom je odlično zajurišao Saez, no uspio je Stojanović izbaciti sa same linije. Ponovo domaći napadaju, Peteljak je nakon kornera odbijenu loptu pokušao zacementirati, no odlazi i ona previsoko. U posljednjoj minuti Rac mijenja vratara i uz Pintara uvodi i Lukića, svjestan da su jedanesterci na pomolu. Finale je završilo bez pogodaka, o pobjednik je odlučen s bijele točke.
Lukić je bio precizan i doveo Crotiju u vodstvo, internacionalac Saez uzvratio je istom mjerom i poravnao rezultat na 1:1. Novo vodstvo crveni imaju pogotkom Čavline, no Eterović je također bio precizan za 2:2. Kobnim se pokazao udarac Kovačevića, kojeg Jurić Bare brani i daje prednost svojoj ekipi. Ovčar okreće prednost na stranu Zeline pogotkom za 3:2, Stojanović je također uspješan za 3:3, no koncentracija je bila i na strani Medvereca, koji zabija za 4:3. Adut Croatije Fluka nije ništa prepustio slučaju, ostavlja svoje u životu izjednačenjem, pa je sve ovsilo o Peteljaku, koji je posljednji pucao za Zelinu. Ignorirao je pritisak i svladao Pintara za konačnih 5:4, pa je tako postao dvostruki osvajač pehara, jer prošlog je ljeta slavio s Croatijom.
Pehare je sudionicima predao gradonačelnik Hrvoje Košćec, čestitavši svim ekipama i poželjevši im uspješnu sezonu. Sve je završilo nogometnom veselicom, najviše razloga za slavlje imali su igrači Zeline, koji su s najvećim peharom zadovoljili svoje navijače, predstavili svoja pojačanja, no pravi ispiti tek slijede. Za deset dana kreće prvenstvo...

U drugom susretu prvu konkretniju priliku vidjeli smo tek u 22. minuti, kada je Croatia napala, došla pred vrata, no Habajec iz dobre prilike ne uspijeva prevariti vratara Gudića. Rakovec je prvu priliku imao preko Grgoića, koji je također neuspješan u pokušaju.

Konkretniji je bio Lukić koji slobodnjak s 20 metara šalje iznad grede. Pogotci su pali u drugom dijelu. Gudić je morao kapitulirati u četvrtoj minuti nastavka, kada ga je matirao Pekčec, a samo tri minute kasnije veliku priliku za izjednačenje propušta Grgoić, koji iz blzine tuče pokraj vratnice.

Nekoliko konkretnijih poteza razbudilo je igru, koja postaje konkretnija i agresivnija na obje strane. Lijepa je bila akcija Pižira koji je zapucao u suprotne rašlje, no Gudić je bio odličan u reakciji.

Razigrani Fluka pokušavao je ugroziti domaću obranu, no previše duela i njemu i Lovraku priskrbljuje opomene suca. I kada se već mislilo da će s minimalnom pobjedom Croatia u finale, u poslejdnjoj minuti Grežina se potrudio da uspjeh ipak bude konkretniji, pa dobar napad Croatije zaključuje pogotkom u desnu stranu mreže.

Rakovec je želju za "bronzom" pokazao već u prvoj minuti utakmice za treće mjesto. Već u prvom napadu Presečki je iznenadio vratara Strmca i zabio za rano vodstvo. U sedmoj zaleđe je poništilo pogodak Svornika za izjednačenje. Potom Dimović u 11. minuti dobro gađa s lijeva, ali pogađa vanjski kut.

Rakovec potvrđuje bolje izdanje pogotkom Grgoića u 18. minuti. Pred kraj prvog dijela Kušec je premlako pokušao iz daljine. Mlaka utakmica nije ni u drugom poluvremenu ponudila više osim par pokušaja. Tako je Presečki pokušao glavom, završilo je u korneru iz kojeg ponovo lopta nalazi njegovu glavu, no ni ovaj put ne uspijeva.

Svornik je drugi pokušaj ponudio iz voleja, ali bilo je to lako za vratara. Ponovo najviše volje pokazuje Presečki, koji dobro s desna šalje na drugu stranu, no Badenić je neprecizan.

Na samom kraju Baček iz blizine pogađa u mrežu za konačnih 3:0 i pobjedu Rakovca.

Najočekivanija utakmica bila je sraz susjednih klubova. Zelina je kao domaćin željela nadoknaditi prošlogodišnji propust, kada im je mlakim pristupom finale izmaklo, a Croatia je tražila potvrdu svoje kvalitete u novom rangu, u kojem će se boriti zajedno sa starijom "sestrom" za ambiciozne planove stabilnog trećeligaša.

Gledatelji su pak bili jako zainteresirani za nove postave i jedne i druge momčadi. Iako su ih vidjeli u polufinalnim utakmicama, finale je ipak bilo s puno većim nabojem. Malo su ostali razočarani postavama, u kojima su izostali neki prvotimci, jer očito su oba trenera htjeli sačuvati standarde i tražiti od svojih ekipa da se i pojedinačno nametnu. Što je taktički potez i Glavice i Raca. Puno je novih igrača, koji traže svoje mjesto u sastavima. Pogotovo kod mlađih igrača, kojima se želi ponuditi pozicije u postavama.

Lukić je bio precizan i doveo Crotiju u vodstvo, internacionalac Saez uzvratio je istom mjerom i poravnao rezultat na 1:1. Novo vodstvo crveni imaju pogotkom Čavline, no Eterović je također bio precizan za 2:2. Kobnim se pokazao udarac Kovačevića, kojeg Jurić Bare brani i daje prednost svojoj ekipi.

Ovčar okreće prednost na stranu Zeline pogotkom za 3:2, Stojanović je također uspješan za 3:3, no koncentracija je bila i na strani Medvereca, koji zabija za 4:3. Adut Croatije Fluka nije ništa prepustio slučaju, ostavlja svoje u životu izjednačenjem, pa je sve ovsilo o Peteljaku, koji je posljednji pucao za Zelinu. Ignorirao je pritisak i svladao Pintara za konačnih 5:4, pa je tako postao dvostruki osvajač pehara, jer prošlog je ljeta slavio s Croatijom.

1.ZELINA  Jurić-Bare, Jurić, N. Posavec, Adžemović, I. Posavec, Palčić, Gavrić, Eterović, Medverec, Babić, Ovčar, Saez, Prošić, Pajač, Zubić, Litvić, Sušec, Faletar, Peteljak, Mačković, Raić, Zmazek, Bukovac. Trener: Marijan Glavica
2.CROATIA Pintar, Kralj, Oroz, Kovačević, Filipović, Pekčec, Čavlina, Grežina, Fluka, Habajec, Bičak, Pižir, Bošnjak, Crneković, Stojanović, Mrazović, Lukić, Šaško, Zmazek, Žakula. Trener: Mario Rac
3.RAKOVEC Gudić, Lovrak, D. Baček, I. Dujmić, F. Baček, N. Dujmić, Stjepanović, Šargač, Grgoić, Novoselec, Presečki, P. Baček, Roginek, D. Antolković, Badenić, Jendriš, Kožar, Bedeković, Trener: Goran Presečki
4.STRMEC Škof, Krnjak, Z. Dimović, Svornik, Gomerčić, Roginek, Bedeković, H. Šilinić, Bruči, Hadaš, Bičak, k. Šilinić, Mi. Vuk, Ma. Vuk, Bobinec, Kuhtić, Mrazović, Škrlec, Kušec. Trener: Zdenko Dimović