Slatka pobjeda oproštaja

09.12.2016.

Gosti iz Odranskog Obreža prvih su dvadeset minuta bili aktivniji i držali ritam igre naznačivši da će zaostala utakmica 14. kola biti teška, no tada se ukazuje domaći kapetan Ovčar koji u nekoliko navrata čini prave poteze i donosi svomjoj momčadi zasluženu i uvjerljivu pobjedu i prezimljavanje na četvrtoj poziciji. A krenuli su u utakmicu s desete.

Ispucanu loptu domaćeg vratara na trenutak na sredini preuzimaju gosti, no brzo Eterović oduzima, predaje Konjeviću koji precizno proigrava Ovčara u naletu. Nakon eliminacije gostujuće obrane, zaobilazi i istrčalog vratara i s petnaestak metara pogađa u lijevu stranu nebranjene mreže.

Dvije minute kasnije Brajković je primio dobru loptu, no nije na drugoj vratnici dobro zahvatio za konkretniji šut. Prvu konkretniju situaciju imnali su gosti u 28. minuti, kada je Pajdić dobro zapucao s 15 metara, no odlazi lopta uz bližu vratnicu. Minutu kasnije ponovo su domaći opasni, Ovčar je puknuo s desna, odbio je golman loptu do Skupnjaka, koji u letu pokušava no ne uspijeva.

Ponovo se Ovčar našao u odličnom prodoru u 33. minuti, no pred samim petercem ruše ga Ostojić i Turčić, nedvojbeno sudac Svjantko šalje na bijelu točku, s koje Eterović sigurno i nepogrešivo pogađa. Samo dvije minute kasnije polukontra gostiju završava na vrhu šesnaeterca, odakle snažno odapinje Burilo u donji lijevi kut Jurić-Bareove mreže.

U drugom poluvremenu domaći su dodatno podigli tempo igre i postajali sve opasniji, mnogo je znoja prolio Turčić. Na početku Konjević i Posavec su se našli u dobroj kombinaciji, no Sapin pokušaj anulirao je vratar. U petoj minuti nastavka ponovo jedna lopta sa sredine završava na Ovčaru, koji uzraku šalje lijevo na Skupnjaka, a ovaj odličan slalom završava lobom preko vratara u prečku, od koje se lopta odbija Ovčaru, koji je odlično pratio napad i glavom zakucao posred mreže.

U 61. minuti odličnu je akciju pokrenuo Posavec po desnoj strani terena, predao Ovčaru, koji  pokušava iz teške situacije, ali ne uspijeva. Ni četvrti pogodak nije gostujući vratar mogao spriječiti. Slobodni udarac s 25 metara s lijeva Konjević maestralnom preciznošću šalje kroz sijaset igrača uz donji dio suprotne vratnice.

U dobroj igri Zeline nije se osjetio nedostatak nekolicine igrača, jer nije bilo Borovčaka, nije igrao Mikulinec, niti su u sastavu bili Bošnjak i Anušić, no vratio se Puhelek, koji je izbivao zbog obveza na fakultetu. Ova utakmica označila je i kraj prve polusezone, uz druženje i rastanak do početka priprema u drugoj polovici siječnja. Nadamo se u istom sastavu. /161127/

Gosti iz Odranskog Obreža prvih su dvadeset minuta bili aktivniji i držali ritam igre naznačivši da će
zaostala utakmica 14. kola biti teška, no tada se ukazuje domaći kapetan Ovčar koji u nekoliko navrata
čini prave poteze i donosi svomjoj momčadi zasluženu i uvjerljivu pobjedu i prezimljavanje na četvrtoj
poziciji. A krenuli su u utakmicu s desete.
Ispucanu loptu domaćeg vratara na trenutak na sredini preuzimaju gosti, no brzo Eterović oduzima,
predaje Konjeviću koji precizno proigrava Ovčara u naletu. Nakon eliminacije gostujuće obrane, zaobilazi
i istrčalog vratara i s petnaestak metara pogađa u lijevu stranu nebranjene mreže.
Dvije minute kasnije Brajković je primio dobru loptu, no nije na drugoj vratnici dobro zahvatio za
konkretniji šut. Prvu konkretniju situaciju imnali su gosti u 28. minuti, kada je Pajdić dobro zapucao s 15
metara, no odlazi lopta uz bližu vratnicu. Minutu kasnije ponovo su domaći opasni, Ovčar je puknuo s
desna, odbio je golman loptu do Skupnjaka, koji u letu pokušava no ne uspijeva.
Ponovo se Ovčar našao u odličnom prodoru u 33. minuti, no pred samim petercem ruše ga Ostojić i
Turčić, nedvojbeno sudac Svjantko šalje na bijelu točku, s koje Eterović sigurno i nepogrešivo pogađa.
Samo dvije minute kasnije polukontra gostiju završava na vrhu šesnaeterca, odakle snažno odapinje
Burilo u donji lijevi kut Jurić-Bareove mreže.
U drugom poluvremenu domaći su dodatno podigli tempo igre i postajali sve opasniji, mnogo je znoja
prolio Turčić. Na početku Konjević i Posavec su se našli u dobroj kombinaciji, no Sapin pokušaj anulirao
je vratar. U petoj minuti nastavka ponovo jedna lopta sa sredine završava na Ovčaru, koji uzraku šalje
lijevo na Skupnjaka, a ovaj odličan slalom završava lobom preko vratara u prečku, od koje se lopta odbija
Ovčaru, koji je odlično pratio napad i glavom zakucao posred mreže.
U 61. minuti odličnu je akciju pokrenuo Posavec po desnoj strani terena, predao Ovčaru, koji  pokušava iz
teške situacije, ali ne uspijeva. Ni četvrti pogodak nije gostujući vratar mogao spriječiti. Slobodni udarac
s 25 metara s lijeva Konjević maestralnom preciznošću šalje kroz sijaset igrača uz donji dio suprotne
vratnice.
ZELINA - DINAMO 4:1 (2:1)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadiom. Gledatelja: 100. Sudac: Saša Svjantko (Novska). Pomoćnici: Repić, Božićek (oba Kutina)
ZELINA: Jurić Bare, Posavec, Gilanj, Palčić, Batarilo (75-Puhelek), Konjević, Pajač (80-Zmazek), Eterović (84-Kašnar), Brajković (47-Zubić), Skupnjak, Ovčar. Trener: Damir Biškup
DINAMO: Turčić, Jolić (46-Brozović), Ostojić (69-Smolčić), Dejak, Ela, Celiček, Burilo, Pajdić, Leskovar (56-Kocijan), Karlović (75-Kim), Ćorić. Trener: Ivan Spajić
STRIJELCI: 1:0 - Ovčar (21), 2:0 - Eterović (33-11m), 2:1 - Burilo (35), 3:1 - Ovčar (50), 4:1 - Konjević (62)