Rutinski u slijedeće kolo Cupa

19.09.2012.

Rutinska pobjeda drugoligaša, bio bi najkraći opis utakmice u Farkaševcu kod Zrinskog, člana Prve županijske zapadne lige. Več nakon pola sata igre otklonjena je mogućnost bilo kakvih iznenađenja, prevlast na terenu, dominacija i rijetko dozvoljavanje plavim dečkima na približavanje šesnaetercu Zeline.
Do vodstva gosti dolaze nakon petnaest minuta igre. Oduzetu loptu na sredini Fuček dovodi na desnu stranu Krezi, koji povratno šalje pred vrata usamljenom Kišu, a sedmica sa šest-sedam metara efektno produžuje u mrežu. Fuček je ubacivanjem započeo akciju i za drugi pogodak, njegov centaršut završava na Mesecu u finoj poziciji za poent, što kapetan iskorištava i glavom šalje loptu u mrežu. Samo šest minuta kasnije odbijenu loptu Kreze prihvaća Đurđek i povisuje prednost Zeline.  Pred kraj prvog dijela otvara se prvim pogotkom za novi klub i Josip Fuček, koji sa svoje pozicije pogađa suprotni kraj mreže, nakon lijepo upućenog i preciznog daljinca Gluhaka sa sredine terena. U drugom poluvremenu Meseca zamjenjuje Šušković, koji nakon dužeg vremena oporavka ponovo ulazi u igru, vidljivo željan igre, što i pokazuje u svojoj dionici nastupa, pa ostaje žal za nekoliko neiskorištenih situacija u kojima je kombinirao sa suigračima pred vratima Vitka. U 53. minuti školska akcija započeta iz prekida. Kiš nabacuje pred vrata, a spremni Gluhak rutinski pogađa postavivši petardu. Često je u svojim pokušajima neuspješan bio i Brekalo, koji je prijetio, prijetio, a osam minuta prije kraja i zabio iz blizine za konačnih 0:6.

ZRINSKI - ZELINA 0:6 (0:4)
Farkaševac - Športski centar Zrinski. Gledatelja: 70. Sudac: Petar jerbić (Velika Gorica). Pomoćnici: Mihalj, Dolibašić. Delegat: Matija Dukić (Zaprešić)

ZRINSKI: Vitko, Horvat, Ištuk (od 67. Šarić), Vrančić, Žganjer (od 46. Šicl), Ramić, Mihelčić, Murić, Župančić (od 46. Draclin), Koletić (od 46. Hajnešek), M.Horvat. Trener: Denis Murić

ZELINA: Kranjčec,  Melnjak (od 59. Brlečić), Kristić, Nikolić, Đurđek, Gluhak, Grgec, Kiš (od 62. Brekalo),  Mesec (od 46. Šušković), Krezo (od 67. Medved), Fuček (od 57. Hrupec). Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 0:1 - Kiš (15), 0:2 - Mesec (21), 0:3 - Đurđek (27), 0:4 - Fuček (43), 0:5 - Gluhak (55), 0:6 - Brekalo (82)