Prvi poraz nakon šest tjedana

25.04.2017.

Nakon pet pobjeda u nizu, već pomalo nenaučeni na poraze, pala je naša momčad u Savskom Marofu. Domaćin je jednim korakom bio blizu podrumu lige, pa je i bilo za očekivati da će u utakmicu ući punim intenzitetom. Ne znači to da je Zelina bila slaba, naprotiv, na travnjaku se vodila dobra, borbena i ofanzivna igra na obje strane. Izrazito napadački nastrojeni, i jedni i drugi su željeli pogotke kao krunui svoje izvedbe, na kraju je Marof bio u tome uspješniji zahvaljujući u prvom redu svojem doajenu Hrvoju Štroku, koji je nakon dvostrukog izujednačenja pronašao način za svoju minijaturu i trećim pogotkom zaključio pobjedu, ali i izlazak iz opasne zone svoje plavobijele momčadi.
Da misle ozbiljno, pokazali su domaći već na početku i u trećoj minuti semafor je već pokazivao pogodak na njihovom kontu. Zakazala je na trenutak obrana Zeline, Štrok je proparao između zadnje i srednje linije na Romiha, koji uspijeva prebaciti vratara. Da je ozbiljna i Zelina uvidjelo se koju minutu kasnije. Skupnjak je dva puta bio u izvjesnom prodoru, oba puta nije uspio u svojoj namjeri, a u osmoj minuti ipak stiže pogodak izjednačenja. Ovčar je fino sve odradio u prodoru po desnoj strani, odlično nabacio na drugu vratnicu, gdje je većž spremno dočekao Skupnjak i pogodio u mrežu.
Nakon dva zicera i treći je bio u nerealizaciji Skupnjaka, koji u 30. minuti prima odličnu loptu Eterovića, jurišnuo je na vrata, ali umjesto stopostotne prilike gubi loptu. I domaći su napadali, no udarci su odlazili previsoko da bi zabrinuli Jurić Barea, a i ono što je dolazilo u okvir, sigurno je hvatao.
Ni drugo poluvrijeme ritam se nije mijenjao. I dalje smo gledali posve napadački stil igre na obje polovice, borbeno i otvoreno bez kalkulacija. U 58. minuti lijepa akcija domaćihj, koji ponovo nalaze pukotinu u našoj obrani. Čavala je s lijeva precizno ubacio loptu ka drugoj vratnici, tamo je dobro namješten bio Barišić, koji glavom pogađa u mrežu Jurić Barea.
Ponovo se nije dugo čekalo na odgovor Zeline. U odličnoj akciji završetak je bio na sredini napadačkog dijela travnjaka, gdje iskusni Borovčak nije propustio ponuđenu nepažnju domaće obrane i stisnuo snažno za novo izjednačenje.
Iako su domaći lagano padali u ritmu, znali su sačuvati snagu za odlučni udarac, koji je odrađen gotovo u solo izvbedbi Hrvoja Štroka, koji je organizirao svoje momke u napd, koji je i sam završio odapevši u mrežu za treće vodstvo domaćih, na koje Zelina unatoč prilikama i pokušajima više nije uspješno odgovorila.
Bio je to prvi poraz trenera Glavice otkako je preuzeo momčad. Do tada je nanizao pet pobjeda u nizu u prvenstvu i jednu u prijateljskom susretu, što je još uvijek odlična statistika.
Novi je i težak zadatak pred njim i momcima, jer u subotu u zelinu dolazi zajapurena Sava, koja je matirala vodeći Udarnik. Zelina će svakako biti kompletna, nije opterećena kartonima, a i zdravstvena slika je dobra. Susret se igra u subotu u 17 sati.

Nakon pet pobjeda u nizu, već pomalo nenaučeni na poraze, pala je naša momčad u Savskom Marofu. Domaćin je jednim korakom bio blizu podrumu lige, pa je i bilo za očekivati da će u utakmicu ući punim intenzitetom. Ne znači to da je Zelina bila slaba, naprotiv, na travnjaku se vodila dobra, borbena i ofanzivna igra na obje strane. Izrazito napadački nastrojeni, i jedni i drugi su željeli pogotke kao krunui svoje izvedbe, na kraju je Marof bio u tome uspješniji zahvaljujući u prvom redu svojem doajenu Hrvoju Štroku, koji je nakon dvostrukog izjednačenja pronašao način za svoju minijaturu i trećim pogotkom zaključio pobjedu, ali i izlazak iz opasne zone svoje plavobijele momčadi.

SAVSKI MAROF - ZELINA 3:2 (1:1)
Savski Marof - SRC. Gledatelja: 200. Sudac: Ozren Knežević. Pomoćnici: Lang, Grabić
SAVSKI MAROF: Lukić, Ištuk, Pasarić, Delić, Romih (46-Guberović), Golobić (89- Potočnjak), Štrok, Dežić, Turk, Čavala, Barišić, Hanžek (53. Ćuk, 90-Tolić), Hanžek. Trener: Sven Raić
ZELINA: Jurić-Bare, Gilanj, Palčić, Eterović, Sokić (84-Konjević), Pajač (46-Peteljak), Mikulinec, Posavec (46-Peco), Skupnjak (80-Brajković), Ovčar (75-Podvorec), Borovčak. Trener: Marijan Glavica
STRIJELCI: 1:0 - Romih (3), 1:1 - Skupnjak (8), 2.1 - Barišić (60), 2:2 - Borovčak (64), 3.2 - Štrok (74)