Prva utakmica kod kuće

09.08.2014.

Ž.Pukšec 140807

Prvu pripremnu utakmicu nova momčad Zeline odigrala je protiv drugoligaša Sesveta, koji je došao u najjačem sastavu. Na stadionu bio je lijep dekor, jer utakmicu je pratilo dvjestotinjak znatiželjnika. Zelinčane je zanimalo kako izgleda nova momčad u kojoj su tek tri igrača iz prošle sezone, niz novih mladih igrača, te naravno igrači iz ex juniorskog pogona Zeline.
Prvi dojam nije bio kritički, obzirom na izuzetno mladu ekipu, igra Zeline bila je dopadljiva. Iako još ima mnogo korekcija u igri, za prvi puta nije bilo kritika na račun same igre, više su gledatelji negodovali na suđenje, ali i na grubu igru nadmoćnog protivnika. Drugoligaš iz Sesveta predstavio se kao jaka i dobra momčad, koja će pod vodstvom izvrsnog stratega Valentina Barišića imati očito dobru ulogu u predstojećoj sezoni drugog ranga. Izgledaju dobro posloženi i moćniji no prošle sezone.
Od mlade i nedovoljno iskusne Zeline nije se očekivalo previše, iako je rezultat na prvi pogled visok, nije zabrinjavajući, jer ovo je momčad koja se tek formira, za razliku od protivnika, koji je već u drugom dijelu pripremnog ciklusa i naoružan iskustvom i jačim tretmanom, ali i višim zadacima.
U prvom dijelu domaćin je bio agresivniji i s više maha, tako da je dugo stajala minimalna prednost Sesveta od 1:0. Nakon što su na svakoj strani pokuašli po jednom konkretnije, gosti su u vodstvo došli u 11. minuti, nakon što je domaća obrana dopustila Marottiju da se s loptom nađe iza nje i zaputi je u mrežu. Unatoč primljenom pogotku, domaći u bijelo crvenim dresovima su se trudili i parirali suparniku, pa je zabljesnulo nekoliko dobrih situacija u kojima nisu uspjeli, primjerice Babić i Ovčar.
U drugo poluvrijeme gosti su ušli puno agresivnije i angažiranije, pa se nakon deset minuta igre isplatilo sve drugim pogotkom, a s kojih 12 metara oštro je zapucao zubak i svladao domaćeg vratara. Udarac je bio neobranjiv. Samo dvije tri minute kasnije pao je i treći pogodak. U kaznenom prostoru bila je velika gužva, a gostujući igrač iskoristio je situaciju i "pao", što je i sudac kaznio jedanaestercem, iako je malo tko vidio konkretan prekršaj. Martinac je bio precizan i ono što su Sesvečani željeli to su i postigli, sigurnu pobjedu s barem dva viška u mreži protivnika.
Deset minuta kasnije slična, ali daleko konkretnija situacija na kontra strani. Posavec je bio u prodoru, srušen je u desnom dijelu kaznenog prostora, no ovoga puta ništa nije svirano. Sedam minuta kasnije Zelina ipak postiže pogodak. Dijagonalu Zubčića odlično je prihavtio Kolar, koji je s lijeva povratno uposlio Posavca, a ovaj fino odmjerio i zabio u bliži kraj mreže. Pred kraj susreta Posavec je i treći puta bio u središtu pozornosti, u središnjem dijelu grubo ga srušio Martinac, pri čemu mu je pukla arkada, no umjesto najstrože kazne sudac dodijeljuje samo opomenu.

U drugo poluvrijeme gosti su ušli puno agresivnije i angažiranije, pa se nakon deset minuta igre isplatilo sve drugim pogotkom, a s kojih 12 metara oštro je zapucao zubak i svladao domaćeg vratara. Udarac je bio neobranjiv. Samo dvije tri minute kasnije pao je i treći pogodak. U kaznenom prostoru bila je velika gužva, a gostujući igrač iskoristio je situaciju i "pao", što je i sudac kaznio jedanaestercem. Martinac je bio precizan i ono što su Sesvečani željeli to su i postigli, sigurnu pobjedu.

Deset minuta kasnije slična, ali daleko konkretnija situacija na kontra strani. Posavec je bio u prodoru, srušen je u desnom dijelu kaznenog prostora, no ovoga puta ništa nije svirano. Sedam minuta kasnije Zelina ipak postiže pogodak. Dijagonalu Zubčića odlično je prihavtio Kolar, koji je s lijeva povratno uposlio Posavca, a ovaj fino odmjerio i zabio u bliži kraj mreže. Pred kraj susreta Posavec je i treći puta bio u središtu pozornosti, u središnjem dijelu grubo ga srušio Martinac, pri čemu mu je pukla arkada, no umjesto najstrože kazne dobio je samo opomenu.

ZELINA - SESVETE 1:3 (0:1)

SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Budić (Vrbovec). Pomoćni: Cvetnić, Vuković
ZELINA: A.Jurjević, Kolar, Strugar, J.Jurjević, Kovačević, A.Babić, Đekić, Crnković, Peteljak, Ovčar, I.Babić (još su igrali: Zubčić, Merlin, Mijoč, Pintar, Posavec, Svornik, Crneković, Salajpal). Trener: Zoran Milić
SESVETE: Berišić, Mamić, Zeba, Antunović, Rožman, Štrok, Maloča, Marotti, Čorić, Abramović, Grgić (još su igrali: Kovačević, Zubak, Kwedi, Vidaković, Mijoč, Martinac, Škurla, Čavar, Fluka, Salatović). Trener: Valentin Barišić
STRIJELCI: 0:1 - Marotti (11), 0:2 - Zubak (54), 0:3 - Martinek (56-11m), 1:3 Posavec (62)