Prva tekma u Bjelovaru

24.07.2017.

Nakon četiri odrađena treninga u novom ciklusu priprema, seniori su odigrali i prvu kontrolnu utakmicu, na kojoj je prva zadaća bila upoznati nove igrače Zeline u igri. U ovom susretu dokazivanje je bilo za šestoricu novopridošlih pojačanja. Medverec, Dakić, Babić, Adženović, Jurić i grgoić, dok će u slijedećoj utakmici svoj prvijenac u dresu imati ostali igrači koji čekaju registraciju.
Trener Glavica zarotirao je sva tri vratra, tako da je susret počeo Bare, zamijenio ga je Jurić, a u trećoj dionici na vratima je bio Posavec.
Utakmica je bilo solidna, odigrana je po nesnosnoj vručini, tako da je u nekoliko navrata prekidana radi odmora i osvježenja, a kako i kod gostiju iz Zeline, tako su i u domaćem sastavu oči bile prvenstveno uprte u nove igrače i slaganja prvih kontura jesenskih sastava.
Nakon početnog odmjeravanja snaga, konkretnije se zaigralo nakon prvog odmora, a Zelina je prvu priliku imala u 26. minuti, koja ne uspijeva, a odmah Bjelovar odgovara akcijom koju na kraju anulira Bare odličnom obranom i izbacivanjem lopte van terena.
Adženović je bio problem domaćima na desnoj strani, jedan od njegovih prodora završio je u kombinaciji s Mikulincem, rušenje u kaznenom prostoru sudac je kaznio jedanaestercem, kojeg je realizirao Ovčar za vodstvo gostiju 1:0.
Slična situacija bila je i oko osme minute nastavka, kada se domaći igrač "poskliznuo" među protivničkim i završio na podu. Siguran s bijele točke bio je Vojnić, jedan od najboljih domaćih igrača. Tri minute kasnije ponovo je Vojnić zaprijetio, no u pomoć vrataru Juriću potrčao je Adženović, koji izbacuje loptu pred samim vratima.
Devet minuta prije kraja uspijevaju domaći preokrenuti rezultat i postaviti konačnih 2:1. S desna je lopta dobro upućena u sredinu, akcija je nastavljena do Kozića koji svladava mladog Posavca.
Sve u svemu, utakmica u kojoj se očekivalo nametanje novih igrača, što je i odrađeno, a rezultat je bio u drugom planu. Treneri su dobili potrebne informacije o svojim pojačanjima, tako će biti i u slijedećoj utakmici za tjedan dana, kada će Zelina ponovo put Bjelovara, točnije Ždralova na utakmicu protiv Mladosti.

BJELOVAR - ZELINA 2:1 (0:1)
Bjelovar - Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Župan. Pomoćni Jeličić, Jozić
BJELOVAR: Lebović, Pušec, Adžam, Nreca, Hajdarević, Tominac, Šiprak, Šotola, Jaković, Rajcanji, Vojnić (još su igrali: Gajski, Kozić, Kuprešak, Gavranović, Elez, Pušić, Jaković, Jelić Balta, Rukavina, Barešić). TRENER: Alen Mrzlečki
ZELINA: Jurić Bare, Medverec, Dakić, Eterović, Konjević, Faletar, I. Posavec, Ovčar, Zmazek, Babić, Adženović (još su igrali: N. Posavec, Jurić, Mikulinec, Grgoić, Peteljak). TREENR: Marijan Glavica
STRIJELCI: 0:1 - Ovčar (31-11m), 1:1 - Vojnić (52-11m), 2:1 - Kozić (81)