Proradio šut Medveda

30.01.2013.

Nakon pobjede u Zagrebu protiv HAŠK-a, Zelinski lavovi su pobjedom okončali i svoju drugu ovozimsku utakmicu. U Vrbovcu su protiv vrlo dobre momčadi Lekenika odigrali dobro i aktivno, okrunili igru s tri pogotka, te još dva poništena, ali i nekoliko vrlo dobrih poteza i akcija, koje su pretvorili u izgledne situacije. Dvostruki strijelac bio je Tomislav Medved, koji je tako prekinuo svoju šutersku sušu, a uz još jedan poništeni (zaleđe), napadač Zeline dobro je danas iskoristio ponuđene prilike. Ponovo je zabio i Trojak, pogodak po utakmici mogla bi biti dobra naznaka za nastavak. Iz prilika izdvajamo ponovo raspoloženog Kiša, koji nije uspio pogoditi, ali se u par navrata našao u dobrim situacijama.
Već na samom startu susreta prva akcija Zeline postaje opasnom i stvara paniku kod gostujućeg vratara, no Kišev, a potom i Mesecov pokušaj ostaju na prilikama. Nakon što su gosti dobro držali ritam u prvom dijelu susreta, nova opasnost dolazi preko Kuprešaka i Kiša, koji i pogađa mrežu, no dosuđen prekršaj poništava pogodak. Pet minuta kasnije dobar centaršut Kuprešak šalje direkt u okvir, no Đurđek uspijeva loptu skrenuti u korner. Vodstvo Zelina postiže u 27. minuti nakon akcije koju pokreće Melnjak na lijevom boku, poslužuje u sredinu, gdje Medved prodor završava rutinskim pogotkom za 1:0.
Pred kraj prvog dijela pokušaji plavih rezultiraju vrlo dobrim šutem prema Kranjčecu, koji odlično reagira. Potom lopta ponovo na suprotnoj strani terena, Kuprešak prolazi nekolicinu igrača, nailazi mu Kiš, no već pred vratima Đurđek je bio brži u hvatanju lopte i otklanjanju opasnosti po svoju mrežu. Ne zadugo, jer novi napad Zeline samo je na kratko prekinut u prostoru, slobodan prostor iskorištava Medved, koji lagano prolazi s odbijenom loptom od vratnice povratno do mreže. Zanimljivu završnicu prvog dijela upotpunjuje Celčić, koji akciju Lekenika zakljućuje preciznim udarcem s lijeva za 2:1 nakon prvi 45 minuta.
U nastavku očekivane rotacije igrača, pogotovo kod gostiju. Nakon pet minuta igre , prva prilika za Zelinu, Bosec prima loptu  s kontra strane prostora, fino tuče, no previsoko. Medved novu priliku ima u 59. minuti nakon dobre akcije Meseca, koji u završnom dijelu poslužuje svog napadača na lijevoj vratnici, no dvostruki strijelac ne iskorištava novu priliku. Konkretniji je dvije minute kasnije, nakon što KIš uspješno odrađuje od sredine lijevo na Boseca, koji nalazi Medveda na kontra vratnici, no ovoga puta zaleđe poništava pogodak.
A pogodak pada u 76. minuti. Ponovo prodor preko Kiša i Boseca, koji jurnuvši naprijed predaju Trojaku, a njegov nastavak slaloma završava sigurnim pogotkom za 3:1. U samoj završnici gotovo repriza iz prvog dijela. Prvo opasna prilika na strani Zeline, Kiš dobro ulazi i odlučno puca iz blizine, no vratar Lekenika uspijeva skinuti tu loptu, a kada se već očekivao posljednji zvižduk, u brzoj kontri Grdenić solira po lijevoj strani i sam ulazi u šut poziciju iz koje uspješno plasira loptu u mrežu za konačnih 3:2.

ZELINA - LEKENIK 3:2 (2:1)
Vrbovec, umjetna trava. Sudac Pajač, pomoćni Buković i Vuković
ZELINA: Kranjčec, Nikolić, Melnjak, Kotarski, Šestak, Grgec, Mesec, Kiš, Medved, Krezo, Kuprešak (još su igrali: Mihalic, Conjar, Azinović, Bosec, Trojak, Kaniški). TRENER: Dražen Biškup
LEKENIK: N.Đurđek, K.Celčić, Majstorović, I.Marić, Zanić, Pažin, Salatović, Ferenčel, I.Đurđek, Celčić, Kovačević (još su igrali: Sigur, Sever, Blažinić, Križanović, Gusak, Grdenić, Nikolić, Ćosić, I.Marić, Rajić, Cavrić). TRENER: Igor Crnobrnja
STRIJELCI: 1:0 - Medved (27), 2:0 - Medved (44), 2:1 - Celčić (45), 3:1 - Trojak (76), 3:2 - Grdenić (90)