pripremna: Zelina - Špansko 1:3

13.08.2019.

ZELINA - ŠPANSKO 1:3
SV.IVAN ZELINA - ŠRC Hrastje. Gledatelja: 40. SUDAC: Marko Vuković (Zelina)
STRIJELCI: 0:1 - Saez (26.-11m), 0:2 - Čengić (30), 1:2 - Jurkić (42), 1:3 - Radoš (45)
ZELINA: Kaselj, Filipović, I. Posavec, Salatović, Pajač, Ćibarić, Grgić, Skorin, Kovačić, Batarilo - Čerdić, Jurkić (još su igrali: N. Posavec, Glavurdić, Anušić, Banovec, Vlajsović). TRENER: Franjo Pužin
ŠPANSKO: Lukić, Čengić, Ivezić, Lovrić, Ištuk, Jakubašić, Tabaković, Radoš, Stanić, Saez, Galić (još su igrali: Miloloža, Bednjanec, Al-Tharwn, Back, Cardiosi, Dragović). TRENER: Zoran Vukelić
Korisna utakmica koja je pokazala kako diše nova momčad Zeline. Uigraniji trećeligaš iskoristio je uhodavanje domaćih i natjerao ih na nekoliko pogrešaka, što je polučilo vodstvo s dva pogotka u par minuta. Prvo je Galić srušen u prostoru, s bijele točke precizan je bio bivši "Zelinčanin" Saez, ubrzo još jednu grešku domaćih kažnjava Čengić i pogađa iskosa kroz pomutnju pred vratima Kaselja. Kod domaćina Jurkić je imao dobar pokušaj glavom naciljavši rašlje, ali vratar odlično reagira, a nagrađuje se nakon dobre akcije Skorina koja završava u metežu pred vratima, a lopta u mreži. Nova greška domaćih na samom kraju prvog dijela otvara prostor Radošu koji zabija treći pogodak za Špansko. U drugom poluvremenu agilniji domaćin ne uspijeva promijeniti rezultat. žpu

Prva kontrolna utakmica u Stupniku završila je remijem 1:1, a pogodak za Zelinu postigao je Ćibarić. U toj prvoj tekmi još je dosta igrača nedostajalo, u novoj provjeri protiv Španskoga već je ekipa bila brojnija, no još uvijek nisu svi u sastavu što zbog mora ili drugih obveza, što zbog ozljeda.

U Hrastju se igralo, obzirom da se travnjak u Zelini renovira i priprema za sezonu. Bila je to krisna utakmica koja je pokazala kako diše nova momčad Zeline. Uigraniji trećeligaš iskoristio je uhodavanje domaćih i natjerao ih na nekoliko pogrešaka, što je polučilo vodstvo s dva pogotka u par minuta.

Prvo je Galić srušen u prostoru, s bijele točke precizan je bio donedavni igrač Zeline Juan Saez, ubrzo još jednu grešku domaćih kažnjava Čengić i pogađa iskosa kroz pomutnju pred vratima Kaselja.

Kod domaćina Jurkić je imao dobar pokušaj glavom naciljavši rašlje, ali vratar odlično reagira, a nagrađuje se nakon dobre akcije Skorina koja završava u metežu pred vratima, a lopta u mreži.

Nova greška domaćih na samom kraju prvog dijela otvara prostor Radošu koji zabija treći pogodak za Špansko.

U drugom poluvremenu agilniji domaćin ne uspijeva promijeniti rezultat. Po sparnom vremenu bilo je sve teže igrati, pa je igra malo usporila, ali prilika je bilo na obje strane.

Slijedeća provjera je u Brezovici u srijedu.