Prekinuta pobjednička serija

09.05.2016.

Kada odgledaš dosta utakmica tekućeg prvenstva, nije uvijek realan i pogled na tablicu, barem ne u tom trenutku. Tamo gdje se ne očekuje aktivna, brza i zanimljiva utakmica, ona takvom biva. Takva je bila u Kutini između dvije momčadi koje se još uvijek bore za stabilnost u ligi, odnosno nastavak druženja na jesen.
Od prve minute domaćin je nametnuo visoki ritam igre i zajurišao prema suparničkim vratima, a ritam su prihvatili i gosti u crvenim dresovima. Nakon što je Lončarević prvim zadatkom za vratara Nemeca otvorio susret, u 4. minuti za novu opasnost pobrinuo se iskusni Cerovečki, koji je napao s lijeva i pokušao, no Luka je istrčao i skinuo u kutu šesnaeterca. Prvu priliku Zelina je imala minutu kasnije. Gilanj je oduzeo loptu na sredini, uputio na lijevu stranu s koje je Konjević ubacio u sredinu, a Ovčar pokušao glavom, samo do vratara Moguljaka. U 12. minuti dobra akcija u realizaciji Borovčaka i hanžeka, nakon što je Mikulinec oduzeo loptu na četrdesetak metara od vratiju i uputio ka Bori, no nije napadač išao na prvu, pa je probao hanžek, no ni njegov udarac nije bio plodonosan.
U 18. minuti  uspjelu akciju Moslavine po desnoj strani zarotirao je Cerovečki kojeg Mlinarić ne uspijeva svladati, na suprotnu stranu, gdje prihvaća Milinković, slabo čuvan, te pogađa u suprotni kut. Brzo i aktivno napadaju obje strane, uz par prilika ne uspijeva ni pogodak Zeline (23.minuta) zbog zaleđa, a konkretniji su bili domaćin koji u 30. minuti povisuju na 2:0. U velikoj gužvi koja se stvorila pred vratima Nemeca, pokušao je Mlinarić spasiti opasnu loptu, no Magdić je bio neumoljiv i lopta je završila u mreži. U 34. minuti našao se Borovčak u prilici, no ne uspiejva kao ni Ovčar, svaki na jednoj vratnici, a opasan je u kontri bio Cerovečki, koji odlično poteže, no Luka uspijeva dobrom reakcijom otkloniti sa same linije.
U 39. minuti napad Cerovečkog zaustavio je Batarilo u prostoru, Cera je pao, a sudac odmah poslao na bijelu točku s koje je siguran bio Kraljević, koji postavlja konačni rezultat susreta.
Rezultatski se u nastavku ništa nije mijenjalo, iako je prilika bilo, doduše ne u tako visokom ritmu kao u prvom dijelu. U 49. minuti opasan prodor Lončarevića po desnoj strani, ulazak u prostor i dobar šut, no srećom iznad mreže. Tri minute kasnije dubinska lopta završava na cerovečkom koji puca na drugu vratnicu, no Lončarević kasni. Opušteni domaćinbi dozvolili su da se igra preseli na njihovu polovicu, no napadi i akcije Zeline bili su bezidejni i mlaki, pa ništa konkretnog u pokušaju nije ostvario Ovčar, neprecizan je bio Borovčak, ali ništa nije bilo ni na drugoj strani terena, osim u 81. minuti kada je Bagavac igrao rukom ispred šesnaeterca, a slobodnjak Moslavine završio je srećo s vanjske strane vratnice.

Od prve minute domaćin je nametnuo visoki ritam igre i zajurišao prema suparničkim vratima, a ritam su prihvatili i gosti u crvenim dresovima. Nakon što je Lončarević prvim zadatkom za vratara Nemeca otvorio susret, u 4. minuti za novu opasnost pobrinuo se iskusni Cerovečki, koji je napao s lijeva i pokušao, no Luka je istrčao i skinuo u kutu šesnaeterca.

Prvu priliku Zelina je imala minutu kasnije. Gilanj je oduzeo loptu na sredini, uputio na lijevu stranu s koje je Konjević ubacio u sredinu, a Ovčar pokušao glavom, samo do vratara Moguljaka. U 12. minuti dobra akcija u realizaciji Borovčaka i hanžeka, nakon što je Mikulinec oduzeo loptu na četrdesetak metara od vratiju i uputio ka Bori, no nije napadač išao na prvu, pa je probao hanžek, no ni njegov udarac nije bio plodonosan.

Rezultatski se u nastavku ništa nije mijenjalo, iako je prilika bilo, doduše ne u tako visokom ritmu kao u prvom dijelu. U 49. minuti opasan prodor Lončarevića po desnoj strani, ulazak u prostor i dobar šut, no srećom iznad mreže. Tri minute kasnije dubinska lopta završava na cerovečkom koji puca na drugu vratnicu, no Lončarević kasni.

Opušteni domaćinbi dozvolili su da se igra preseli na njihovu polovicu, no napadi i akcije Zeline bili su bezidejni i mlaki, pa ništa konkretnog u pokušaju nije ostvario Ovčar, neprecizan je bio Borovčak, ali ništa nije bilo ni na drugoj strani terena, osim u 81. minuti kada je Bagavac igrao rukom ispred šesnaeterca, a slobodnjak Moslavine završio je srećo s vanjske strane vratnice.

MOSLAVINA - ZELINA 3:0
Kutina - Gradski stadion. Gleedatelja: 200. Sudac: Bertol. Pomoćnici: Jurašić, Baršić
Moslavina: Moguljak, Magdić, Kraljević, Škarica (70-Turkalj), Cerovečki (74-Iljezie), Šulc, Petrović, Milinković, Zorko, Rekavić, Lončarević (86-Pazman). Treenr: Dario Večerić
Zelina: L. Nemec , F. Nemec, Mlinarić, Gilanj, Batarilo (46-Pilipović), Pajač (55-Zmazek), Mikulinec, Hanžek, Konjević (86-Stipić), Ovčar (77-Bagavac), Borovčak (89-Martinović). Trener: Marijan Glavica
Strijelci: 1:0 - Milinković (18), 2:0 - Magdić (29), 3:0 - Kraljević (39-11m)