NK ZELINA

Poraz Zeline u Kranjčevićevoj

13.04.2014.

Ž.Pukšec 140412

Dvoboj prvog i zadnjeg na drugoligaškoj tablici trebao je biti rutinski posao za Zagreb, koji je i prije tri tjedna na istom travnjaku slavio s uvjerljivih 4:0. No, od onda su se neke stvari promijenile. Zagreb je baš protiv Zeline pao u igri, primio prvi pogodak nakon dugo vremena, dok se s druge strane igra gostiju podigla i u najmanju ruku, po igri nije se znalo tko je prvi a tko zadnji. Štoviše, pobjedu su Pjesnici ostvarili, ne i zaslužili. Nadigrala ih je podređena momčad, koja je prikazala puno više, no za razliku od domaćina, gosti nisu imali sreće. Može ostati žal za prilikom koja se pokazala i koja se trebala dogoditi, jer i prilike, i motiv i kvaliteta bili su prednost Zeline, koja je bila rastrčana, opasna i konkretna, za razliku od bijelih, koji su spretno zadržavali loptu u svojim nogama, ali bez ikakvog pokušaja konkretnosti. Zapucali su svega dva puta na vrata Krkleca, a sreća ih je pomazila za dva pogotka, koja su im donijela tri boda i nastavak uspješne serije u pohodu na 1.HNL, nezasluženo pogurnuvši protivnika još stepenicu niže ka trećoj ligi.
Već u sedmoj minuti, Zelina je trebala povesti. I povela bi da nije bilo reakcije pomoćnog suca, koji je među rijetkima na stadionu primjetio zaleđe. Borak i Poredski bili su u prvom konkretnijem prodoru Zeline, Poredski je sam htio zakotrljati loptu u mrežu, prostor je bio slobodan, a vratar teško da bi reagirao. No, reagirala je zastavica s boka i poništila prvi zicer gostiju. U devetoj minuti prva od rijetkih prilika Zagreba. Mitrović je dobro poslužio Medića, koji s lijeva gađa pokraj suprotne vratnice. U 11. minuti odgovor ponovo daje Zelina. Borak i Poredski su prodrli zajedno s Micićem, koji je u završnici umjesto udarca na vrata, odlučio dodavati, što je rezultiralo propadanjem izgledne prilike. U 29. minuti Bašić je fino dijagonalom poslužio Poredskog, no s dva flastera na leđima, nije napadač Zeline uspio završiti akciju.
Propušteno kažnjava Krovinović. Bašič nije uspio presjeći dubinsku loptu bijelih, koja završava na Krovinoviću na desetak metara od vratiju. Najbliži Jurjević nije uspio reagirati, a nakon šuta ni vratar Krklec, koji prima pogodak u svoju lijevu stranu mreže. Tri minute kasnije pokušava Zelina odgovoriti. Zijler je ubacio s desna pred vrata, Poredski spremno dočekuje glavom i puca, no vratar bijelih dobro reagira i spašava mrežu.
Zelina je u prvom dijelu bila bolja momčad na terenu. za potpuni dojam dobre igre nedostajalo je više čvrstine i manje respekta. I sreće, koja je posve napustila bijelo crvene. U nastavku susreta nije se puno toga promijenilo, niti je Zagreb igrao bolje, niti je Zelina pala. Prvi pokušaj je bio Poredskoga, no snažan udarac Herceg brani. U 63. minuti fortuna je pokucla Stepčiću. Slobodnjak s 25 metara Stepčić je poslao preko živog zida i iznenadio gostujućeg vratara, koji u prvom trenu uspijeva zahvatiti loptu, no u pokušaju odbijanja šalje ju na vratnicu, od koje se lopta odbija u mrežu. Prema kraju utakmice domaći sve ležerniji, a podcjenjivanje suparnika umalo ih je koštalo pobjede. Gosti su izbacivali sve svoje atome snage ne bi li došli do boda, u 90. minuti uspijevaju pogoditi s bijele točke. Vukman je bio na desetak metara od vratiju, snažno pucao, Herceg ne bi obranio, ali je to učinio Musa rukom i zaradio crveni karton, a kapetan gostiju sigurno je i mirno plasirao u mrežu. U sudačkoj nadoknadi susreta i dalje su gosti bili bolji, brži i opasniji, no nisu uspjeli doći do (zasluženog) boda.

Dvoboj prvog i zadnjeg na drugoligaškoj tablici trebao je biti rutinski posao za Zagreb, koji je i prije tri tjedna na istom travnjaku slavio s uvjerljivih 4:0. No, od onda su se neke stvari promijenile. Zagreb je baš protiv Zeline pao u igri, primio prvi pogodak nakon dugo vremena, dok se s druge strane igra gostiju podigla i u najmanju ruku, po igri nije se znalo tko je prvi, a tko zadnji. Štoviše, pobjedu su Pjesnici ostvarili, ne i zaslužili. Nadigrala ih je podređena momčad, koja je prikazala puno više, no za razliku od domaćina, gosti nisu imali sreće. Može ostati žal za prilikom koja se pokazala i koja se trebala dogoditi, jer i prilike i motiv i kvaliteta bili su prednost Zeline, koja je bila rastrčana, opasna i konkretna, za razliku od bijelih, koji su spretno zadržavali loptu u svojim nogama, ali bez ikakvog pokušaja konkretnosti. Zapucali su svega par puta na vrata Krkleca, a sreća ih je pomazila za dva pogotka, koja su im donijela tri boda i nastavak uspješne serije u pohodu na 1.HNL, nezasluženo pogurnuvši protivnika još stepenicu niže ka trećoj ligi.

Zelina je u prvom dijelu bila bolja momčad na terenu. za potpuni dojam dobre igre nedostajalo je više čvrstine i manje respekta. I sreće, koja je posve napustila bijelo crvene. U nastavku susreta nije se puno toga promijenilo, niti je Zagreb igrao bolje, niti je Zelina pala. Prvi pokušaj je bio Poredskoga, no snažan udarac Herceg brani. U 63. minuti fortuna je pokucala Stepčiću. Slobodnjak s 25 metara  poslao je loptu preko živog zida i iznenadio gostujućeg vratara, koji u prvom trenu uspijeva zahvatiti loptu, no u pokušaju odbijanja šalje ju na vratnicu, od koje se lopta odbija u mrežu. Prema kraju utakmice domaći sve ležerniji, a podcjenjivanje suparnika umalo ih je koštalo pobjede. Gosti su izbacivali sve svoje atome snage ne bi li došli do boda, u 90. minuti uspijevaju pogoditi s bijele točke. Vukman je bio na desetak metara od vratiju, snažno pucao, Herceg ne bi obranio, ali je to učinio Musa rukom i zaradio crveni karton, a kapetan gostiju sigurno je i mirno plasirao u mrežu. U sudačkoj nadoknadi susreta i dalje su gosti bili bolji, brži i opasniji, no nisu uspjeli doći do (zasluženog) boda.

ZAGREB - ZELINA 2:1 (1:0)
ZAGREB - Stadion Kranjčevićeva. Gledatelja: 150. Sudac: Balić (Split). Pomoćnici: Kraljević, Gabela. Četvrti: Repušić. Delegat: Goreta.
ZAGREB: Herceg, Šehić, Musa, Štiglec, Novak (90-Čerina), Matić, Mitrović, Stepčić, Krovinović, Medić (62-Ljubičić), Jurendić (24-Dedić). Trener: Vjekoslav Lokica
ZELINA: Krklec, Župan, Jurjević, Janković, Bašić, Grgec, Vukman, Micić (64-Gatarić), Borak, Zijler (78-Habek), Poredski. Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 1:0 - Krovinović (32), 2:0 - Stepčić (63), 2:1 - Grgec (90-11m)